Skip to content

Pastatą reikia griauti, nes… išdaužtas langas, prakiurę grindys…

Jonas BALTAKIS (Rajono savivaldybės tarybos narys)

Liepos 26 d. numeryje spausdinome pasipiktinusio skaitytojo laišką dėl ketinimų Žiemos sporto centro teritorijoje griauti tris sublokuotus alytnamius. Apie tai rašyta ir liepos 22 d. („Pripažino, kad vežimą vėl stato prieš arklį“). Motyvas – pastatai netinkami eksploatacijai. Jie yra savivaldybės turtas, jo savininkė – rajono taryba (ne meras) ir tik tarybos sprendimu pastatus galima nurašyti ir griauti. Šis veiksmas galimas tik po sertifikuoto eksperto išvados, kad pastatai išties netinkami eksploatacijai. Tam priežastis gali būti tik viena: susidėvėjusios nešančios pastatų konstrukcijos, kurių remontuoti jau negalima. Be to, nutarus, kad pastatas nereikalingas, jį reikia bandyti parduoti, dovanoti ir pan. Tik tam nepavykus, organizuoti griovimą. Savivaldybės administracija visą veiksmą užsuko dar gegužės 24 d., paskelbdama rangos darbų konkursą. Jį laimėjo firma iš Palangos, su ja pasirašyta ir sutartis, o rajono tarybos sprendimo vis dar nėra, kuris šiame procese turėjo būti pirmas dokumentas. Tokio sprendimo projektas buvo teikiamas tik praėjusios savaitės rajono tarybos posėdžiui. Tai akivaizdus įgaliojimų viršijimas ir įstatymų pažeidimas. Galimai tai supratęs, meras šį sprendimą iš posėdžio darbotvarkės atsiėmė. Kad tai drumzlinas reikalas, rodo ir tai, kad net tarybos nariams nesako, kas bus vietoje nugriauto dar funkcionalaus, tvirto pastato. Kam ruošiama ši prestižinė vieta?

Kaip minėjau, apie tai, kad pastatas netinkamas eksploatuoti, turi būti profesionalaus sertifikuoto eksperto (komisijos) išvada. Tokia „išvada“ yra. Viską nusprendė ir po ja pasirašė „ekspertė“ ir rajono savivaldybės, Urbanistikos ir infrastruktūros skyriaus vedėja Ramunė Slapšienė. Savo „išvadoje“, kodėl reikia griauti šį pastatą, rašo:

todėl, kad „įjungus prietaisus, kurie naudoja daugiau energijos, išsijungia saugikliai, padidinus saugiklių galią, pradeda svilti elektros laidai, dalis kištukinių lizdų neveikia, atviri elektros instaliacijos laidai vietomis pavojingai izoliuoti, kelia pavojų. Vandentiekio vamzdynai nusidėvėję, pažeisti korozijos ir apnašų, alkūnių ir sujungimo vietos kai kur praleidžia vandenį, užsukimo čiaupai iš dalies atlieka funkciją, tačiau yra rizika, kad atsukus daugiau nebeužsisuks arba nulūš sklendės. Kanalizacijos vamzdynai seni, metaliniai, labai smarkiai apnešti apnašų ir pažeisti korozijos, kemšasi ir kyla rizika, valant pažeisti jungimų vietas, dėl pratekėjimo jungimų ir perėjimų vietų sandarinimo tarpinės nesandarios, praleidžia vandenį, kvapus. Dalis pastato santechnikos prietaisų praleidžia vandenį (praustuvai, šalto vandens prijungimo lanksčios žarnos). 

Rūsio sienos: antžeminė dalis šaltuoju periodu peršąla, požeminė vietomis praleidžia drėgmę, todėl yra pamatas (atšoka tinkas, atsiranda trūkių, sklinda nemalonus drėgmės ir pelėsio kvapas). Pastato išorinės sienos: vietomis mūro apdaila ištrupėjusi, siūlės išbyrėjusios, atsiradę akivaizdžių trūkių, skliautų ir tambūrų išorės plokštes reikia papildomai tvirtinti, dalis tvirtinimų neatlieka savo funkcijos (…). Visi langai seni, mediniai, kai kurie stiklai įskilę arba sudaužyti, rėmai nesandarūs, kai kurie galimai be uždarymo fiksacijos, todėl kyla rizika į pastato vidų patekti pašaliniams asmenims. Durys taip pat senos, susivaržiusios, stringa užraktai, nesandarios, vietomis matyti akivaizdūs plyšiai. 

