Skip to content

Pajamų deklaravimas Ignalinos rajone

MI informacija

Komentuojantis asmuo – Panevėžio apskrities VMI Mokestinių prievolių departamento II skyriaus vyr. specialistė Sigutė BAGDONIENĖ.

Kiek gyventojų jau deklaravo pajamas?

Gerokai įpusėjus gyventojų pajamų ir turto deklaravimui, pajamų deklaracijas jau pateikė apie pusketvirto tūkstančio Ignalinos rajono gyventojų. Pernai Ignalinos rajone pajamų mokesčio deklaracijas pateikė 7 tūkst. gyventojų, iš kurių per 5 tūkst. gyventojų deklaravo grąžintiną 1 mln. eurų GPM sumą. 

Kas turi deklaruoti pajamas? 

Pajamas deklaruoti privalo gyventojai, kurie: vykdė individualią veiklą; jų pajamos viršijo vidutinio darbo užmokesčio sumą; gavo pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius; pritaikė per didelį neapmokestinamų pajamų dydį (NPD) ir dėl to atsirado mokėtina GPM suma. Taip pat deklaravus pajamas dalis gyventojų gali susigrąžinti dalį GPM: nuo išlaidų už būsto, automobilio remonto ir auklių paslaugas, įmokas už gyvybės draudimą, studijas, palūkanas ir kt.; tais atvejais, jei buvo taikytas per mažas NPD. Dėl 2021 m. užimtų pareigų ne tik pajamų, bet ir turto deklaracijas turi pateikti politikai, valstybės tarnautojai ir kt.

Kiek gyventojų Ignalinos rajone, kuriems privalu deklaruoti?

Ignalinos rajone yra per 2400 gyventojų, kuriems privalu deklaruoti pajamas. Iš jų jau pusė deklaracijas pateikė, likusieji turėtų suskubti ir nelaukti paskutinės dienos.

Ypač norėtume atkreipti dėmesį tų gyventojų, kurie vykdė individualią veiklą pagal verslo liudijimą arba pažymą – tokių gyventojų Ignalinos rajone per tūkstantį. Net ir negavus pajamų iš veiklos vis tiek privalu pateikti pajamų deklaraciją. Patogiausias būdas tai padaryti – prisijungus prie Elektroninio deklaravimo sistemos.

Taip pat atkreipiame dėmesį gyventojų, kurie nuomojo savo nekilnojamąjį turtą – jiems taip pat privalu pateikti deklaracijas. 

Minėjote, kad dėl 2021 m. užimtų pareigų ne tik pajamų, bet ir turto deklaracijas turi pateikti politikai, valstybės tarnautojai ir kt.?

Taip, šią prievolę šiemet turėtų atlikti beveik tūkstantis Ignalinos rajono gyventojų. Naudojantis proga norėtume paraginti Turto deklaracijas teikti aktyviau – iki šios dienos Ignalinos rajone turtą deklaravo apie 40 proc. gyventojų. 

Dar yra laiko paremti įvairias organizacijas – kiek gyventojų jau pasinaudojo šia galimybe?

Gyventojai kasmet deklaruodami pajamas turi galimybę be papildomų išlaidų skirti dalį sumokėto GPM savo norimoms organizacijoms. Kviečiame pasinaudoti šia galimybe ir tokiu būdu prisidėti prie savo norimų organizacijų veiklų. Nuo šių metų tai daryti kaip niekada lengva, nes pilką GPM paramos prašymą skirti paramą pakeitė itin patogus paramos vedlys.

Pernai nuo 2020 m. sumokėtų mokesčių per 2 tūkst. Ignalinos rajono gyventojų iš viso paramai paskyrė 79 tūkst. eurų. Iš jų politinėms partijoms skirta 3,8 tūkst. eurų, o profsąjungoms ir jų susivienijimams skirta 3,7 tūkst. eurų. 

GPM paramą skirti galima tik paramos gavėjo statusą turintiems asmenims ir reikalavimus atitinkančioms politinėms partijos. Prieš teikiant prašymą gyventojai visada gali pasitikrinti tai VMI internetinėje svetainėje. Pažymėtina, jog prašymas skirti GPM dalį bus įvykdytas tik tuo atveju, jei jį gyventojas pateiks laiku – iki gegužės 2 d. per EDS. Popieriniai prašymai nuo šių metų nebepriimami.

Paramos gavėjams ir meno kūrėjams galima skirti iki 1,2 proc. GPM, politinėms partijoms – iki 0,6 proc., profesinėms sąjungoms ar jų susivienijimams – iki 0,6 proc. Pagal vieną pateiktą prašymą, pajamų mokesčio dalis gali būti pervedama penkis metus iš eilės – už praėjusius ir keturis vėlesnius mokestinius laikotarpius. Jei gyventojas prašymą jau yra pateikęs ankstesniais metais, perėjus prie paramos vedlio teikti iš naujo ar tikslinti jo nėra būtina.

Primename, kad visas paslaugas teikiame nuotoliniu būdu – telefonu (8 5) 2191777, o konsultacijas mokesčių klausimais – 1882 (+370 5 2605060). Neturint galimybės pasinaudoti nuotolinėmis paslaugomis, atvykimui į aptarnavimo padalinį būtina išankstinė registracija vizitui per VMI registracijos sistemą. Registracija vizitui – www.vmi.lt. Jei negalite užsiregistruoti vizitui savarankiškai internetu, Jums  padės VMI darbuotojai paskambinus tel.  (8 5) 2191777.

Ž. Gedvilos nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here