Skip to content

Nuo liepos 19 d. Dūkšto gyventojams pašto paslaugos bus teikiamos kitaip

Lietuvos pašto informacija

Lietuvos paštas informuoja, kad nuo 2022 m. liepos 19 d., siekiant užtikrinti visiems prieinamas ir kokybiškas pašto paslaugas, jų teikimas Dūkšto gyventojams bus organizuojamas kitokiu būdu. Nuo minėtos datos šio Ignalinos rajono miestelio gyventojams visas paslaugas teiks mobilusis laiškininkas. Taip pat vietoje pašto skyriaus, šiuo metu veikiančio adresu: Aušros g. 1, Dūkštas, 30042, tuo pačiu adresu bus įsteigta Dūkšto seniūnijos pašto paslaugų teikimo vieta. Joje mobilusis laiškininkas visas paslaugas teiks antradieniais–šeštadieniais 08.30–08.45 val.

Apie būsimus pokyčius ir tai, ką svarbu žinoti mums visiems, kalbamės su Lietuvos pašto Tinklo padalinio direktoriumi Jonu Sadausku.

Mobilusis laiškininkas – kas tai?

Mobilusis laiškininkas – tai patogesnis ir šiuolaikiškesnis būdas gauti visas pašto paslaugas neišeinant iš namų.. Paprastai tariant, mobilusis laiškininkas yra lyg paštas ant ratų, pagal gyventojo pageidavimą atvykstantis net ir į atokiausias vietoves. Ši paslauga skirta kaimiškų vietovių gyventojams, kadangi neretai būtent tokiose vietose iki artimiausio veikiančio pašto skyriaus tenka keliauti net ir keliolika kilometrų. 

Mobiliojo laiškininko paslaugos Lietuvoje teikiamos jau ketvertą metų, jomis naudojasi beveik 7 tūkst. mūsų šalies miestelių ir kaimiškų teritorijų gyventojų, kas sudaro net apie 80 proc. visų kaimiškųjų vietovių. Jau šią vasarą mobiliojo laiškininko privalumais galės naudotis ir Dūkšto gyventojai. 

Kuo mobilusis laiškininkas skiriasi nuo paprasto laiškininko? 

Įprastas laiškininkas tik pristato siuntas, laiškus, atneša laikraščius bei kitus prenumeruojamus leidinius. Laiškininkai ir toliau dirbs kaip įprastai. Tuo tarpu mobilieji laiškininkai, kurie bus aprūpinti šiuolaikiška įranga, gyventojų namuose galės suteikti ir kitas paslaugas, kurios dabar yra prieinamos tik pašto skyriuose: priimti siuntas ir laiškus išsiuntimui, priimti prenumeratos užsakymus, pristatyti ir išmokėti vietines pinigų perlaidas. Be to, kaip ir įprastas laiškininkas, mobilusis laiškininkas pristatys gautas siuntas ar laiškus, spaudą – dėl šių paslaugų mobiliojo laiškininko atskirai išsikviesti nereikės, jis atvyks pats. 

Mobilusis laiškininkas taip pat pristatys ir gyventojų pensijas, kurias prieš tai dažniausiai reikėdavo atsiimti atvykus į pašto skyrių. Tai ypač aktualu vyresnio amžiaus žmonėms, neturintiems galimybių lengvai pasiekti artimiausio pašto skyriaus.

Kaip išsikviesti mobilųjį laiškininką į namus? 

Mobilųjį laiškininką galima išsikviesti paskambinus trumpuoju tel. numeriu 1842 arba 8 700 55400. Jis nemokamai atvyks jau kitą dieną po iškvietimo. 

Ką daryti, jei nenoriu, kad mobilusis laiškininkas atvyktų į mano namus, arba jeigu darbo valandomis manęs nėra namuose? 

Mobilųjį laiškininką visada galite išsikviesti ir į savo darbovietę. Taip pat vietoje pašto skyriaus, šiuo metu veikiančio adresu: Aušros g. 1, Dūkštas, 30042 Ignalinos r. sav., tuo pačiu adresu bus įsteigta Dūkšto seniūnijos pašto paslaugų teikimo vieta. Joje mobilusis laiškininkas visas paslaugas teiks nuo antradienio iki šeštadienio 08.30–08.45 val. Taip pat noriu atkreipti dėmesį, jog siuntas gyventojai kviečiami patogiai registruoti ir Lietuvos pašto savitarnoje www.lpexpress.lt. Joje galima pasirinkti tinkamiausią siuntimo būdą, iš anksto sužinoti preliminarią siuntos išsiuntimo kainą, apmokėti siuntimo išlaidas, atsispausdinti siuntos lipduką ir greitai bei patogiai jas perduoti atvykusiam mobiliam laiškininkui.

Ar tai reiškia, kad atsiradus mobiliajam laiškininkui bus uždarytas pašto skyrius? Kaip pasikeis pašto teikiamos paslaugos? 

Rajonuose dirbantys laiškininkai jau kurį laiką pastebi, kad į nedidelius kaimo pašto skyrelius užsukančių gyventojų skaičius mažėja, vis dažniau tenka pravažiuoti ištuštėjusias sodybas. Taip pat matome tendenciją , kad vis daugiau žmonių pageidauja gauti siuntas tiesiai į namus, tad jiems iš viso nebelieka poreikio eiti į pašto skyrių. Kiekvienas laikmetis diktuoja savus pokyčius, todėl atsižvelgdami į demografinę šalies situaciją bei kintančius žmonių poreikius, pasiūlėme naują pašto paslaugų teikimo formą.

Pašto skyriaus, kaip pastato, neliks, tačiau svarbiausia, kad pokyčiai neturės įtakos teikiamų paslaugų įvairovei ar jų kokybei – priešingai, siekiame, kad žmonėms būtų patogiau, kad visas pašto paslaugas jie gautų negaišdami savo brangaus laiko, nepatirdami transporto išlaidų ir neišvykdami iš namų.

Lietuvos pašto nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje