Skip to content

Mirė tautodailininkas Gintaras Černius

MI informacija

Ignalina liūdi netekusi nuostabaus žmogaus ir talentingo, savo kraštą garsinusio menininko Gintaro Černiaus. Jo sukurtos skulptūros, stogastulpiai, meniški medžio paveikslai išsibarstę po visą Lietuvą, daug jų palydėta pasaulin…

Černius gimė 1962 m. Ignalinoje, čia ir užaugo. 1983 m. baigė Kauno amatų mokyklą ir įgijo meninių baldų staliaus specialybę. Pomėgis drožinėti atsirado dar vaikystėje, o amato paslapčių mokė tėtis – liaudies meistras Napoleonas Černius. Medžio skulptorius dalyvavo įvairiose parodose Lietuvoje, Rusijoje, Danijoje. Daug Gintaro drožinių įsigijo privatūs asmenys iš Norvegijos, Čekijos, JAV. Gamino baldus, skulptūras, kryžius, įvairius suvenyrus, namų puošybos elementus. Savo amato mokė sūnus. Žinomiausi ir visų matomi Ignaliną puošiantys jo kūriniai – Igno ir Linos skulptūra prie Paplovinio ežero, drožinys profesoriui Česlovui Kudabai atminti „Mano žemė gerumo pilna“ Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos kiemelyje.

Menininkas buvo nepaprastai kuklus, geros širdies žmogus, nesiekęs nei turtų, nei garbės, nesipuikavęs savo didžiu talentu. Savo gyvenimu ir kūryba jis užsitarnavo visų pagarbą ir nenykstantį šviesų atminimą… Tegul jam bus lengva Ignalinos žemė. Nuoširdi užuojauta šeimai ir artimiesiems.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here