Skip to content

Kviečiame paremti skulptūrą „Bratkoms“

MI informacija

Amžinai besiginčijantys, bet vienas be kito negalintys ,,bratkos” – Ūsas ir Barzdonas – visai Lietuvai žinomi ,,Dviračio žinių“ personažai. Juos sukūręs ir į gyvenimą paleidęs Vytautas Šerėnas į jų lūpas sudėjo unikalią ignalinietišką šnektą ir sąmojį. Šia tarme šnekama tik labai siaurame regione, tačiau Vytauto personažų dėka tapo žinoma visai Lietuvai, ją nustebindama ir prajuokindama. Norisi pagerbti V. Šerėną kaip svajotoją, analitiką ir humoristą, kaip sąžiningą, draugišką ir aiškaus proto asmenybę, iš Ignalinos sen., Antagavės kaimelio po keletą kilometrų traukdavusį palei geležinkelį vidurinės mokyklos link… 

Skulptorius Jonas Grunda su Vytautu kartu mokėsi Ignalinos I-oje vidurinėje mokykloje, berniokais būdami pasistumdydavo, vėliau tapo draugais, daug bendravo ir svajodavo. Taip užgimė Jonui idėja įgyvendinti šią draugystę. Skulptūrinei kompozicijai „Bratkos“ pasirinkta moderni, šiuolaikiška betono technologija. Skulptūra turėtų būti 2 m aukščio, lakoniškos, kampuotos figūrų formos taikliai pagautų tą nenusakomą tipažų charizmą. Šį projektą palaiko Ignalinos savivaldybė, o skulptūros vieta būtų geriausia Ignalinos stoties perone. „Bratkų“ personažai pasitiktų ir išlydėtų atvykstančius ar išvykstančius keleivius. 

Ignaliniečių bendrija „Žilvitis“, jungianti ne vieną profesionalų dailininką ir kultūrai neabejingus miestiečius, atidarė sąskaitą, skirtą lėšoms skulptūros pastatymui rinkti. Būsime dėkingi visiems, prisidėjusiems prie šios idėjos įgyvendinimo. Tik nuo mūsų visų indėlio priklausys ar legendiniai „Bratkos“ džiugins ir garsins mūsų Ignaliną ir tinkamai įprasmins V. Šerėno atminimą.

Sąskaita Ignalinos kredito unijoje LT285014410220100229.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here