Skip to content

Iš įvykių suvestinių…

Parengė Jonas BALTAKIS

Promilės

Gegužės 19 d., apie 19.30 val., Kazitiškyje neblaivus (1,76 prom.) 43-ejų vyras namo kieme vairavo motorolerį, jo nesuvaldė ir griuvo. Motoroleris neregistruotas, vyras neturi teisės vairuoti transporto priemonės. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Gegužės 21 d., apie 19.50 val., kelyje Visaginas–Stašionys–Rimšė neblaivi (2.24 prom.) 24-erių moteris vairavo automobilį „Volvo V40“. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Smurtas

Gegužės 19 d., apie 22.30 val., namuose, Vidiškių sen., Rimšėnų k., neblaivus (1,34 prom.) 35-erių vyras smurtavo prieš 39-erių moterį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Panevėžio aps. VPK areštinę.

Padėjo pasieniečiai

Aplinkosaugininkai sekmadienį Drūkšių ežere, bendradarbiaudami su VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Pūškų pasienio užkardos pareigūnais, sulaikė du asmenis, braidžiusius pakrantės nendrynais ir žuvis gaudžiusius venteriais. Kaip sakė Utenos GGAI viršininkas Almantas Vaičiūnas, šįkart neteisėtai žvejodami asmenys žuvų nesugavo. Jiems surašyti administracinio nusižengimo protokolai, paimtos abi ežerinės gaudyklės, taip pat gresia 120–300 eurų administracinė atsakomybė. Aplinkosaugininkai primena, kad venteriai, arba ežerinės gaudyklės, yra draudžiami žvejybos įrankiai. Jais, kaip ir statomaisiais tinklais, žuvų ištekliams padaroma didelė žala. 

Aplinkos apsaugos departamentas dėkoja Valstybinės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus pasienio rinktinei už bendradarbiavimą.

Galima pagauti tik dvi lydekas

Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos pareigūnai gegužės 14 d. Asėko ežere nustatė asmenį, spiningu sugavusį 13 lydekų. Žala žuvų ištekliams – 2640 eurų. „Atrodytų, kad žmogus, žvejojantis spiningu ir turintis žvejo mėgėjo bilietą, žino ir tai, kad per vieną žvejybą galima pagauti dvi lydekas. Be to, iš 11-os neteisėtai sugautų lydekų dešimt jų buvo 40–47 centimetrų (mažesnės nei leidžiama)“, – sakė Utenos GGAI viršininkas Almantas Vaičiūnas. Už šį pažeidimą asmeniui teks atlyginti aplinkai padarytą 2640 eurų žalą, iš jo paimtas spiningas ir žuvys, gresia įspėjimas arba 10–60 eurų bauda, taip pat gali būti konfiskuotas spiningas.

Taisyklė, kad galima sugauti ne daugiau kaip dvi ir ne mažesnes nei 50 cm lydekas, nustatyta apgalvotai. „Kad lydekos – savotiškos vandens telkinių sanitarės, išretinančios smulkias ir menkavertes žuvis, greičiausiai nė nereikia priminti“, – atkreipia dėmesį aplinkosaugininkas.

DELFI nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here