Skip to content

Krikonių šaltinis – pasiekiamas visiems

Lina RAGINYTĖ

Palaiminga ir turtinga vieta, kurioje trykšta vandens šaltinis. Nuo senų senovės žmones šaltiniai viliojo ne tik kaip gyvybiškai svarbaus vandens tiekėjai, bet ir stebuklais apipintais pasakojimais bei legendomis. Visai neseniai takas nutiestas į mažai kam žinomą senąjį Krikonių kaimo šaltinį, dovanojantį žmonėms geresnę savijautą. 

Važiuojant į Mielagėnus, maždaug už 8 km nuo Ceikinių, dešinėje kelio pusėje pastatytas ženklas skelbia, kad čia yra šaltinis. Krikonių kaimo bendruomenės iniciatyva Mielagėnų seniūnija ir seniūnas Adas Trakymas savo rankomis padirbino tą dailų užrašą, nutiesė laiptus su turėklais ir pabėrė žvyro takui, sumeistravo suoliuką. Dabar galima ne tik patogiai pasisemti vandens, bet ir jaukiai prisėdus paklausyti, ką pasakoja čiulbantys paukščiai ir čiurlenantis vanduo. Tobula vieta susikaupimui ir apmąstymams. 

Pasikalbinome šalia esančio Krikonių kaimo bendruomenės pirmininkę Almą Neverienę. 

„Šitie darbai atlikti visai neseniai, tačiau šaltiniu naudojomės ir anksčiau. Visi čia semiam vandenį kasdieniam vartojimui, agurkų rauginimui. Kažkada buvo atliktas šio šaltinio vandens tyrimas, bet dabar negalėčiau tiksliai pasakyti, kas jį atliko“, – teigia A. Neverienė.

Šaltinio vanduo išties labai skanus ir, panašu, skoniu lenkiąs daugelio pamėgtą Medžiukalnio šaltinio vandenį. Tiesa, problema tik ta, kad sustojimas prie šaltinio nėra labai patogus. Šaltinis esąs privačioje žemėje. Savininkas sutiko, kad būtų įrengta prieiga visiems, tačiau automobilius, deja, reikia palikti ant važiuojamosios dalies, nes kelkraštis siaurutis. Kita vertus, norint, ateityje galima ir šią problemą išspręsti bendrai su keliu tarnyba, privežus žvyro ir dirbtinai suformavus kelių metrų pločio „išvaržą“ netoli laiptų į šaltinį.   

Pasak A. Neverienės, šį šaltinį „atrado“ klebonas Marijonas Savickas. „Sakau, kad atrado, bet gal nelabai tikslu. Apie šaltinį žinoma nuo seno, bet visi vis praleisdavo pro ausis ar gal vyresniems tai atrodė savaime suprantama. Krašto istorija besidomintis klebonas nepraleido tos žinios, susirado šaltinį, paskui atvežė šulinio žiedą su dangčiu, plytelių ir sutvarkė taip, kad galima būtų patogiai ir švariai to vandens pasiimti. Taip mes juo daugybę metų ir naudojomės visi“, – pasakojo A. Neverienė. 

Šiandien jau ir iš toliau atvykstantys gali nesunkiai rasti šaltinį ir pasimėgauti Motulės Žemės dovana. Tik štai smalsu, ar šis šaltinis galintis įaudrinti vaizduotę? Pirmininkė A. Neverienė neatskleidė jokių stebuklingų istorijų ir legendų apie šį šaltinį, nors… kaip pažiūrėsi, faktas, kad žmonėms „kelią“ į šaltinį parodė klebonas, jau gali prilygti stebuklui. 

Išties labai smalsu sužinoti, ar yra kokių nors istorijų, susijusių su šiuo šaltiniu. Kviečiame skaitytojus pasidalinti turimomis žiniomis. Galite paskambinti ar parašyti redakcijai, o galite ir gyvai mums visiems papasakoti rugpjūčio 13 d. atvykę į Krikonių kaimo bendruomenės 10-ąjį gimtadienį. 

Autorės nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here