Stogo danga praradusi išvaizdą, kenksminga aplinkai (asbestcementis), kai kurie lakštai skilę, dalis lakštų tvirtinimo vietų išlūžusios, vietomis kraigo, vėjalenčių skardinimo elementai silpnai laikosi, pro pažeistas vietas sunkiasi vanduo, galimai pažeisti drėgmės stogo konstrukcijos elementai, gegnės, lotos prarado ir praranda stiprumą. Didelė tikimybė, kad esant audrai pažeisti arba prastai pritvirtini lakštai ir stogo skardos elementai gali būti nuplėšti, skriejančios lakštų ir elementų dalys ar patys lakštai gali sukelti pavojų aplinkiniams gyventojams, šalimai stovintiems automobiliams, aplinkiniams pastatams.

Pastato perdangos medinės, galimai be užpildo (akmens, stiklo vatos), neatlieka garso izoliacijos funkcijos. Grindų danga linksta, girgžda, galimai per dideli tvirtinimo tarpai. Medinių laiptų pakopos nusidėvėjusios, slidžios, juda, kyla pavojus paslysti ir susižeisti. Šildymo sistema: seni ketaus radiatoriai galimai pažeisti korozijos ir apsinešę kalkių nuosėdomis, nešyla visas šildymo paviršius, dalis vamzdžių neapšiltinti, katilinės mazgą reikia tobulinti, nes neišgaunamas reikiamas našumas… 

Išvada – pastatas netinkamas naudoti.“

Manau, komentarai nereikalingi, ypač tiems, kas bent kiek supranta statybos reikaluose, kai pastatas pripažįstamas netinkamu eksploatuoti, nes išdaužti langai, šiferiu dengtas stogas ar bloga garso izoliacija.

Po minėtu pikto skaitytojo laišku interneto svetainėje www.mignalina.lt yra skaitytojų atsiliepimų. Keletą jų spausdiname. Gal ir jie, kas žino, privertė merą atsiimti sprendimo projektą.

Viktoras

Ko čia piktinatės, matyt jau seniai sutarta, kas bus paežerės gavėjas ir kas kiek uždirbs už tai balsavę. Gi nebūtų sudarę sutarties, jei abejotų, kad taryboje sėdintys kaušai nevykdys nurodymo. Šlovė raudonoms rožėms. O mes pažiūrėsim į parsidavėlius. Blyn… Kur dingo tiesos nešėjai ir tie, kurie atsako už savo žodžius (paskutinis sakinys iš socdemų programos – red.).

R. B. 

Kažin, koks bus sekantis kąsnis. Dabartiniai valdžiažmogiai prarado viską – sąžinę, padorumą, orumą ir kitas žmogiškąsias savybes, išskyrus apetitą. Grobuonių gauja baigia visus priėjimus prie ežerų išsidalinti.

Vidmantas
Valstybės ir savivaldybių turto valdymo ir disponavimo įstatymas leidžia nurašyti ir griauti nekilnojamą turtą, jeigu jis „trukdo statyti naujus statinius arba rekonstruoti esamus statinius ar teritorijas“. Tai privalės būti išdėstyta būsimo tarybos sprendimo aiškinamajame rašte.

Tai ko tyli Justukas ir Jūratukas, kinkydami svajonių arklį Ignalinai, būsimai kelionei į skaidrią ir šviesią ateitį?

P. S. Vienas skaitytojas pasiūlė pakvieti ignaliniečius pakovoti už miesto turtą ir bent raudonom rožėm su juodais kaspinėliais apkaišyti griaunamo sporto komplekso teritoriją. Gal padarom?

9 komantarai (-ų)

 1. kai konkursą laimi firma iš Palangos, tampa viskas aišku….Atkatas ???proc.

