Skip to content

Dažniausiai gendančios dalys automobilio važiuoklėje

MI informacija

Kiekvienas automobilis turi tokią detalę kaip stebulė, nepriklausomai nuo mašinos modelių ir paskirties. Būtent šis elementas leidžia ratui suktis aplink savo ašį ir tuo pačiu tvirtai laikytis ant pakabos. Be to, be sukimosi, jis leidžia perkelti sukimo momentą iš transmisijos į ratą. Taip pat automobilio stebulė turi didelę įtaką stabdymui, nes būtent ant stebulės tvirtinamas stabdžių diskas. Be to, šiuolaikinėse mašinose stebulėje bandoma montuoti skirtingų lygių jutiklius ir signalizacijos įrenginius. 

Pagrindinės automobilio stebulės gedimo priežastys:

* Neatsargus vairavimas, ypač nelygiais keliais. 

* Stipri transporto priemonės perkrova. 

* Staigus stabdymas, taip pat įsibėgėjimas labai paveikia konstrukcijos tarnavimo laiką. 

* Smėlio, kitų nešvarumų patekimas į vidų.

* Dažnas važiavimas bekele.

Prisiminkite pagrindinį dalyką, kad net ir pati nepatikimiausia detalė, niekada nesuges iš karto. Todėl visada atkreipkite dėmesį į pašalinius garsus, kurie gali sklisti iš tos automobilio dalies, galbūt tai pirmoji žinia, kad laikas atlikti remontą.

Naujų automobilių modeliuose gamintojai nurodo eksplotavimo laikotarpį be problemų iki 120 000 km. Tačiau taip pat įtakos stebulės susidėvėjimui turi vairavimo pobūdis ir sąlygos, kuriomis automobilis eksplotuojamas.

Gedimus labai sunku diagnozuoti pradiniame etape, todėl svarbu periodiškai tikrintis automobilių autoservise. Tačiau yra keletas ženklų, kurie gali jus įspėti apie automobilio stebulės susidėvėjimą:

* Atsirado barškėjimas, tačiau, esant dideliam greičiui, jis yra labai didelis ir labai sunku nustatyti, iš kurios pusės jis kyla. 

* Aiškiai girdimas ūžesys rate. 

* Sugedus guoliui, stabdžių diskas labai įkaista dėl netinkamo sukimosi. Tai nustatyti labai paprasta, užtenka po kelionės ranka patikrinti ar diskas neįkaito.

* Susidėvėjusios nelygios padangos taip pat turi įtakos stebulės gedimui.

* Nustatyti gedimą iš garso labai sunku ir dažnai tokia galimybė atsiranda tada, kai nusidėvėjimo laipsnis pasiekia kritinę ribą. Iš stebulės šono pasigirdęs bumbsėjimas, girgždesys, švilpimas, beveik visada reiškia guolių susidėvėjimą. 

* Jei sugedusi stebulė nebus laiku suremontuota ar pakeista, dėl rato užstrigimo arba dėl disko atskyrimo nuo veleno, visiškai įmanoma patekti į rimtą avariją, todėl tikrai yra labai svarbu stebėti ir girdėti, kaip veikia jūsų automobilis.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here