Skip to content

Pirmą kartą Lietuvoje vaikai sukūrė animaciją iš tekstilės

MI informacija

Birželio 7–10 d. pirmą kartą Lietuvoje, Ignalinos rajone, vyko edukacinė stovykla „Tekstilė animacijoje“. Keturių dienų stovykloje mokiniai susipažino su animacijos technika „stop kadras“, kūrė scenarijus, garsą, personažus, kuriems buvo naudojamos įvairios tekstilės medžiagų atraižos, siūlai, kailis, oda. O birželio 10 d. visi norintys pamatyti animacinių filmų premjerą, buvo kviečiami į šventinę programą Paliesiaus dvare.

Šio projekto sumanytoja ir vadovė, tekstilės menininkė, dizainerė Silvija Juozelskytė-Vaičiulienė sako: „Vesdama edukacinius audimo, verpimo užsiėmimus susimąsčiau, o ką galėčiau tokio įdomesnio pasiūlyti vaikams, juos įtraukiant į edukacines veiklas ir panaudojant tekstilines priemonės. Tada man kilo mintis surengti tokią stovyklą, kuri vyko pirmą kartą Lietuvoje.

Išmokę šios technikos vaikai gali savarankiškai kurti animaciją, kad ir atostogaudami prie jūros – animacinio filmo veikėjais galėtų tapti personažai, sudėlioti iš jūros akmenėlių, kriauklelių, pagaliukų. Tai kaip žaidimas, į kurį gali įsitraukti draugai, šeima, o kiekvienas šeimos narys gali sukurti savo personažą. Toks animacinis filmas būtų puiki dovana artimiesiems. Pagrindinė, svarbi priemonė – fotoaparatas, kuris yra ir kiekviename išmaniajame telefone. Atsisiuntę į mobilųjį telefoną specialią programėlę galite patys pradėti kurti animaciją“ – drąsino visus S. Juozelskytė-Vaičiulienė.

Stovyklai vadovavo profesionalai, menininkai, žinomi Lietuvoje ir užsienyje: animatorius, iliustratorius, karikatūristas, žymaus filmuko „Baubas“ kūrėjas prof. Ilja Bereznickas, Vilniaus dailės akademijos tekstilės katedros dėstytoja prof. Žydrė Ridulytė, tekstilės menininkė, dizainerė, edukatorė, meno terapeutė, šio projekto autorė ir sumanytoja Silvija Juozelskytė-Vaičiulienė, tekstilės menininkė, Čiurlionio menų gimnazijos dailės mokytoja, tekstilės menininkių grupės „Baltos kandys“ narė Austė Jurgelionytė-Varnė, garso režisierius ir muzikos autorius Audrius Šimkūnas.

„Tai inovatyvi ir labai kūrybiška stovykla“, – sako Silvija Juozelskytė-Vaičiulienė. „Labai svarbu kuo įvairesnes edukacines stovyklas organizuoti mokiniams regionuose, nes didmiesčių vaikai turi žymiai daugiau galimybių, ir jų pasirinkimas ir prieinamumas mieste daug platesnis nei mažame miestelyje ar kaime“, teigė organizatorė.

Šiame projekte dalyvavo Ignalinos rajono mokyklų – Česlovo Kudabos gimnazijos, Vidiškių gimnazijos ir Didžiasalio Ryto gimnazijos mokiniai. Sukurti animaciniai filmai „Praraja“, „Gyvenimas kišenėje“, „Medžioklė viduramžiais“, „Undinės krevetės“, „Velnias“ ir „Cirkas“. Dalyviai varžėsi konkursinėje programoje, buvo vertinami kompetentingos komisijos:

I vieta atiteko Vidiškių gimnazijos dalyvėms animaciniam filmui „Gyvenimas kišenėje“;

II vieta – Česlovo Kudabos gimnazijos dalyviams, animacinis filmas „Praraja“;

III vieta – Didžiasalio Ryto gimnazijos filmui „Medžioklė viduramžiais“.

Visi dalyviai buvo apdovanoti dovanomis, prizais ir diplomais.

Tai jau antrasis Lietuvos kultūros tarybos projektas, kurį menininkė S. Juozelskytė-Vaičiulienė įgyvendina mūsų rajone. Praeitais metais vyko tekstilės menininkių rezidencija „Sugrįžkim prie lino“.

Rudenį animaciniai filmai dalyvaus tarptautiniuose vaikų animacinių filmų festivaliuose. Linkime sėkmės!

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here