Skip to content

Ignalinos baseino uždarymo proga – du renginiai 

2021–2022 mokslo metais Lietuvos plaukimo baseinuose vyko jau dvyliktus metus skaičiuojantis projektas „Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“. Mokymosi plaukti ir saugaus elgesio vandenyje pamokas šiais mokslo metais lankė daugiau nei 8 tūkstančiai pradinių klasių mokinių. Ignalinoje įkurta Aukštaitijos plaukimo-triatlono akademija (anksčiau – Ignalinos plaukimo klubas) organizuoja ir vykdo plaukimo pamokas pradinukams iš Ignalinos ir Švenčionių rajonų bei Visagino miesto. Šiais mokslo metais akademijos treneriai mokė plaukti apie 700 vaikų. 

Pradinukai plaukimo pamokose susipažino su saugaus elgesio taisyklėmis baseine ir vandenyje, vandens fizinėmis savybėmis, mokėsi kvėpavimo, plūdrumo, pasinėrimo į vandenį pratimų, išmoko gulėti ant pilvo ir nugaros, atlikti rankų ir kojų judesius su plaukimo lentele, šuolių į vandenį pratimų, traukė įvairius žaisliukus nuo dugno, o stipresni nuplaukė 50 metrų be sustojimo. 

Projektas „Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ prisideda prie skendimų prevencijos, moko vaikus būti fiziškai aktyviais visą gyvenimą, lavina ne tik jų fizines galias, bet ir ugdo charakterio savybes: skatina nugalėti sunkumus ir baimes, ragina siekti tikslų, o kartu padeda treneriams pastebėti talentingus, gerus duomenis plaukimo sportui turinčius vaikus, kurie ateityje galėtų tapti sportininkais.

Birželio 3 d. Ignalinos baseine susirinko apie 200 antrokėlių iš Ignalinos, Vidiškių, Švenčionių, Švenčionėlių ir Pabradės. Jiems vyko baigiamoji plaukimo projekto šventė. Vaikų pasveikinti atvyko ir saldžių dovanėlių jiems atvežė rajono meras J. Rasikas. Taip pat pas mus svečiavosi bei drąsinančius žodžius vaikams tarė ,,Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ projekto vadovė Milda Šeibokaitė. Šventės atidaryme visus keturis plaukimo stilius demonstravo buvęs mūsų auklėtinis, dabar atstovaujantis JAV Šiaurės Mičigano universitetą, Erikas Kapočius bei ne vieną kartą jau šiemet ant nugalėtojų ir prizininkių pakylos įvairiose varžybose lipusi ir Ignalinos vardą garsinanti Augustė Rakitinaitė. Vėliau antrokėliai parodė, ką jie išmoko per šiuos mokslo metus, o šventę vainikavo estafetės, kur buvo išsiaiškinta stipriausia projekto klasė. Ja tapo Švenčionių Z. Žemaičio gimnazijos 2b klasė, antrąją vietą iškovojo Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos 2a klasė, o treti liko Ignalinos Č. Kudabos gimnazijos 2b klasės mokiniai. Vaikams, baigusiems šią programą, buvo įteikti pažymėjimai, o estafečių dalyviai gavo ir medalius. O projekte dirbusios trenerės Dovilė ir Evita iš antrokėlių sulaukė nuoširdžių dovanėlių ir padėkų.

Plaukimo pamokas finansavo Lietuvos plaukimo federacijos ir informacijos biuras bei Ignalinos ir Švenčionių rajonų savivaldybės. Projekto vadovė M. Šeibokaitė džiaugėsi, kad abi savivaldybės visada geranoriškai prisideda prie šių pamokų finansavimo, o Ignalinos baseinas įveiklintas rytais visus mokslo metus.

Antra šventė įvyko paskutinę šio sezono Ignalinos baseino darbo dieną. Pas mus svečiavosi garsus treneris iš Ukrainos Dmitrijus Krajevskis. Jis su Ignalinos treneriais ir plaukikais dalinosi savo patirtimi, rodė įvairius pratimus, kurie galėtų pagerinti plaukimo techniką. Dmitrijus įteikė mūsų geriausiems plaukikams kompleksinės įskaitos apdovanojimus, kur susumavus viso šio sezono rezultatus, tarp mergaičių nugalėjo Augustė Rakitinaitė, antra buvo Kornelija Jankovičiūtė, o trečiąją vietą užėmė Emilija Vasiljevaitė. Tarp berniukų nugalėtoju tapo Matas Šurna, antrąją vietą iškovojo Ditas Šidlauskas, o trečias liko Rokas Ervinas Česūnas. Geriausių mūsų plaukikų dar laukia treniruočių stovykla Elektrėnuose ir varžybos Rygoje bei Lietuvos jaunučių-jaunių-jaunimo čempionatas Klaipėdoje.

Aukštaitijos plaukimo-triatlono akademijos nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje