Skip to content

Bloga žinia: reikia dirbti

Arminė NORKĖ (Mažulonys)

Gera praėjusios savaitės naujiena: Gitanas Nausėda (kas nežino – Lietuvos prezidentas) „visiškai remia“ visuomeninę iniciatyvą pirkti kovinį droną „Bauraktar“. Čia buvo pasakyta jau po to, kai reikalingi pinigai buvo surinkti. Matote, koks pritariantis mūsų prezidentas, kaip jis geras iniciatyvas remia.

Tiesa, ar pats prezidentas bent euru prisidėjo, taip ir nesužinojome. O ką, gerbiami ponai, jums rėmimo maža?

Ir dar sužinojome, kad prezidentas atsisakė per televiziją paagituoti žmones, kad jie aukotų. Dėl to gal ir nereikėtų stebėtis, prezidentas jums – ne kokia „olialiaka“, kad kiekviena proga į televiziją lįstų.

Bloga žinia – sužinojome, kad iš vaiko pašalpos neįmanoma išmaitinti vaiko. Čia viena televizija taip ir pasvarstė, girdi, kokia ta pašalpa, jeigu iš jos vaiko negali išmaitinti. Jeigu valdžia vaikais ir tėvais rūpintųsi, tai už vaiką tiek mokėtų, kad mamai, kol vaikeliui aštuoniolika sukaks, apskritai dirbti nereikėtų. O jeigu už du – ne tik iš Turkijos, iš Palangos būtų galima visą vasarą neišlįsti.

Bloga valdžia, nes tėvams dirbti reikia. Kažkokiame darbe, ne vien lovoje. Žiūrėk, dar ir bedarbius privers dirbti. Nesupranta ta valdžia, kad nesinori eiti dirbti „kitam“. Valdiškas darbas dar tiktų, bet „kitam“… Dar pasiūlysit kokiam ūkininkui tarnauti, a ne?

Užtat naujųjų komunistų vadeiva Vilija Blinkevičiūtė ir vėl verkia: kodėl valdžia kurui akcizų nesumažina. Juk jeigu dyzelis ir toliau taip brangs, už kokias utėles bedarbis jį galės įpirkti? Juk jaunesniam pas mergas reikia nuvažiuoti, ir visiems, jaunesniems ir vyresniems, degtinytės arba bent bambalio,. Neprivažinėsi, pašalpos neužteks.

Apie akcizų mažinimą – galima būtų kartoti, kad sumažinus akcizą maistui, daugiausiai laimi tie, kurie perka geresnį, brangesnį, „sveikesnį“ maistą, sumažinus akcizą kurui – tie, kurie važinėja galingesnėmis, daugiau to kuro ryjančiomis mašinomis, taigi turtingesni. Ir apskritai, kažkodėl Ignalinoje mašinų nesumažėjo. Net, gali sakyti, atvirkščiai, per jas į kokią „Maksimą“ neįeisi. 

Ir, žinoma, laimi prekiautojai. Pažada, kad sumažinus „viskas“ atpigs, bet kažkodėl ima ir pabrangsta. Gal kokioje Lenkijoje, akcizus sumažinus, kainos irgi sumažėja. Bet ir tai neilgam. O pas mus – plėšti iš to žmogaus, plėšti. Vienas iš kito – plėšti, plėšti. 

Na, sakykit, kodėl toje pačioje Turkijoje poilsis kainuoja perpus pigiau, negu Palangoje?

Tik nereikia aiškinti, kad Lietuvoje viskas brangiau, ir vargšams verslininkams per tris vasaros mėnesius reikia tiek užsidirbti, kad visai žiemai užtektų. 

Tai kaip čia išeina: per tris mėnesius koks nors Palangos „verslininkas“ nori prisiplėšti tiek, kad likusius devynis galėtų nedirbdamas „ramiai“ kito sezono laukti. Dar ir į Turkiją žiemai nuvažiuoti.

Ne taip yra? Tai kuo paaiškinti, kad kur nors Latvijoje orai tikrai ne šiltesni ir vasaros ne ilgesnės, o poilsis pigesnis?

Atsakymo negirdėsime. Pažiūrėkite ir paklausykite, ką žurnališiai kalba ir rašo. Jeigu kas pasiskundė, kad gyvenimas blogas, žurnališius klausysis ir linksės: taip, blogas. Taip, viskas brangsta, o atlyginimas per mažai didėja, apie pašalpas jau ir kalbėti neverta, dar jas ir apkarpyti ruošiasi..

O kas dėl visko kaltas? Aišku, Vakarai, sugalvojo rusiškos naftos ir dujų atsisakyti. Todėl net darželiuose maistą tenka branginti, iš ko tėveliams tokius pinigus mokėti…

Girdėjau aną dieną kažkokio darželio virėją šnekant. Girdi, nebeįmanoma vaikučių už tuos pinigus, kurie maistui skirti, išmaitinti, nes jautiena pabrango, lašiša pabrango…

Jums niekas neužkliūna? O kaip jūs namuose, irgi pabrangusią jautieną valgote, pabrangusia lašiša užkandate?.. Bet ko čia stebėtis, virėjoms irgi norisi skaniai pavalgyti. Sakote, nuo vaikučių nelieka? Tėveliai sumokės.

Štai tokios geros ir blogos mintys iš praėjusios savaitės. Dar čia ir prie kovido kažkokie beždžionių raupai ateina. Viena gera žinia, vėlgi iš „respublikinės“ žiniasklaidos: beždžionių raupai labiausiai plinta tarp netradicinės orientacijos „vyrų“. Tik apie tai tyliai, ne tik homofobais, bet ir kokiais nors beždžioniafobais galime būti išvadinti.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here