Skip to content

Įrengta nudistų poilsio zona

Lina RAGINYTĖ

Vėlykščio (Ignalinos sen., tarp Zuikiškės ir Bėčionių kaimų) ežero pakrantėje jau įrengta ir net ženklu pažymėta nudistų poilsio zona. Kaip skelbia ženklas, šioje vietoje galima maudytis, degintis ir vaikščioti nuogiems, nesibaiminant, kad teks aiškintis su policijos pareigūnais. 

Jau praėjusį pavasarį vienoje iš nedidelio, kažkada labai žuvingo, o šiandien ir vėžiais turtingo ežerėlio pakrantėje prasidėjo darbai. Juos rajono savivaldybės nurodymu vykdė Ignalinos seniūnas Jonas Polito su pagalbininkais. Buvo iškirsta daug krūmynų, išlyginta žemė, užsėta nauja žolė, pastatytas dailus ir gražus tiltukas su suoleliais bei kopėtėlėmis ir privežta smėlio, žolėtai pakrantei „pataisyti“. Liudininkų teigimu, pernai čia užsuko vos vienas kitas lankytojas ir tai, matyt, labiau mėgstantis jaukiai pasvajoti ar panardyti, o ne pasimaudyti. 

Tiesa, pasklidus žiniai apie galimai rengiamą nudistų paplūdimį, dalis žmonių tai priėmė kaip smagų pokštą. O jau šią savaitę paaiškėjo, kad tai – rimta ir tikra. Seniūno nurodymu jau pastatytas ir specialus ženklas, kuris aiškiai apibrėžia vietos paskirtį. 

Nuomonių, matyt, yra ir bus visokių. Dalis žmonių, veikiausiai, į tą poilsio zoną ir šiaip niekada neisiančių, nuogąstauja, kad ši vieta prie pat kelio. Bet, logiškai pagalvojus, jei žmogui smagu būti nuogam viešoje vietoje, koks skirtumas, kiek aplink jį yra žmonių ir ar jie toje pačioje pievutėje, ar automobilyje? Gal be reikalo bandoma spręsti problemas, apie kurias ne ką tenutuokiama? 

Rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė patikino, jog Vėlykščio ežero pakrantėje tikrai yra įrengta nudistų poilsio zona, bet vadinti jos paplūdimiu nedera. „Dar prieš dvejus metus gavome tam tikros žmonių bendruomenės prašymą įrengti maudynių ir poilsio (deginimosi) zoną nudistams. Žinoma, apvažiavome visas įmanomas valstybei priklausančias ir savivaldybės valdomas maudyklas ir nusprendėme, kad ši vieta yra tinkamiausia. Vieta minimaliai sutvarkyta, pastatytas ženklas ir kviečiami visi naudotis. Nudistų maudynių ir poilsio zonos pasaulyje yra normalus dalykas. Ignalina – kurortinė vietovė, tad visai teisinga, kad ir čia įrengta tokia zona. Tačiau nereikėtų painioti ir vadinti jos paplūdimiu, nes Ignalinoje oficialiai yra tik Ignalinos miesto paplūdimys. Neskubėkime smerkti ar piktintis: nei nuogumas, nei apranga neturėtų skirstyti ar priešinti žmonių – kiekvienas turi savo supratimą apie komfortišką poilsį“, – sakė J. Balinskienė.

Kad bendruomenė aktyvi – jokių abejonių nekyla, nors iš kur ji ir kaip – taip pat neaišku. Faktas, kad rajono savivaldybė ir jai priklausantys padaliniai bei rajono taryba ir laikraščio „Mūsų Ignalina“ redakcija gavo ne po vieną laišką ir sulaukė ne vieno skambučio būtent nudistų poilsio zonos įrengimo klausimu. Socialiniame tinkle Facebook pasirodo jau ne vienerius metus įkurta ir grupė „Vėlykščio nudistų paplūdimys“, vienijanti per 650 narių. Neįmanoma nuspėti, kas iš tikrųjų slepiasi už tos vadinamosios nudistų bendruomenės ir kokių reikalavimų bus išgirsta ateityje. Kas gali paneigti?… Pagyvensime – pamatysime! Lietuvoje yra 11 tokių zonų: iš jų 7 – pajūryje, taip pat Vilniuje, Trakuose, Kaune, Marijampolėje ir dvyliktoji – Ignalinoje.

P. S. Praėjusią savaitę redakcija ir kiekvienas rajono tarybos narys gavo vienos pilietės paklausimą. Šis rašinys bus atsakymas į jį. Buvo klausta: „Kokia situacija dėl Vėlykščio nudistų paplūdimio? Buvo gautas raštas iš savivaldybės, kad ten bus įrengtas nudistų paplūdimys. Darbai buvo pradėti, bet paskui sustojo. Ar galima tikėtis, kad šią vasarą bus galutinai įrengtas ir pastatyti ženklai, informuojantys, kad galima degintis be rūbų?

Greta Pieskinaitė“

Autorės nuotr.

4 komantarai (-ų)

  1. Jau praeitą vasarą norėjome išbandyti nudistų maudymosi vietą prie Vėlykščio ežero. Tačiau ženklo nebuvo, todėl nenusirengėme. Bet labai ačiū Ignalinos rajono savivaldybei, kad pagaliau bus vieta kur galima išsimaudyti ir pasideginti be drabužių. Atšilus orams būtinai atvažiuosime.

    • Smagu, kad ir Aukštaitijos ežerų zonoje bus vieta poilsiui be drabužių. Tai atitinka ir tarptautinius poilsio zonų standartus. Manau, kad ir keliaujantys užsieniečiai, radę informaciją žemėlapyje, maršrutą suplanuos per Vėlykštį. Važiuosim ir mes, kasmet atostogaujantys prie ežerų. Įdomu, ar vietovės statusas leidžia apsistoti su palapinėmis?

  2. Būtinai apsilankysime, nebereikės važiuoti prie jūros, galėsime vasaroti savo tėviškėje. Draugai jau nori irgi net visai savaitei atvažiuoti iš Vilniaus ir apsistoti Ignalinoje ir pailsėti prie ežero

  3. Net du grandiozinius projektus per visą kadencija sugebėjo atlikti Justukas,pliažą ir tualetą autobusu stotyje.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here