Skip to content

4 žingsnių planas, kuriuo vadovaujantis darbo pokalbis praeis sklandžiai

MI informacija

Darbo paieškos gali būti daug energijos ir laiko reikalaujantis procesas. Didelė dalis žmonių prieš pokalbį dėl darbo pradeda be galo jaudintis. Kuo vertėtų užsiimti prie lemiamą susitikimą?

Dieną prieš:

Užtikrinkite save, jog turite visą įmanomą informaciją, kurios gali prireikti. Neretai, net jei nujaučiame, jog esame pasiruošę, mėgstame patys pakišti sau koją. Tai ypač pasimato iš darbdavio perspektyvos, kai kandidatas pradeda kaitalioti savo mintis, jam trūksta pasitikėjimo savimi. Nors jaudintis natūralu ir tai tik parodo, kad Jums pokalbis rūpi, tikrai pravartu pasistengti nerimo kiekį sumažinti. Vakarą prieš interviu galima šį suvaidinti – pagalvokite, kokių klausimų galite sulaukti, kaip į juos atsakytumėte. Jokiu būdu nekurkite netikrų atsakymų, kurie turėtų tikti darbdaviui. Geriau pagalvokite, kokias savo savybes ir gebėjimus galite pabrėžti, pamąstykite, kaip tai susiję su įmonės misija ir vizija. 

Pasiruoškite kitai dienai. Kuo mažiau chaotišką rytą turėsite, tuo ramiau jausitės interviu metu. Juk tai, kaip pradedame dieną, gali smarkiai paveikti mūsų nuotaiką ir motyvaciją. Susiruoškite aprangą, su kuria darbinėje aplinkoje jaučiatės ne tik užtikrintai, bet ir komfortabiliai. Varžantys drabužiai gali būti tik dar viena priežastis nerimauti ir taip stresinėje situacijoje. Nepamirškite pusryčių – tokie pasirinkimai kaip avižinė košė arba ispaninio šalavijo sėklų pudingas puikiai tinka palikti šaldytuve per naktį. Pravartus dalykas – susiplanuoti savo veiklą po susitikimo. Jei žinosite, kad veikiate kažką malonaus, susitinkate su artimaisiais, bus ne tik ko bijoti, bet ir ko laukti.

Darbo pokalbio dieną:

Jei turite laiko, nepamirškite savo ritualų. Žmonės, kurie savo gyvenimą mėgsta diriguoti tam tikru tempu ir tiksliai žinoti, kas vyksta aplink, dažnai nukenčia pametę savo rutiną. Tuo atveju, jei darbo pokalbio dieną iš nerimo nusprendžiate atsisakyti tam tikros veiklos, tikėtina, kad dar labiau sau pakenksite. Taip tik sustiprinsite baimę, pabrėždami sau, kokia tai svarbi diena. Geriau nueikite į treniruotę, atsikelkite anksčiau pabėgioti ar pamedituoti. Ypač svarbus fizinis aktyvumas, kuris aktualus ne tik kūno linijoms dailinti, bet ir nerimui mažinti.

Priminkite sau, kad viskas bus gerai. Kad ir kaip nuvalkiotai skambėtų, tai tiesa. Vien tai, kad jau pavyko pasiekti darbo pokalbį, dažnai reiškia, kad įmonės vadovą kažkas iš Jūsų pusės sužavėjo. Yra žinoma, kad vis dažniau įmonės vykdo personalo atrankas. Pavyzdžiui, „Indigroup“ darbuotojų paieškos specialistai stengiasi surasti kompetentingus ir motyvuotus žmones, tinkančius į siūlomas pozicijas. Bendrai, neretai kandidatai tokiose situacijose pamiršta savo poreikius. Geriau susikoncentruokite į tai, ar Jums patiems ta darbo vieta atneš naudos, kaip atrodo kolektyvas. Taip bet koks rezultatas po pokalbio dėl darbo atrodys logiškas.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here