Skip to content

Bennetas Zelenskiui: „Pasiduok Putinui“

Arminė NORKĖ (Mažulonys)

Be skandaliuko valstybinės šventės Lietuvoje apsieiti negali. Ir per Kovo 11-osios minėjimą Seime signatarė Zita Šličytė pasakė, ką ji galvoja apie dabartinį Seimą, dabartinę jos politiką ir visokius iškrypėlius, – čia ji taip galvoja – besiskverbiančius į valdžią. Ir dar ji „Laisvės“ partiją pavadino „propaguojančia amoralų gyvenimo būdą“.

„Respublikiniuose“ portaluose jos kalbos nerasite, todėl gal verta šį tą pacituoti. Galų gale, po 30 atkurtos nepriklausomybės metų esame verti žinoti ir kitokią nuomonę.

„Ar alkoholis, narkotikai, medikamentiniai abortai, lyties pakeitimas, seksualinio pasitenkinimo nuvertinimas iki pramogos lygio stiprina pilietinės bendruomenės dvasinę ir fizinę sveikatą?“

„Nė vienai kultūrai iki mūsų nekilo mintis homoseksualų santykius sulyginti su vyro ir moters santuoka, kurios paskirtis yra gyvybės perdavimas, jos pratęsimo misija. Savaip interpretuodama prigimtines žmogaus teises, bendruomenės mažuma kėsinasi prievarta primesti savo gyvenimo būdą visiems“. 

„Stambulo konvencija pavojinga tuo, kad ji orientuoja mūsų valstybę pakeisti biologinės lyties sampratą keistu prasimanymu – socialine lytimi. Tačiau žmogus sukurtas kaip vyras ir moteris ir jokia gender revoliucija yra nepajėgi panaikinti to fakto. Ne visi Lietuvos žmonės nori pasidaryti belytėmis būtybėmis ir nebūtina priimti lyčiai neutralios partnerystės įstatymą, nes kartu gyvenančių homoseksualių asmenų teises bei interesus galima efektyviai apsaugoti kitomis teisinėmis priemonėmis“.    

Ko gero, tai pagrindinės Z. Šličytės kalbos tezės, o daryti iš to išvadas, pritarti ar nepritarti – tai jau kiekvieno valia. Bet kadangi Lietuvoje yra dalykų, apie kuriuos kalbėti galima tik gerai, o kitaip kalbėti neleidžia neegzistuojanti cenzūra (paskaitykite „respublikinius“ portalus ir raskite tą kitą nuomonę), seimūnai (dalis jų), kalbant Z. Šličytei, pradėjo baubti ir rėkti „Gėda!“. 

Prisimenate, kaip Sausio 13-ąją „maršistai“ tą patį rėkė, kai kalbėjo premjerė Ingrida Šimonytė? Tai buvo blogai. Dabar, rašo Lietuvos „nuomonės formuotojai“, tai yra gerai.

Taip, buvo ir kitokių nuomonių. Cituoju: „Suprantu, kad kai kuriems gal deputatės kalba nepatiko. Bet tai yra jos pozicija, gerbkime laisvę ir laisvą žodį. Mes turime visi kalbėtis ir šitoje įtemptoje situacijoje. Tie žmonės, kurie garsiai šaukia apie toleranciją, šiandien pademonstravo visišką netoleranciją kitai nuomonei“, – Eltai sakė Signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė.

Išvadas apie pakantumą, manau, kiekvienas pasidarys pats. Tik norėčiau atkreipti dėmesį, kad, rašydamas apie tuos, kurie „pasipiktinę“ Z. Šličytės kalba, išėjo iš Seimo salės, vienas portalas pirmiausiai pamini Seimo narį Emanuelį Zingerį ir Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkę Fainą Kukliansky. 

Čia apskritai sunku ką nors komentuoti – kuo čia dėta žydų bendruomenė? Nebent…

Rusijai užpuolus Ukrainą, Estija paskelbė perduosianti Ukrainai Izraelio gamybos ginklų. Izraelis pareiškė, kad ji neleis Estijai to daryti. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, apsilankiusi Izraelyje, nuramino, girdi, Tel Avivas ginklų perdavimui neprieštarauja. Tačiau ginklų tiekimo Estijai sutartyje yra įrašyta, kad įsigyjanti šalis neturi teisės perduoti ginklus trečiajai šaliai be ginklus tiekiančios šalies leidimo. Daugiau apie ginklus, kuriuos Estija perduotų Ukrainai, nieko nebegirdėjome. Tel Avivas nesupyko. Maskva irgi. 

Prasidėjus karui, Europos šalys uždraudė saviems lėktuvams skirsti į Rusiją, o Rusijos lėktuvams – skraidyti virš jų. Europos Sąjungos šalys. Narystės ES siekiančios Serbija ir Turkija, kuri, beje, yra dar ir NATO narė, šitaip nepasielgė.

Tuo pat metu pasirodė pranešimų, kad Rusijos pramogų verslo atstovai sėkmingai skrenda (faktiškai bėga) „gydytis ir atostogauti“ į Izraelį. Beje, turbūt labai nemaža jų dalis turi Izraelio pilietybę. Vadinasi, nors apie tai mūsų tolerantiškoji žiniasklaida kukliai nutyli, Izraelis savo oro erdvės Rusijos lėktuvams neuždarė. 

O Rusijos žiniasklaida teigia, kad oficialusis Tel Avivas nepasmerkė Kremliaus agresijos. Lietuvos žiniasklaida šito nepaneigė. Apskritai apie tai aš niekur neaptikau. Kaip visada sakau tokiais atvejais – gal kokią žinutę ir praleidau.

Praėjusią savaitę jau mūsų žiniasklaidoje (ko gero, nebebuvo galima nutylėti) pasirodė pranešimas, kad aukštas Ukrainos pareigūnas tvirtino, jog Izraelio premjeras Naftali Bennetas antradienį inicijavo skambutį Ukrainos prezidentui Volodimirui Zelenskiui ir rekomendavo jam priimti pasiūlymą „pasiduoti ir priimti V. Putino reikalavimus“.

Pasirodo, per pastarąsias dvi savaites pagrindiniu tarpininku tarp Vladimiro Putino ir V. Zelenskio tapo ne bet kas, o N. Bennetas. Izraelis pareiškė, kad tarpininkaudamas turi išlikti neutralus…

Išeitų, tokia yra oficiali Tel Avivo politika: būti geru ir tiems, ir aniems, ir jokiu būdu nesusipykti su Maskva. Ten prisimenama, kad tas ar kitas yra žydas, tik kai to reikalauja didžioji politika. Galų gale, ne vien V. Zelenskis žydas, žydų yra visur. Visų neišgelbėsi.  

Žydai už Rusiją ir prieš Ukrainą? Šito tikrai nepasakysi. Savanoriai gydytojai iš Izraelio jau išvyko į Ukrainą. Joje kovoja ir Izraelio specialiųjų pajėgų veteranų būrys. Bet čia tie, kurie neslepia galvos į smėlį. Bet tai ne oficiali Tel Avivo politika.

Rusijoje žydai dėl gėjų teisių neprotestuoja. Kažkodėl neprotestuoja, ir viskas. Jiems ir taip gerai. Kodėl E. Zingeriui ir F. Kukliansky prireikė demonstruoti savo nepakantumą Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarės kalbai Lietuvos Seime? Tai žino nebent tie, kurie išskyrė tuos du personažus. Bet apie tai, kaip ir apie daug ką, neperskaitysime.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr.

1 komentaras


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here