 2. Pastatui eksploatuoti yra skiriama žemė panaudai, nuomai. Kai nugriaus pastatus ( trynukus) , ar NŽT neatims žemės, nes pastato kaip ir neliks?
  Po to vėl savivaldybė NŽT prašys formuoti sklypą, tik neaišku kokiais tikslais.
  Manau, savivaldybėje chaotiška kadrų kaita privedė prie šios situacijos.

 3. Specialiai laukiau šio tarybos posėdžio, nes vienas pliurpalas iš paežerės gyrėsi savo perspektyvom ir besąlygišku jo palaikymu iš baltųjų rūmų. Laukiau pastatų griovimo sprendimo, ir va – šnipštas. Galvojau meras paaiškins klausimo nesvarstymo priežastis, bet kaip supratau jis nežino dėl kokių netobulumų administracija atsiėmė dokumentą tobulinti. Įsitraukiau į posėdžio žiūrėjimą, nes labai patraukė mero nesugebėjimas atsakyti į rodos normalius ir paprastus klausimus. O jo replikos ir įžeidinėjimai tarybos nariams – viršūnė. Negi niekas po tokių dalykų nesikreipia į etikos komisiją. Juokingiausia buvo, kai mero pavaduotojas net dūsaudamas tarybos nariams pasakojo kaip jis stengėsi ir kiek dirbo, kad būtų sudaryta bendradarbiavimo sutartis su viena Sakartvelo savivaldybe, tačiau meras jį nutraukė ir pareiškė, kad buvo kitaip. Sutartį sudaryti pasiūlė VVG, (kurios vadovė yra mero žmonos teta), ir tai buvo pradėta įgyvendinti. Po tokių vaizdelių norisi bėgti laukais. Turim merą, kad gėda prisipažinti, kad esi iš Ignalinos. Geras ir taštelis dėl ko pastastatą reikia griauti. Penktoko tašinys. Ko norėti iš kanalizacijų meistrės, bet kad visiems savivaldybės vadovams tai tiko, tai jau nonsensas.

 4. ….Sakot, atkatai..Tai gi čia vsio zakono…Visi taip daro, o kuom šitie skiriasi????Jaunesni, bukesni ir apsukrūs….Ką nori, tą ir prastumia per tarybą, nes tylioji bebalsė dauguma visada „už”

 5. Tai net sutarčiukė su Gruzinais turi tamprų ryšį su pirmąja rajono ponia. Brrrr… kaip koktu.

 6. perskaičiau ale ekspertų išvadą, nu šitokio briedo autoriai arba visiški durniai arba mero paklotai

 7. Panardžiau interneto platybėse ir atradau dar vieną rajono valdžios „stebuklą” – direktorė J. Balinskienė su firma sutartį dėl pastatų griovimo pasirašė birželio 14 d., o „profesorės” raštas, kad pastatai netinkamo naudoti ir reikia juos likviduoti surašytas liepos mėnesį. Na kaip jums atrodo? Reiškia viskas daroma pagal viršininkų paliepimą, savivaldybės subinl…. savo galvom nedirba, arba visi dreba dėl savo minkštos vietos kėdės. Akivaizdu kaip du kart du. Viskas galimai buvo susitarta su konkrečiu asmeniu ir konkrečiai pažadėta kad niekas kitas tų pastatų neįsigis, o popierius jau po to sudėliojo. Kaip galima tokiais machinatoriais pasitikėti?

 8. Visi tik rašot, o kodėl niekas nesiima konkrečių veiksmų. Už tokius darbus turi būti atleidžiami iš darbo. O dabar tik rašo ir niekas nesiima jokių veiksmų. Taryba priėmė į darbą politinio asmeninio pasitikėjimo pagrindu, o nieko nedaro. Vadinasi tarybai tinka tokie nekompetetingi asmenys.

 9. baltaki, o kur parašymas „nuo valdžios nepriklausomas laikraštis” ar kaip ten tu pezėdavai? Ar jau skūrą išvertei ir člienu patapai? Tik Vidmantas tau padeda paklausimus administracijai parašyti, bo kaip člienas per 20 metų net to nesugebi išmokti….


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here