Skip to content

Su Balandžio 1-ąja

MI informacija

Balandžio 1-oji – Juokų ir melagių diena – ne kasmet būna laikraščio leidimo dieną, o jau kai sutampa, nepraleidžiame progos papokštauti. Atsimename ankstesnes tokias dienas, kai Didžiasalyje „pradėjome statyti“ naują gamyklą, kai „jungėmės“ su tuomet dar arta „Nauja vaga“, kai statėme tramplyną Žiemos sporto centre ar anglių gamyklą Mikalavo aerodrome (ši „žinia“, kaip tikra, buvo perspausdinta žurnale „Savivaldybių žinios“ ir buvo anonsuota Lietuvos radijo tuomet dar transliuotoje spaudos apžvalgoje), sanatoriją Ignalinoje ir dar daug panašių „naujienų“, kurios dabar vadinamos feikais (angliškas žodis) arba melagienomis. Jų esmė – suregzti istoriją, maksimaliai panašią į tikrą, paprastai apie tai, apie ką visuomenėje tuo metu kalbama, diskutuojama. Todėl visą laiką būna nemažai patikinčių tuo, kas parašyta, o redakciją užgriūna lavina komentarų. Piktų, besikeikiančių dar nebuvo. Vieni juokiasi, kiti prisipažįsta, kad buvo „išdurti“, nes patikėjo, bet niekas nepyko ir laikraščio niekuo nekaltino. Juk melagių diena…

Penktadienį laikraštis vėl išėjo balandžio 1-ąją. Ir, žinoma, neapsiejome be pokštų. Iš esmės jis buvo vienas – apie greitąjį traukinį į Vilnių. Prieš trejus metus (rinkimų įkarštyje) darbietis Manfredas Žymantas labai jau karštai mušėsi į krūtinę žadėdamas, kad kas jau kas, o greitasis traukinys į Vilnių tikrai bus. Nuo to laiko daug vandens nutekėjo. Ponas Manfredas spėjo ir vicemero kėdėje pasipuikuoti, ir vėliau tą kėdę bei vairuotojo pažymėjimą pragerti, bet kadencija baigiasi, iki rinkimų liko mažiau nei metai, o to traukinio negirdėt, nematyt. Dar M. Žymantas žadėjo Ignalinoje įrengti atrasto mineralinio vandens pilstymo fabrikėlį. Jo, žinoma, taip pat nėra ir nebus, nors gręžinio vietą tąkart aplankė net pats darbiečių bosas Viktoras, kuris taip pat pritariamai linksėjo galva, pritardamas šiems pažadams. Beje, ar tik nebus jau užrūdijęs (apleistas) ir pats gręžinys, nes apie jį paklausta valdžia dabar tik kažką nesuprantamai mykia.

Skaitytojų skambučių ir el. laiškų redakcija ir šįkart sulaukė bent poros dešimčių. Vieni abejojo ir klausė, ar žinia apie greitąjį traukinį tiesa, kiti patikėjo ir džiaugėsi, bet vėliau nusivylė supratę, kad tai tik pokštas, treti išdidžiai pareiškė, kad jie esą iš karto mus „perkando“, jų neapgausi. Vėlgi, niekas nepyko, nesikeikė.

Penktadienio numeryje buvo dar vienas feikas, straipsnis „91-osios dienos naujienos“. Tačiau jis buvo parašytas atviru balandiniu stiliumi, tad nekėlė kitų minčių. 91-oji diena taip pat aiškus orientyras, kad tai tik juokeliai. Mat balandžio 1-oji yra būtent 91-oji metų diena.

Kadangi šie metai priešrinkiminiai, arčiau rudenio pradėsime rašinių ciklą apie tai, kaip savo duotus pažadus vykdo socdemai ir kitos valdančiojoje koalicijoje esančios partijos ir politikai, ypač meras. Tiesiog imsime jų priešrinkimines programas ir papunkčiui žiūrėsime – įvykdė, neįvykdė. Manau, bus įdomu ir kartu šiokia tokia pagalba rinkėjams ateinančiuose rinkimuose. 

Redakcija

1 komentaras

  1. Geras bivo straipsnis apie greitąjį trsukinį, toks tikroviškas. Šaunuoliai. Lauksim tikrai tikrų žinių ir įvairių nuomonių. Sėkmės.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here