Skip to content

Regos pojūtis: kaip išsaugoti sveikas akis?

MI informacija

Nors retai kada susimąstome apie laimę, kurią suteikia mūsų kūno anatomija, vertėtų susiimti ir pasistengti išlaikyti tinkamą sveikatos būklę. Pavyzdžiui, regos pojūtis leidžia mums fiksuoti kiekvieną unikalų vizualą. Prastėjant regėjimui atsiranda problemų skaitant, vairuojant ar tiesiog stebint aplinką. Ką daryti, kad akys išliktų sveikos?

Svarbu sveikai maitintis

Nors toks patarimas gali skambėti nuvalkiotai ir nuobodžiai, tokia yra realybė. Subalansuota mityba, kurioje gausu vaisių ir daržovių – puiki prevencija nuo pačių įvairiausių sveikatos problemų. Riziką pakenkti savo akims sumažinsite valgydami tokius produktus, kuriuose gausu šių medžiagų: vitamino C ir E, cinko, omega-3 riebiųjų rūgščių. Todėl į pirkinių sąrašą pravartu įtraukti žuvies produktus, žaliąsias daržoves, morkas, citrusinius vaisius bei migdolus. Tokie superproduktai ne tik padės pamatus bendrai sveikai mitybai, bet ir padės sumažinti tokių akių ligų kaip katarakta riziką.

Pravartu apsaugoti akis nuo išorinių veiksnių

Pats laikas pereiti prie išorinės prevencijos. Akys – jautrus organas, kuris nėra pilnai atsparus žalingiems aplinkos veiksniams. Dažnas buvimas saulėje, neuždengus akių – prastas įprotis, kurio reikėtų atsisakyti. Nors saulės spinduliai žiemą gali būti ir labai laukiamas reiškinys, tai nereiškia, kad mūsų kūnui jis nėra kenksmingas. Akis apsaugoti reikia specialiais akiniais, kurie ne tik apsaugos nuo ultravioletinių spindulių kaitrią vasaros dieną, bet ir pabrėš asmeninį stilių. Kita dažna problema – kasdienis akių kontaktas su įvairiais išmaniais įrenginiais, kurie skleidžia mėlynąją šviesą, gebančią pažeisti mūsų akių tinklainę. Svarbu atminti, kad riboti laiką praleistą prie kompiuterių ir telefonų svarbu ne tik tam, jog apsaugotume savo psichologinę sveikatą.

Vertėtų vengti žalingų įpročių

Žalingais įpročiais apipavidalinti savo gyvenimą gana paprasta. Visgi, dauguma jų tiesiogiai kenkia mūsų sveikatai. Akys – ne išimtis. Rūkymas, nors ir yra labiausiai siejamas su prastesne plaučių būkle, blogina viso kūno būseną. Neatsisakius šio žalingo įpročio, tikimybė, kad netolimoje ateityje susidursite su akių ligomis smarkiai augs. Net tai, kad neretai atsisakome kelių valandų miego gali būti ideali prielaida akių būklės blogėjimui. Tai ypač aktualu tiems, kurie vietoj reguliaraus miego režimo pasirenka porą valandų skirti pramogoms prie kompiuterio ar televizoriaus, kadangi taip tik dar greičiau galima pakenkti akių būklei.

Reikia atsižvelgti į esamą situaciją

Tai, kad svarbu reguliariai tikrint akių būklę, turi suprasti kiekvienas. Pastebėjus bet kokius pokyčius vertėtų apsilankyti pas specialistą, kuris padės nustatyti problemą ir užkirsti kelią kitoms komplikacijoms. Nors savo sveikatos apleisti nereikia jokiu būdu, kritinėse situacijos pravartu atsiminti, kad vis labiau plečiasi specialistų teikiamų paslaugų sąrašai. Dabartinės technologijos leidžia lengviau gyventi tiems, kurie kenčia nuo tokių regos ydų kaip toliaregystė bei trumparegystė. “Regoscentras” – viena iš profesionaliausių įmonių, kuri siūlo aktualų sprendimą. Jei galite sau leisti įsigyti akių korekciją lazeriu, tai daryti pravartu, nes situacijos kitaip pagerinti nelabai pavyks.

Regos centras nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here