Skip to content

Laiško iš Sankt Peterburgo pėdsakais: dvi geros ir viena bloga žinia

Gegužės 17 d. MI numeryje rašėme apie laišką iš Sankt Peterburgo, kuriame 30-metis Nikita Michailovas prašo padėti surasti jo tėvą, kurio niekada nematė. Apie savo biologinį tėvą iš motinos pasakojimų Nikita žino mažai. Esą jo vardas Edmantas, pavardės nežino, bet teigia, kad ji prasideda raide L, gimęs 1963 ar 1964 m. Tariamo Edmanto tėvo vardas buvo Valentas. Edmantas su tėvu ir teta (motinos seserimi, motina jau buvo mirusi) gyveno kaime privačiame name netoli ežero. 1991 m. jo tėvas dirbo instruktoriumi kažkokioje turistinėje bazėje, kurioje pagal kelialapį buvo atvykusi ilsėtis mano motina. Taip jie susipažino, bet po pusmečio išsiskyrė, nes žlugus SSRS, jo motina grįžo į Rusiją, o tėvas liko Lietuvoje. Smalsumo ir noro padėti vedini ėmėmės paieškų. 

Greitai išsiaiškinome, kad ieškomas asmuo – Edmundas Lisauskas, gim. 1965 m., nurodytu laiku išties dirbo Palūšės turistinėje bazėje instruktoriumi (ANP yra išlikęs įsakymas apie jo priėmimą į darbą), gyveno netoli Bėčiūnų, Narsutiškės k. Atsiliepė į straipsnį keli jį pažinoję ar su juo draugavę, net kartu dirbę žmonės, tad surinkta informacija yra patikima. Liūdniausia tai, kad E. Lisauskas jau miręs. Jis buvo medžiotojas. 2017 m. iš medžioklės automobiliu vakare važiuojant namo, vyrą ištiko širdies priepuolis. Mašiną jis dar spėjo sustabdyti šalikelėje, bet iš jos neišlipo, mirė prie vairo. Taip jį ir surado ryte. Tai nutiko prie Ceikinėlių k. Aplankiau ir Švedriškės kapines, suradau kapą, kuris neapleistas, sutvarkytas. Gal juo rūpinasi dėdė Vytautas Lisauskas, gyvenantis Vyželių k., Zarasų r., netoli Salako, gal paskutinė E. Lisausko draugė, gyvenanti jo namuose Narsutiškėje.

Pasak Edmundą pažinojusių, po išsiskyrimo su Irina Michailova, jis buvo vedęs, žmonos vardas buvęs tarsi ir Džiuljeta. Su ja gyveno neilgai, bet iš šios santuokos liko sūnus Erikas, taigi – Nikitos iš Sankt Peterburgo brolis. Tačiau niekas daugiau žinių nei apie Džiuljetą, nei apie Eriką neturi, sako tik, kad Erikas Lisauskas galimai gyvena Vilniuje. Jis galėtų būti gimęs apie 1995 metus (plius minus treji metai). Tai duomenys, pagal kuriuos jau galima jo ieškoti. O gal kas žino apie tai daugiau? Paskambinkite tel. 8 686 98485.

Perskaičiusi straipsnį, man galimai skambino ir paskutinė E. Lisausko moteris (neprisistatė). Ji buvo sunerimusi, kartojo vis, kad Edmundo gyvenime nebuvo jokios Irinos Michailovos, nėra jokio sūnaus Nikitos, jo tėvas gal buvo tas ir tas (paminėjo kelias žinomas žmonių, dirbusių tuomet Palūšėje, pavardes). To nerimo priežastį supratau, kai pasakė, kad esą tas Nikita gal nori Edmundo turtą paveldėti. Nurimkite, ponia, niekas jokio turto neieško, juridiškai ir vargu ar Nikita, kaip kitos šalies pilietis, galėtų į jį pretenduoti, jis ieško tėvo bendravimui, apie kurį žino tik tiek, kiek pasakojo jo motina.

Tokia štai istorija. Nikitai išsiunčiau viską, ką sužinojau apie jo tėvą, taip pat kapo nuotraukas ir jo tėvo nuotrauką nuo paminklo, kuri yra pakankamai geros kokybės. Ir dar kartą raginu pasidalinti informacija apie Eriko Lisausko gyvenimo vietą, gal net telefoną, jei kas apie tai žinote.

P. S. Dar atsiliepė straipsnyje minėto Rusijos dainininko Vito biologinis tėvas, kuris patikslino, kad Linkmenų sen. jis jau negyvena.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje