Skip to content

Laikas sau: kokią veiklą pasirinkti patiriantiems nemažai streso?

MI informacija

Paskutiniu metu vis labiau išaukštinama tinkamų hobių kiekvienai asmenybei paieška. Taip yra ne veltui – prasmingai praleistas laisvalaikis džiugina, įkvepia ir net nuramina prieš naują savaitę. Kokie kasdieniai ritualai dažniausiai padeda tiems, kurie patiria nemažai streso?

Mėgstamas judėjimo būdas

Dažnai į sportą žiūrime kaip į prievolę. Neva reikia sportuoti tam, kad numestume kelis papildomus kilogramus ir pasiektume tobulą kūno masės indeksą. Toks požiūris yra nelabai naudingas, veikiau jis tik sukelia dar daugiau nerimo, jei rezultatai nėra tokie greiti ir puikūs, kaip tikėtąsi. Tuo atveju, kai judėjimą traktuojame kaip laiką sau arba fizinį iššūkį, atnešantį moralinį pasitenkinimą, galime gauti daug daugiau naudos sau. Radę mėgstamą fizinę veiklą žmonės užsiima ja ne tik dėl kūno gebėjimų lavinimo galimybės. Sportas gali būti puiki prevencinė priemonė nuo streso ir nerimo. Kadangi judėjimo metu yra išskiriami laimės hormonai endorfinai, žmogus pasijaučia daug labiau atsipalaidavęs. Sunkiausias uždavinys – išsirinkti fizinės veiklos rūšį ir jos atlikimo laiką. 

Laiko skyrimas rašymui

Dauguma žmonių, kurie patiria nemažai streso, neturi kur išlieti savo emocijų. Besikaupiantys skauduliai ir užslėpti nuogastavimai turi būti kaip nors iškomunikuoti. Vienas puikiausių būdų, kaip tai padaryti – kasdien skirti laiko rašymui. Galima bandyti rašyti tiesiog tai, kas kasdien neramina, kitiems žmonėms prieinamiausia koncepcija – dėkingumo žurnalai. Internete yra gausybė puikių idėjų, kokių skirtingų klausimų galima savęs kasdien paklausti.  Savirefleksija atliekama rašant padeda ne tik sumažinti įtampą, bet ir pažinti save, patobulinti lingvistinius įgūdžius. Galiausiai, rašyti nėra būtina kasdien. Nors tai ir yra labiau rekomenduojama praktika, išlieti savo mintis pravartu kad ir kartą per mėnesį. Kai kurie žmonės tvirtina, kad toks emocijų išlaisvinimo būdas padeda atsigauti, suprasti savo gyvenimo pokyčius.

Rūpinimasis savo sveikata iš vidaus

Vienas paprasčiausių, bet jokiu būdu ne prasčiausių ritualų pasirinkimų – mitybos pokyčiai. Ilgainiui jie leidžia žmogui džiaugtis stabilia nuotaika, sveikais plaukais ir spindinčia oda. Paprastai tariant, tai puiki galimybė leisti sau sustatyti gyvenimą į tinkamas vėžes. Net jei ir nėra visiška realybė, tai puikus žingsnis pokyčių pradžiai. Kasdien besirūpindami, kokius produktus rinktis patiekalams, kiek vandens išgerti, pastebėsite visai kitokią perspektyvą į savo kūną. Taip pat gera alternatyva – reikiamų maisto papildų įtraukimas. “Ohhira” siūlo gerąsias bakterijas ir kitus žarnyno mikroflorai padedančius produktus, kurie gali padėti sustiprinti bendrą sveikatą. Kadangi fizinė būklė yra smarkiai susijusi su psichologine, natūralu, kad ir streso lygiai smarkiai krenta pakeitus prastesnius patiekalų pasirinkimus į maistingesnius bei suteikiant kūnui trūkstamų maistinių medžiagų. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here