Skip to content

Sulaikytas asmuo, gaudęs nykstančius plačiažnyplius vėžius

Utenos AAD inf.

Sekmadienį Aplinkos apsaugos departamento Ignalinos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai per reidą nustatė asmenį Karačiūnkos ežere naudojusį 2 neleistino dydžio bučiukus vėžiams gaudyti. Asmuo buvo sugavęs 4 plačiažnyplius vėžius. Lietuvoje plačiažnypliai vėžiai yra nykstanti rūšis, todėl juos gaudyti draudžiama. Iš asmens buvo konfiskuoti 2 neleistino dydžio bučiukai ir 4 plačiažnypliai vėžiai. Pažeidėjui už draudžiamu būdu sugautus vėžius gresia bauda iki 300 eurų, taip pat teks sumokėti aplinkai padarytą žalą – 60 eurų.

Aplinkosaugininkai primena – Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės nurodo, kad bučiukas vėžiams gaudyti privalo būti ne ilgesnis kaip 100 cm, ne platesnis kaip 50 cm ir ne aukštesnis kaip 50 cm arba ne didesnio kaip 100 cm pagrindo skersmens ir ne aukštesnis kaip 50 cm. Viršijant šiuos matmenis, pažeidžiamos Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės ir įrankis laikomas neleistino dydžio.   

„Kad nesumaišytumėte su invazinėmis rūšimis atkreipiame dėmesį, kad plačiažnypliai vėžiai užauga iki 20 cm. Ant žnyplių turi dantelius – tai vienas išskirtinių bruožų“, – sako Ignalinos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnė Augustė Laurinaitytė.

Pasak jos, įsitikinti, kad tai plačiažnyplis vėžys, galite jį apvertę. „Apvertę šios rūšies vėžius matysite, kad jų žnyplės raudonos ir papilvė šarvo spalvos, priešingai nei invazinių rainuotųjų vėžių (jų papilvė nusėta tamsiai raudonais dryžiais)“, – aiškina A. Laurinaitytė.

Invaziniai rainuotieji ir žymėtieji vėžiai vietinius vėžius gali užkrėsti maru (o patys jam yra atsparūs) ir užimti buveines, todėl labai svarbu neperkelti invazinių rūšių į kitus vandens telkinius. Dėl šios priežasties invazinius žymėtuosius ir rainuotuosius vėžius galima gaudyti visus metus ir kiek tik norisi, nes taip padedama išlikti lietuviškiems vėžiams.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here