Skip to content

Apsaugokite rankas – savo pragyvenimo šaltinį

MI informacija

Profilaktinė darbuotojų rankų priežiūra gali pagerinti darbo našumo rezultatus, tačiau statistika kiek nuvilianti – įvairių sričių darbuotojai nepakankamai skiria dėmesio savo rankoms – pagrindiniam darbo įrankiui.

Didelė tikimybė, kad jūsų įmonėje dirba darbuotojų, kurie pragyvena tik iš darbo su savo rankomis. Nesvarbu, ar jie kala stogą, ar darbo vietoje tvarko elektros reikalus, jūsų darbuotojų rankos yra būtinos atliekant savo darbą. Ir kai jų rankos sutrūkinėja, atsiranda pūslių ar patinsta, tai daugiau nei kosmetinė problema. Ši skausminga odos liga, žinoma kaip profesinis dermatitas, gali ne tik neigiamai paveikti jų darbą, bet ir gyvenimo kokybę.

Ligų kontrolės ir prevencijos centrų duomenimis, iki 40 proc. darbuotojų tam tikru savo darbinio gyvenimo etapu susirgs profesiniu dermatitu. Gilesnis statistikos tyrimas rodo, kad 50 proc. viso darbo laiko, prarasto dėl darbinių ligų, yra dėl dermatito. 

Toliau pateikiamos strategijos, kaip sumažinti profesinio dermatito tikimybę.

Geriausia sveikų rankų praktika

Išsaugodami rankas sveikas nuo pat pradžių, apribodami dirgiklių poveikį ir sukurdami visoje įmonėje taikomą rankų plovimo režimą, galite būti tikri, kad tokios odos ligos kaip dermatitas išnyks visam laikui iš jūsų aplinkos. Šią geriausią praktiką pritaikydami savo organizacijoje galite išvengti brangiai kainuojančios odos epidemijos darbo vietoje.

1. Naudokite kremus prieš darbą.

Apsauginiai priešdarbiniai kremai gali būti naudojami po pirštinėmis arba be pirštinių, kad išvengtumėte odos sudirginimo ir išlaikytumėte sveiką odą.

2. Teisingai ir dažnai plaukite rankas.

Ant sausų rankų užtepkite nedidelį kiekį rankų valiklio. Energingai trinkite rankas bent 20 sekundžių. Nuvalykite visus paviršius, įskaitant rankų nugarą, riešus, tarp pirštų ir po nagus. Gerai nuplaukite ir nusausinkite rankas švariu arba vienkartiniu rankšluosčiu. Būtinai naudokite rankšluostį, kad išjungtumėte tekančio vandens srovę.

3. Naudokite darbui tinkamą valiklį.

Vis dar klesti klaidinga nuomonė, kad rankų valiklio veikimas matuojamas pagal jo gebėjimą valyti rankas. Tiesą sakant, dauguma valiklių gerokai viršija tikruosius vartotojo poreikius. Įsitikinkite, kad naudojate produktą, kuriame atsižvelgiama į poveikį rankoms, tačiau jis vis dar yra galingas ir efektyvus.

4. Rinkitės stiprius valiklius be šiurkščių abrazyvinių medžiagų.

Į rankų valiklį dažnai dedama smėlio, kad būtų lengviau pašalinti tokias medžiagas kaip aliejus, nešvarumai ir kt. Tačiau yra keletas šveitiklių, tokių kaip pemza ir smėlis, kurie gali sukelti odos mikro įbrėžimus ar plyšimus. Tikslas – efektyviai nuvalyti rankas nepažeidžiant rankų odos.

5. Rinkitės valiklius be tirpiklių.

Daugelyje pramoninių valiklių yra pavojingų ingredientų, pvz., naftos distiliatų. Žalios naftos dariniai, t. y., tirpikliai ne tik dirgina rankas, bet ir yra absorbuojami per odą ir ilgainiui gali sukelti žalingą toksinų kiekį organizme. Mažai tirpiklių turintys ir be tirpiklių valikliai yra saugesnis pasirinkimas.

6. Laikykite valiklius prieinamus.

Akivaizdi rankų valymo produktų vieta gali padėti dažniau plauti rankas. Padėkite juos ten, kur būtų galima lengvai rasti ir pamatyti, kad nuolat prisimintumėte, kaip svarbu plauti rankas visą darbo dieną.

7. Naudokite specialią darbo aprangą.

Jei jūsų darbo specifika reikalauja specialių darbo rūbų (AAP), rekomenduojame visada dėvėti pirštines. Pavyzdžiui, guminės pirštinės apsaugos jūsų rankas nuo cheminių medžiagų ar atšiaurių oro sąlygų darbo metu. Žinoma, rinkoje yra gausybė įvairių rūšių darbo pirštinių, tad reiktų konsultuotis su specialistais, kurie pagal jūsų išvardytą darbo specifiką ir aplinkybes parinks jūsų darbui tinkamiausias pirštines. Apie tai daugiau galite sužinoti čia: https://www.atvila.lt/lt/produktai/darbo-pirstines/suvirintojo-pirstines

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje