Skip to content

Muzika, kuri gydo

MI informacija

Muzikos terapija, tai tikslingai ir sistemingai organizuojamas procesas, kurio metu muzikos terapeutas, kaip pokyčio priemonę naudoja muziką, kad pacientui padėtų atgauti fizinę ir dvasinę sveikatą. Muzikos terapija yra rekomenduojama visiems žmonėms, kurie patiria nuolatinį stresą, nerimą, nemigą arba nori praturtinti savo rutininę kasdienybę.

Kodėl reikia rinktis muzika?

Kiekvienas žmogus turi savo mėgstamą melodiją, garsą ar dainą. Ar kada susimąstėte, kodėl būtent tie muzikos garsai taip traukia? Taip yra dėl to, nes tam tikra melodija mus veikia lyg kokia terapija, kur padeda mus nukelti į tam tikrus asmeninius prisiminimus bei akimirkas. Tiesa, ne visada tie prisiminimai būna malonūs dabarčiai, tačiau tai padeda rasti vietą, kurioje buvome įskaudinti arba nesuprasti.

Muzika skaidoma į tokias terapines savybes:

* Muzika – neverbalinė kalba, ji įgalina mus bendrauti ir pažinti vienas kitą be žodžių

* Muzika padeda gerinti koordinaciją, raumenų tonusą 

* Muzika padeda stimuliuoti atmintį, įsiminti ir prisiminti 

* Muzika padeda gerinti klausimo ir kalbos įgūdžius 

* Muzika padeda stimuliuoti emocijas, jas išreikšti ir sureguliuoti

* Muzika padeda sukelti tam tikras asociacijas 

* Muzika motyvuoja veikti.

Kiekvienas muzikoje gali atrasti save, todėl šis kasdienis seansas yra labai svarbus kiekvieno žmogaus gyvenime. Renkantis muzikos terapiją, neįprastus jausmus padeda sukelti netradiciniai instrumentai, tarkime: kalimbos instrumentas. Tokio tipo muzika, leidžia išgirsti dar neapčiuoptus garsus ir juose surasti tai, kas mus neramina. 

Kas taiko muzikos terapiją ir kaip ji veikia?

Muzikos terapiją gali taikyti muzikos terapeutas – tai kompetentingas specialistas, kuris turi atitinkamą muzikos terapeuto išsilavinimą. Šis išsilavinimas turi apimti tiek muzikos, tiek terapijos esamus dalykus. Be to, muzikos terapijos metodus gali taikyti ir muzikos pedagogai, socialiniai darbuotojai, psichologai ir psichoterapeutai, kurie turi muzikos terapijos žinių (geriausia ir praktikos).

Muzika turi poveikį ne tik mūsų emocijoms, bet ir kūnui. Muzika gali tiesiogiai veikti kūną savo turimomis vibracijomis, iššaukdama tam tikras reakcijas (sutelkia, žadina, atpalaiduoja). Taip pat muzika yra vienintelis stimulas, kuris suaktyvina visas smegenų veiklas vienu metu!

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje