Skip to content

Kaip išsirinkti tinkamiausią dviratį miestui?

MI informacija

Kaip suprantame, miesto dviratis turi būti labai patogus važiuoti miesto sąlygomis. Ši dviračių rūšis yra skirta važiuoti nedideliais atstumais. Nors jie tradiciškai vadinami miesto dviračiais, jai kuo puikiausiai galima važiuoti ir kaimo ar mažų miestelių gatvėmis.

Kokiomis savybėmis pasižymi miesto dviračiai?

Šių dviračių forma yra grakšti ir vizualiai maloni. Jų sėdynės yra plačios ir minkštos, o vairas irgi platus bei aukštai iškeltas, ratai dideli. Pats dviratis gausiai turtingas aksesuarais. Tarp jų – gali puikuotis pintas krepšys pirkiniams, įvairaus intensyvumo apšvietimo lemputės ir pan. Jie patrauklūs ir dėl savo spalvinio dizaino. Tiesa, jie yra sunkoki ir gali sverti iki aštuoniolikos kilogramų, todėl verta rinktis iš lengvesnių medžiagų pagamintus dviračius.

Kokius važiavimo patogumus siūlo miesto dviračiai?

Vienas iš didesnių miesto dviračių privalumų yra tas, kad jais važiuodami esame apsaugoti nuo drabužių išsitepimo. Jie yra apginkluoti patikima grandinės apsauga ir prie pat ratų prigludusiomis apsaugomis nuo purvo ir pelkių vandens. Priekinė dviračio šakė yra šiek tiek pasvirusi, todėl šį dviratį galima pavairuoti net ir viena ranka. Prie šio tipo dviračių yra lengva pritvirtinti ir vaiko vežimui skirtą kėdutę. Miesto dviračiai ne tik yra patogūs, bet ir nereikalauja didesnio prižiūrėjimo.

Ką būtinai reikėtų prisiminti įsigijusiems miesto dviratį?

Kai renkatės pirkimui miesto dviratį, svarbiausiai įsisąmoninti tai, kad vienu ir tuo pačiu dviračiu nevažinėtų skirtingo ūgio žmonės, nes kai kuris iš jų tikrai negalės jaustis patogiai. Tuo pačiu dviračiu gali naudotis tik tie asmenys, kurių ūgis skiriasi maždaug tik trimis centimetrais. Be to, anot dviračių gamintojų, bendras dviratininko ir bagažo svoris neturėtų viršyti šimto kilogramų. Jokiu būdu vienam važiuotojui skirtu dviračiu važiuoti ant jo susėdus dviem.

Patariama visada dėvėti šalmą, o vežamus daiktus prie dviračio pritvirtinti kuo stipriau, kad jie netrukdytų stabdymui. Prieš išvažiuojant į gatvę būtina įsitikinti, jog stabdžiai tikrai veikia kaip reikiant. Nevažiuokite į miestą be drabužių su atšvaitais, o naktį būtinai naudokite uždegtus žibintus. Jei dar neturite miesto dviračio ir norite jį įsigyti, susisiekite su internetine parduotuve: https://www.aleina.lt/246-miesto-dviraciai  ir galėsit mėgautis važinėjimo miesto dviračiu suteiktomis galimybėmis.

V. Ščiavinskio nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here