Skip to content

Alergija pavojinga mūsų augintiniams

Ieva ADOMAVIČIŪTĖ (Veterinarijos gydytoja)

Alergija – XXI a. rykštė ne tik žmonėms, bet ir augintiniams – šunims ir  katėms. Šios ligos pirmieji simptomai – gyvūno akių ašarojimas ir nevalingas kasymasis. Dažniausiai alergiją sukelia blusos ir prastos kokybės maistas. 

Alergija blusoms (blusų seilėms)

Moksliniai pastebėjo, kad blusų seilėse egzistuoja 15 skirtingų antigenų, iš kurių kiekvienas gali sukelti alerginį atsaką blusų seilėms jautriam gyvūnui. Alergija pasireiškia intensyviu niežuliu, kuris dažniausiai lokalizuojasi galinėje kūno dalyje. Kartais atsiranda odos paraudimų, išsivysto pūlingas odos uždegimas. Veterinarijos klinikose gydomi sunkesni ligoniai, bet, kaip ir daugelyje atvejų, augintinio sveikata priklauso nuo šeimininkų priežiūros. Veterinarijos specialistai rekomenduoja konkrečias priemones – lašus, antkaklius, tabletes, kurios apsaugo gyvūnus nuo parazitų ir jų sukeliamų ligų, šiuo atveju, alergijos. Deja, ne visuomet alergijos sukėlėjai – blusos.

Atopinis dermatitas

Atopiniam dermatitui dažnai būdingas sezoniškumas. Tai – alerginė odos reakcija į įvairias aplinkos medžiagas. Dažniausi alergenai, sukeliantys atopinį dermatitą, yra žiedadulkės, dulkių erkutės ar įvairūs pelėsiai. 

Pagrindiniai požymiai – odos paraudimas ir intensyvus niežulys. Niežulys skatina šunis kasytis, kandžiotis ir laižytis pažeistas odos vietas, tai dar labiau pablogina odos būklę ir apsunkina gijimą –oda pleiskanoja, pradeda slinkti kailis. Be medicininio gydymo, rekomenduojama gyvūnų mityboje naudoti papildus, kuriuose esantys aukštos kokybės vabzdžių baltymai, alaus mielės ir vaistažolės padeda palaikyti svarbią apsauginę odos funkciją, o kailį – švelnų ir blizgantį, be to, teigiamai veikia po uždegimų sveikstančią odą. Jautrios odos priežiūrai reikėtų naudoti kokybiškus, švelniai plaunančius šampūnus be muilo. 

Alergija maistui 

Pagrindiniai šios alergijos požymiai yra odos niežulys ir bėrimai, gali kilti ir ausų infekcijos, virškinimo sutrikimai. Svarbu žinoti, kad alergija maistui ir maisto netoleravimas nėra tapatūs: maisto netoleravimas gali pasireikšti viduriavimu ir vėmimu, tačiau be bėrimų ir niežulio.

Ši alergijos forma atsiranda tuomet, kai gyvūno organizmas reaguoja į tam tikrus maisto produktų ingredientus. Nustačius, kad bėrimų priežastis – alergija, pirmiausia taikoma speciali dieta, sistemingai šalinant netinkamus maisto produktus ar ingredientus. Labiausiai alergizuoja baltymai ir angliavandeniai – jautiena, vištiena, soja, kukurūzai, kviečiai, kiaušiniai…

Jei pastebite, kad jūsų augintinis – jautrus maistui, rinkitės aukštos kokybės pašarus ir konservus su natūraliais ingredientais. Pastebėję pakitusį augintinio elgesį, vangumą, apetito nebuvimą ar kitokius simptomus, būtinai kreipkitės pas veterinarijos gydytoją, nes tik specialistas gali tiksliai nustatyti negalavimo priežastis. Būkite atsakingi, nuoširdžiai rūpinkitės savo augintiniais.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje