Skip to content

O linksmybių vis nėra

Arminė NORKĖ (Mažulonys)

Politika šiais laikais patariama nesidomėti – nuotaika nepagerės. Na, kaip paaiškinsi seimūnų, švelniai tariant, nesutarimus dėl „nenuimto“ žemės ūkio ministro? Dėl „nereikalingų“ ir „tautą skaldančių“ įstatymų? Trumpai tariant, dėl to, kad pozicija balsuoja ne taip, kaip nori opozicija?

Gal todėl „valstiečių“ vedlys Ramūnas Karbauskis sugalvojo, kad visi reikalai Lietuvoje pagerės, jeigu į valdžią ateis jo mylima partija, o premjeru taps Aurelijus Veryga. 

Ir štai čia jo opozicijos draugė (ir apskritai visomis prasmėmis draugė) Vilija Blinkevičiūtė labai negražiai pasišaipė: girdi, netinka A. Veryga į premjerus, ir apskritai toks siūlymas esąs juokingas.

Štai kaip viena partija, nors ji su kita ir toje pačioje valtyje sėdi, iš draugų tyčiojasi. Juk galėjo rimtai pasvarstyti: taip, kandidatūra įdomi, verta dėmesio ir visokių svarstymų, bet dar ir mes savo kandidatą (-ę) turime…

O kodėl A. Veryga į premjerus netiktų? Būdamas ministru, išmokė tautą rankas plautis, per televiziją stengėsi, demonstravo, Tapęs premjeru, gal išmokytų lietuvius dantis valytis. Tiesa, su pensininkais prasčiau, Lietuvoje pensininkai paprastai savo dantų neturi. Bet Veryga nebūtų Veryga, ką nors sugalvotų.

Saulius Skvernelis nutylėjo, apskritai nelindo į premjero kėdės dalybas. Matote, jam pačiam siūlytis tarsi netinka, o jo partijoje tokių, kurie gražiai pakalbėti mokėtų, trūksta. 

Beje, ir paties Skvernelio reitingai labiausiai kyla tada, kai jis mažiau kalba. Sėkmingai pabėgęs iš skęstančio „valstiečių“ laivo, jis pats į tą kadaise jau jo paties sušildytą kėdę taikytųsi, jeigu tik į valdžią ateitų. 

Na ir kas, kad tauta asfaltuoto keliuko pro tuometinio premjero namą neužmiršo. Na ir kas, kad ana valdžia nepasirūpino infrastruktūra, reikalinga priimti vokiečių brigadą. Dabar opozicija gali sakyti: matote, vokiečiai nenori mūsų ginti, nesiųs pas mus savo karių, šito galima buvo ir tikėtis. 

O juk, patys valdydami, tik svarstėte, kur čia būtų galima naują poligoną įrengti, kad nereikėtų miškų kirsti. Ir pritarėte Kremliaus sukiršintiems „naudingiems idiotams“, mitinguojantiems prieš miško kirtimą: matote, tauta nepritaria.

Dabar S. Skvernelis ir kompanija dėl rusiško tranzito į Kaliningradą aimanuoja. Girdi, reikėjo Briuselio paprašyti, kad jis leistų nesilaikyti jo paties (Briuselio) nutarimo, nereikia rusų erzinti, jie supykti gali…

Ką čia išgalvosi – nebent tiktų pora citatų iš „Delfi“ skaitytojų komentarų:

„Kai rusai prievartavo moteris ir žudė vyrus Bučoje ir Irpenėje, mums reikėjo rūpintis tranzito išimtimis į Kaliningradą. Durnas tu, Sauliau, per visą pilvą. Geriau būtum elektros jungtimis su Europa rūpinęsis, o ne savo keliuku, premjeru būdamas“.

„Tikiu, kad visi valstybės priešai sutiktų kremlininkus su gvazdikais… Net šleikštulys ima išgirdus Skvernelio paramą Rusijai. Kada šis milicininkas supras, kad negalimos jokios nuolaidos žmogžudžiams. Būdamas premjeru nieko nedarė, tik su Karbauskiu kūrė komisijas, kvailino žmones, nedarė jokių reformų, švaistė milijardus“. 

„Paaiškėjo Skvernelio politines nuostatos: Karbauskio mokinys, sovietinis milicininkas. /…/ Mano nuomone – tai priešvalstybinė veikla, tuščia demagogija, skatinanti vatnikizma Lietuvoje“.

Gal tegul kas nori tuos komentarus pasikomentuoja.

Negi Lietuvoje nieko linksmesnio nenutiko? Kodėl gi: štai bankininkai pasiūlė minimalią algą didinti 75 eurais. Nežinau, kaip jums: daug tai ar mažai. Prie pensijos būtų visai nemažai. Užtat tie, kurių daug TV3 pasiteiravo, ar tai būtų gerai, piktinosi: mažai. „Ant šuns ir katės“ jiems per mėnesį daugiau išeina. 

Štai taip. Kaip sau norite, bet minimalią algą daugiausia gauna tie, kurie kvalifikuoto darbo dirbti nesugeba. Tai gal ir nereikia tos algos didinti, geriau pridėti tiems, kurių šunys ne tokį brangų maistą ėda. 

Dar nelinksma? O ar girdėjote, kad Naujoji Zelandija planuoja apmokestinti mėšlą – avių ir galvijų išmetamas dujas. Taip, girdi, bus kovojama su didžiausiu klimato kaitą sukeliančių dujų – metano – šaltiniu. 

Kažkaip nesitiki, kad po tokio apmokestinimo karvės uodegas prispaustų. Bet mėsa tikrai brangs, kas vėl nėra juokinga. 

O jeigu taip Seimą apmokestinus?

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here