Skip to content

Kaip atsikratyti antsvorio?

MI informacija

Dauguma pasaulio žmonių nuolat kovoja su antsvoriu. Drastiškos dietos, labai daug fizinio krūvio, mažai reikiamų kalorijų, vitaminų ir mineralų suvartojimo priveda tik prie dvigubo svorio išaugimo. Nusprendus ir nuoširdžiai pasiryžus numesti svorio, pirmiausiai reikėtų su savimi pasikalbėti ir paaiškinti sau, jog tai yra gana ilgas kelias, jeigu tai norite padaryti sveikai ir nesukelti savo kūnui nereikalingo šoko. Vėliau reikėtų pradėti vykdyti savo sveikatingumo planą, kuris padės pasiekti norimų rezultatų. Tam, kad prie šio plano būtų galima prisidėti ir buitiškai, vertėtų atkreipti dėmesį į keletą patarimų, kuriuos galima pritaikyti kasdienėje rutinoje.

Prieš kiekvieną užkandį ar valgį – stiklinė vandens

Jeigu jau nusprendėte, kad norite keisti savo gyvenimo būdą ir atsikratyti antsvorio, tuomet teks priimti faktą, jog jūsų kasdienybėje dominuos vanduo. Ir tai tikrai nereiškia, kad tik vandeniu turėsite maitintis, atvirkščiai – vanduo bus tik papildomas variklis, kuris padės jūsų kūnui prasivalyti, skatins jo nedehidratuoti ir tiesiog gerai jaustis. Tiesa, dauguma žmonių neišgeria tiek vandens, kiek yra rekomenduojama dienos dozėje. Būtent dėl to mūsų organizmui nuolat trūksta skysčių, o tai priveda prie to, jog nuolat jaučiamės pavargę. Tai priveda ir prie kito reiškinio – troškulį galima laisvai supainioti su alkiu, todėl mažas vandens vartojimas gali priversti prie persivalgymo. Tam, kad taip nenutiktų, prieš kiekvieną valgį ir užkandį siūloma išgerti stiklinę vandens – taip išsaugosite savo organizmą nuo persipildymo ir taip galėsite kontroliuoti savo apetitą.

Kodėl daržovės yra tokios svarbios pusryčių metu?

Jau iš seno žinoma, kad nusprendus sveikai maitintis į savo maisto racioną tenka įtraukti nemažą daržovių sąrašą. Taip yra todėl, nes daržovės yra labai maistingos, gausios reikiamų vitaminų, o jų kalorijų kiekis yra labai mažas. Taip pat daržovės turi gausybė ląstelienos, o šios padeda kovoti su nuolatiniu pilvo pūtimu. Tiesa yra tokia, kad dažniausiai savo dieną pradedame nuo kokio riestainio, tada vėliau viskas pereina prie kokio riebesnio sumuštinio, o pietums galiausiai pasinaudojame miltinio patiekalo, kaip pica „pagalbą“, kad kuo greičiau užkimšti savo skrandį. Taip nuolat daryti nereikėtų, nes renkantis tokį maisto racioną negaunama reikiamo kiekio naudingųjų medžiagų, o kartu ateina tik krūva kalorijų. Tam, kad diena būtų aktyvi, pusryčiu metu pagalvokite apie tirštuosius kokteilius, kuriuose yra gausu špinatų lapų. Šiuose lapuose ypatingai gausu folio rūgšties, geležies ir ląstelienos. Taip pat mėgstamas daržoves galite užpilti omletu – tai bus ne tik sveiki, bet ir sotūs pusryčiai!

Žinoma, pasitaiko atvejų, kai su didžiuliu antsvoriu padėti gali tik operacinis būdas (ypač tada, kai gresia pavojus gyvybei). Esant tokiu atveju rekomenduojama kreiptis į https://calorycare.lt/klinika/, kurie sugrąžins jums gyvenimo kokybę!

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje