Skip to content

Padovanotą „Bayraktar“ krikštys ir suteiks vardą 

Kaip žinia, žurnalisto ir rašytojo Andriaus Tapino iniciatyva, per tris dienas buvo surinkta beveik 6 milijonai eurų naujai turkiškai bepilotei skraidyklei (dronui) „Bayraktar“ pirkti, kuris būtų padovanotas Ukrainai. Kai lietuviai nuvyko į Turkiją pirkti šios dovanos, turkai buvo sužavėti tokio mūsų poelgio ir skraidyklę tiesiog padovanojo, tad už surinktus 6 mln. ukrainiečiams bus nupirkta kitų kare reikalingų priemonių

O „Bayraktar“ (lietuviškai – Vėliavnešys) iš pradžių pasieks Lietuvos teritoriją: vyks krikštas bei vardo suteikimas. Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sakė, kad už suaukotus pinigus Ukrainai nupirktas kovinis turkiškas dronas „Bayraktar“ pirmiausia bus atgabentas į Lietuvą ir parodytas žmonėms. Tai yra ypatinga proga atliepti visuomenės lūkesčius – „Bayraktar“ gamykloje pasirašytas susitarimus dėl konkrečios ginkluotės įsigijimo, nes manoma šių dronų nupirkti ir Lietuvos kariuomenei (deramasi dėl šešių). Pokalbis su A. Anušausku:

– Ar Jūs jau matėte šias preliminarias sutartis? 

– Taip, susitarimas tarp Vyriausybės ir KAM yra jau suderintas. Tai pavyzdys kitoms pasaulio valstybėms, kad metas ne tik Lietuvai, bet ir kitoms visuomenėms prabusti ir prisidėti prie mūsų demokratinių vertybių išsaugojimo bei kovos už jas. 

– Ar žinote, kada „Bayraktar“ dronas gali būti surinktas? 

– Ant lentynų paprastai tokios ginkluotės nėra, tai nėra prekybos centras, jį reikia užsakyti, pagaminti. Mes tiek su Turkijos vyriausybės atstovais, tiek su „Bayraktar“ gamintojais esame suderinę, kad per artimiausią mėnesį, vėliausiai iki vasaros pabaigos šis kovinis dronas jau turėtų ginti Ukrainos laisvę ir šalies nepriklausomybę. 

– Kokia buvo žmonių, su kuriais susitiksite, reakcija? 

– Iš pradžių norėčiau pasidžiaugti, kad Lietuvoje turime tokį iniciatyvų žmogų, su nerealiomis, o kartais ir fantastiškomis idėjomis, Andrių Tapiną. Jam kilo ši mintis. KAM atliepia visuomenės lūkesčius, kartu su ministru iš karto nusprendėme dalyvauti šioje akcijoje. Turkijoje reakcija iš pradžių buvo keistoka, galbūt skeptiška, ar mes tikrai surinksime 5 mln. eurų. Bet kai surinkome beveik 6 mln. eurų per tris dienas, manau, kad reakcija pasikeitė. Deja, mes perkame ne kokį smėlio laikrodį, o žudymo mašiną, džiaugsmo gal tiek nėra, bet kitaip negalime prisidėti prie Ukrainos kovos. Labai džiaugiuosi, kad visuomenė prisideda prie šios kovos. Tai yra pavyzdys kitoms pasaulio valstybėms, kad metas ne tik Lietuvai, bet ir kitoms visuomenėms prabusti ir prisidėti prie mūsų demokratinių vertybių išsaugojimo bei kovos už jas.

– Kaip dronas bus nugabentas iki Ukrainos?

– Esame sutarę, kad dronas pirmiausia bus atvežtas į Lietuvą. A. Tapinas netrukus paskelbs konkursą dėl drono krikšto, suteiksime jam vardą. Tuomet mūsų kariuomenė perduos jį ten, kur jo labiausiai reikia, ten, kur yra apmokyta ukrainiečių kovotojų komanda, kuri jau dirba su panašiais dronais. Viską sustyguosime ir užtikrinsime sandorio skaidrumą. 

– Ar šių dronų komplektacijos skiriasi? 

– Pati skraidyklė yra identiška, tačiau labai svarbu turėti ginkluotę, modernias raketas, kurios yra pakankamai brangios.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje