Skip to content

MENO BANGOS siūlo nerti į „Ignalinos gelmes“

„Meno bangų“ inf.

Pačiame birželio viduryje (15 dieną, trečiadienį) VšĮ MENO BANGOS sulauks svečių. Prasideda rezidencija ,,Ignalinos gelmės“. Grupė menininkų įsikurs Ignalinos pakraštyje, kaimo turizmo sodyboje ,,Saulėtekis“. Aštuonias dienas čia bus rašoma, verčiama, tapoma, dainuojama. Ir ne tik. Rezidencija – tai ir karštos menininkų diskusijos, ir bendrų ateities projektų planavimas, ir dalijimasis sukaupta menine patirtimi.

Kaip ir ankstesnėse MENO BANGŲ rezidencijose, taip ir šioje, atvykę menininkai noriai skleis savo kūrybą Ignalinos gyventojams. Ir ne tik jiems  – kūrėjų apsilankymo sulauks menų mėgėjai  Linkmenyse, Ceikiniuose  ir Vidiškėse, o Didžiasalio ,Ryto“ gimnazijoje vyks pamoka ,,Ar verta versti“, vadovaujama dviejų patyrusių vertėjų – Indrės Klimkaitės (vokiečių kalba) ir Jonės Ramunytės (prancūzų kalba). – – Rezidencijos tikslas – sudaryti sąlygas, tinkamas kūrybai, – pasakoja projekto vadovė Gintarė Adomaitytė.  – Jokie buities rūpesčiai bent jau tas aštuonias dienas Ignalinoje kūrėjų nekamuos. Savo ruožtu kviečiame rezidentus ir rezidentes dalyvauti renginiuose, skleisti savo pasiekimus.  Svarbu pabrėžti, kad rezidencija – atvira. Jei kas nespės į mūsų renginius, kviečiame apsilankyti ,,Saulėtekio“ sodyboje ir būtent čia bendrauti su rezidencijos nariais ar narėmis. Ši MENO BANGŲ rezidencija – jau penktoji. Pasak projekto vadovės G. Adomaitytės, ji ne šiaip sau pavadinta ,,Ignalinos gelmės“. Čia bus kuriamas ir  skleidžiamas aukštosios kultūros  menas, paisantis klasikinių tradicijų, o tuo pačiu – suvokiamas net ir atokiau nuo menų pasaulio esantiems žmonėms. 

G. Adomaitytė pasakoja:

– Džiugu, kad kartu su rezidentais ir rezidentėmis pasirodys ir Ignalinos krašto žmonės. Bendros popietės vyks Ceikiniuose, Vidiškėse. Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos mokytoja Laima Kutrienė mielai sutiko akompanuoti rezidencijos žvaigždei – dainininkei iš Ukrainos Julijai Konoplickai, šiuo metu studijuojančiai Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje. Projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba, jo partnerės – Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka bei laikraščio ,,Mūsų Ignalina“ redakcija. Rezidencijos savanoriais tapo  ignaliniečiai Virginija Mesropian ir Edmundas Kilkus, jau ne kartą padėję MENO BANGŲ projektams.  .  

Rezidencijos ,,Ignalinos gelmės“  RENGINIAI

16 d., ketvirtadienis, 15 val. – ,,Skaitymo gelmės“ Linkmenų bibliotekoje. Pokalbis su vertėjomis  Jone Ramunyte ir Indre Klimkaite  apie šiuolaikinę prancūzų ir vokiečių literatūrą. Moderuoja rašytoja Gintarė Adomaitytė.   

17 d., penktadienis, 11 val. – Jonės Ramunytės ir Indrės Klimkaitės pamoka  Ar verta versti  Didžiasalio ,,Ryto“  gimnazijoje. 

16 val. – Loretos Jastramskienės knygos ,,Visada, Tėve, bus Amerika“ pristatymas Ignalinos bibliotekoje. Moderuoja Audrys Antanaitis (organizuoja Ignalinos viešoji biblioteka).  

18 d., šeštadienis, 13 val. – Dainininkės Julijos Konoplitskos (Ukraina), poeto Mariaus Buroko, prozininkės Loretos Jastramskienės ir kitų rezidentų susitikimas su bendruomene Ceikiniuose. Dalyvauja muzikos mėgėjų folkloro ansamblis SERBENTA.

19 d., sekmadienis, nuo 11 val. iki 18 val. – rezidentai laukia ignaliniečių, norinčių bendrauti asmeniškai. Registracija menobangos@gmail.com   

21 d., antradienis, 15 val. – dainininkės Julijos Konoplitskos, poetės Jurgos Jasponytės popietė Vidiškių bibliotekoje. 

19 val. – svečiuojamės dailininko Romualdo Balinsko laikinoje dirbtuvėje kaimo turizmo sodyboje ,,Saulėtekis“. Rezidencijoje gimstančių kūrinių paroda.  

22 d., trečiadienis, 17 val. – Ignalinos muzikos mokykloje atsisveikinimas su projektu ,,Ignalinos gelmės“. Dalyvauja dainininkė  Julia Konoplitska, akompaniatorė Laima Kutrienė, poetai Marius Burokas ir Jurga Jasponytė, kiti rezidencijos nariai bei rezidencijos draugai. 

Rugpjūčio 5 d., penktadienis, 16 val. – Romualdo Balinsko parodos atidarymas ir rezidencijoje gimusių kūrinių skaitymas Ignalinos krašto muziejuje (paroda veiks iki š. m. rugpjūčio 30 d.)  

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here