Skip to content

168 valandos

Į Europą, ne tik į Ukrainą, atėjo karas, sukeltas vieno nuo proto nušokusio diktatoriaus. Karas kasdien užgožia visus kitus įvykius, kurie, atrodo, nė nevyksta. Vien raketos, bombos, kraujas, žūtys, sugriausti miestai, žuvusiųjų statistika… 

Guodžia nebent tai, kad Ukraina, pagal Putlerio (naujas darinys iš Putinas + Hitleris) planą turėjusi kapituliuoti jau trečią dieną, antra savaitė kovoja ir pasiduoti nė nemano. „Nacistų skriausta“ tauta, kurios išvaduoti atėjo rusai, „išvaduotojus“ pasitiko visą pasaulį stebinančiu atkakliu pasipriešinimu ir savo šalies gynyba. Vietoje rusų kariams žadėtų sutiktuvių su gėlėmis ir pyragais – molotovo kokteilių lietus į priešą ir neapykanta, tankus stabdanti plikomis rankomis. Ukraina nepasiduos. Net neatlaikiusi karinio spaudimo, išeis į miškus ir okupantus naikins partizanų būriai. O Putlerio propagandonų skelbta nenugalima Rusijos armija, pasirodo, ne tokia jau ir galinga. Jos technika dega tarsi degtukų dėžutės, kariai panikuoja ir pasiduoda, jos techniką vagia net čigonai, nusitempdami ją prisikabinę prie traktoriaus. Keliuose stovi tankai, nes degalai baigėsi, o alkani rusų kariai siaubia parduotuves, nes jų niekas net nemaitina. Mat pagal planą karas turėjo baigtis per tris dienas, tik toms trims dienoms buvo išduoti ir maisto daviniai…

Didėja iš Ukrainos į Europą einanti pabėgėlių banga. Jau iš šalies išėjo apie 700 tūkst. pabėgėlių, skaičiai kasdien auga. Daugėja nuo karo pabėgusių ukrainiečių ir Lietuvoje. Sutikim ir padėkim…

Putleris šia agresija sunaikins ne tik save, bet ir visą Rusiją. Ši jau dabar dėl sankcijų klūpi ant kelių. Bankai atjungti nuo pasaulinės sistemos, gyvybiškai svarbių prekių importas atkirstas, Europos ir pasaulio oro erdvė rusų lėktuvams uždaryta, lėktuvus, kurių 70 proc. yra išnuomoti, reikia grąžinti, kainos dėl nuvertėjusio rublio parduotuvėse per kelias dienas padvigubėjo ir toliau didėja, žmonių santaupos „ištirpo“, o valiuta sąskaitose užblokuota, gyvenimas ritasi į bedugnę, nes viena karo diena Rusijai kainuoja 20 milijardų dolerių. Rusija izoliuojama nuo pasaulio. Galimai prasidės ir Rusijos irimas bei skilimas į atskiras teritorijas. Jau seniai nori atsiskirti Tatarstanas, Jakutija, Sibiras, Kaukazas. Ar nepasinaudos jie šiuo kalapsu? Taip, kaip buvo 1991 m., žlugus Sovietų Sąjungai…

Kiekvienas blaiviai mąstantis žmogus dabar palaiko Ukrainą ir koneveikia agresorių. Nors proputiniškų šliundrų dar atsiranda. Anądien sutikau vieną ir Ignalinoje, prie bankomato. Po kauke ir šaliku veidą paslėpusi moteriškė kitai tylėjusiai draugei džiugiai gyrė Putiną, kaip jis šauniai „į kailį duoda tiems banderininkams“. Nesusilaikiau. Įsikišus į monologą ir neveikiant kitiems argumentams pasiuntus ją nach…i (beje, šį keiksmažodį lietuvių kalbos sergėtojai tam tikrose situacijose (kaip mano minėtoje) ir net žiniasklaidoje jau leidžia vartoti), Putino propagondonė kaip mat dingo iš akiračio…

Tvyrant įtampai, nežiniai ir baimei, ar Putleris neateis ir į Lietuvą (jau ne paslaptis, kad jei Ukraina neatsilaikys, ar kas nors iš savų Putlerio už kiaušų nepakabins galva žemyn, kaip kadaise Musolinio, kitas taikinys bus Baltijos šalys). Rajonas gyvena savo gyvenimą. Jau rašiau, kad pirmąją karo dieną, kai visi reiškė savo poziciją agresijos atžvilgiu, rajono meras ir valdantieji tylėjo (tą dieną vyko rajono tarybos posėdis ir buvo gera proga tai pareikšti, nes posėdis tiesiogiai transliuotas YouTube’je). Žmonės man siuntė SMS žinutes ir gėdino merą. SMS perskaičiau gyvoje transliacijoje ir paviešinau laikraštyje. Tik po to facebook’e atsirado mero pareiškimas dėl įvykių Ukrainoje ir kalba šventėje „Trauk stintelę“…

Kas dar kasdieniško? Butų ūkio darbininkai skundėsi, kad pas juos visur pristatė vaizdo kamerų ir dabar stebi kiekvieną jų žingsnį. Žmonės supranta, kad kameros reikalingos įmonės kasoje, koridoriuje, lauke, bet kam jos patalpoje, kur darbuotojai ilsisi ir valgo? Ar tai nepažeidžia jų privatumo?..

Redakcija trijų dienų intervalu sulaukė dviejų skambučių, kurių turinys toks pat. Žmonės buvo užsukę į „Camelijos“ vaistinę nusipirkti receptinių vaistų. Kai jų čia nerado, nuėjo į kitas vaistines, bet taip pat nenusipirko, nes jų receptai esą yra užblokuoti „Camelijoje“ ir kompiuteryje „neatsidaro“. Apsilankiau vaistinėje, jos darbuotojos dievagojosi, kad jos tikrai nieko neblokavo, tiesiog tai gedimai kompiuterio programose. Ant vaistinės čekių yra nurodytas vaistinės telefonas, tad, esant neaiškumams, žmonėms patarta skambinti ir aiškintis…

Gražaus ir ramaus pirmojo pavasario savaitgalio!

Slava Ukraine!

Tiesiog Jonas

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje