Skip to content

Įspūdingas mūsų plaukikų sezono finišas

Eugenijus RAKITINAS (Plaukimo treneris)

Po Ignalinos baseino uždarymo, laikinąja mūsų plaukikų treniruočių baze tapo Elektrėnų plaukimo centras. Čia ignaliniečiai ruošėsi paskutinėms ir svarbiausioms šio sezono varžyboms. 

Birželio 10–11 d. Rygoje vyko tarptautinis plaukimo turnyras ,,Madwave Challenge“. Čia susirinko per 700 dalyvių iš Estijos, Latvijos, Ukrainos ir Lietuvos. Iš mūsiškių geriausiai sekėsi Kornelijai Jankovičiūtei. Ji savo amžiaus grupėje iškovojo 2 aukso ir 1 sidabro medalius. Ryškia persvara Kornelija laimėjo, plaukdama 200 m laisvuoju stiliumi ir 200 m kompleksiniu plaukimu, o antrąją vietą iškovojo 100 m krūtine rungtyje. Tris medalius iš Rygos taip pat parsivežė Matas Šurna. Jis 50 m nugara buvo pirmas, o plaukdamas 100 m nugara ir 200 m kompleksiniu plaukimu iškovojo sidabro medalius. Sidabro medalį šiose varžybose laimėjo ir Augustė Rakitinaitė, plaukdama 100 m peteliške.

Birželio 16–18 d. į Klaipėdos baseiną susirinko apie 400 pajėgiausių plaukikų iš Lietuvos. Čia vyko Lietuvos jaunučių-jaunių-jaunimo čempionatas. Ignalinai atstovavo 5 pajėgiausi mūsų plaukikai. Visi jie gerino savo asmeninius rezultatus ir pateko į stipriausiųjų aštuntukus savo amžiaus grupėse. 

Matas Šurna 100 m nugara distanciją įveikė per 1 min. 01,17 sek. ir iškovojo sidabro medalį jaunių amžiaus grupėje. Jam pritrūko tik 0,37 sek. dalių iki kandidato į plaukimo meistrus normatyvo. Plaukdamas 200 m nugara, Matas pralaimėjo tik 0,22 sek. klaipėdiečiui Mantui Kaušpėdui ir taip pat buvo antras. Šie rezultatai lėmė, kad ignalinietis patenka į Lietuvos jaunių plaukimo rinktinę ir atstovaus mūsų šalį Nordic plaukimo čempionate.

Augustė Rakitinaitė Klaipėdoje įveikė dvi labai sunkias distancijas: 200 m peteliške ir 400 m kompleksiniu plaukimu. Abiejose rungtyse iškovoti sidabro medaliai jaunučių amžiaus grupėje, o peteliške – dar ir bronza jaunių amžiaus grupėje. Plaukdama 100 m peteliške, Augustė sezoną baigė asmeniniu ir Ignalinos rajono rekordu – 1 min. 13,00 sek., į mūsų medalių kraitį atnešdama dar vieną sidabro medalį.

Ditas Šidlauskas, plaukdamas 100 m krūtine, pateko į A finalinį plaukimą ir iškovojo aštuntąją vietą jaunimo amžiaus grupėje. Jo rezultatas 1 min. 09,22 sek. – asmeninis rekordas. Deividas Žilėnas iškovojo šeštąją vietą jaunučių amžiaus grupėje, plaukdamas 200 m krūtine, asmeninis rekordas pagerintas 2 sek., rezultatas – 2 min. 52,21 sek. Su metais vyresnėmis mergaitėmis startavusi Kornelija Jankovičiūtė taip pat puikiai plaukė 200 m krūtine. Asmeninis rekordas pagerintas beveik 5 sek. ir iškovota septinta vieta tarp jaunučių. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here