Skip to content

Kaip laikyti santaupas, kad jos būtų saugios ir taip nenuvertėtų?

MI informacija

Šiuo metu dėl kylančių kainų nemaža dalis gyventojų svarsto, kaip planuoti finansus, laikyti santaupas, kad jos būtų saugios ir taip nenuvertėtų. Rusijai užpuolus Ukrainą, ir Lietuvoje gyventojams buvo rekomenduojama namuose turėti grynųjų pinigų. Tačiau situacija mūsų šalyje yra stabili, tad žmonės patys iš naujo pradėjo vertinti, kiek iš tikrųjų grynųjų jiems reikia turėti.

Jungtinės centrinės kredito unijos „Kreda“ duomenimis, vasario mėnesį visais metais jaučiamas indėlių judėjimas dėl sezoniškumo, tad ir šiemet indėlių suma atitinkamai buvo 3 proc. žemesnė nei sausį. Tačiau jau kovo mėnesį, palyginus su praeitais metais, augo ir buvo 10 proc. didesnė. Tai rodo, kad sukeltas šokas dėl grynųjų nebuvo toks stiprus ir žmonės renkasi vėl saugiai santaupas laikyti indėliais kredito unijose.

„Rekomendacijos išlieka – turėti grynųjų einamosioms ar netikėtoms išlaidoms reikėjo visada. Tačiau dideles sumas namuose laikyti nėra saugu, nes į juos gali pasikėsinti ilgapirščiai, juos gali sunaikinti ugnis, dažnu atveju žmonės turimus grynuosius lengviau išleidžia tiesiog „pravalgymui“. Pasitaiko atvejų, kai žmonės namuose taip gerai paslepia pinigus, kad paskui pamiršta, kur jie yra. Ne mažiau galvos skausmo šiuo metu kelia ir tai, kad namie laikomi grynieji sparčiai kylant kainoms tiesiog nuvertėja“, – išgirstomis istorijomis dalijasi Violeta Čeponienė,  Ignalinos kredito unijos administracijos vadovė. 

Pasak V. Čeponienės, siekdami jaustis saugiau, gyventojai santaupų laikymą patiki finansinėms įstaigoms: „Unijose pinigai ne tik saugiai laikomi, tačiau ir įdarbinami – unijos teikia tokias pačias garantijas kaip ir didieji bankai, tačiau žmonėms moka kur kas didesnes palūkanas. Šiuo metu Ignalinos kredito unija siūlo vienas didžiausių dvylikos mėnesių indėlio palūkanų – tai yra 2,30 proc.“

Gyventojai gali jaustis saugiai, nes, iškilus lėšų poreikiui, terminuotus indėlius dar nesibaigus indėlio terminui visada galima atsiimti per penkias darbo dienas nuo pranešimo pateikimo. Taip pat unijose, lygiai taip pat kaip ir bankuose ar kitose kredito įstaigose, LR indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatyme numatyta tvarka, laikomos lėšos iki 100 000 eurų yra apdraustos. Tai reiškia, kad ir kas benutiktų, bankiniai duomenys apie tai, kas ir kiek konkrečiai laikė santaupų, niekur nedings ir bus visada atkurti, o gyventojams jų pinigai – grąžinti.

Metinė palūkanų norma 2,30 proc. taikoma terminuoto indėlio sutartį sudarius tik Unijos skyriuje. Ignalinos kredito unija klientus aptarnauja adresu Vasario 16-osios g. 10-6, 30115 Ignalina. 

Ignalinos kredito unija priklauso „Kreda“ unijų grupei. „Kreda“  – tai patikimų ir rūpestingų finansų partnerių grupė, vienijanti 11 ilgametę patirtį turinčių kredito unijų. Efektyvią visų grupės unijų veiklą ir bendrą grupės finansinę gerovę užtikrina Jungtinė centrinė kredito unija.

Ignalinos „Kreda“ nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here