Skip to content

Švenčioniškiams esame palankesni, nei saviems

Jonas BALTAKIS (Rajono savivaldybės tarybos narys)

Liepos 20 d. Ignalinos ligoninės direktorei D. Vinogradovai išsiunčiau paklausimą, kuris skamba taip: „Kokia tvarka yra teikiamos šeimos gydytojo skirtos reabilitacinės paslaugos rajono gyventojams? Kiek jų gauna Ignalinos rajono ir kitų rajonų gyventojai (procentais)? 

Į mane neretai kreipiasi žmonės ir klausia, kaip gauti pirmines ir antrines reabilitacijos paslaugas, skundžiasi, kad Jūsų ligoninės reabilitacijos kabinetai dažniau būna užimti kitų rajonų gyventojų (ypač Švenčionių r.), o ignaliniečiams, kad patektų, tenka laukti 2–3 mėnesius…“ Toliau – konkretaus žmogaus istorija.

Gavau atsakymą į šį paklausimą, kurį šiandien spausdinamas.

DĖL ATSAKYMO Į PAKLAUSIMĄ 

Atsakydami į Jūsų 2022-07-20 PAKLAUSIMĄ Nr. 3, informuojame, kad VŠĮ Ignalinos rajono ligoninė (toliau – Ligoninė) I-am reabilitacijos etapui pacientai atsiunčiami šeimos gydytojo arba gydytojo konsultanto. Pirmiausia pacientai konsultuojami gydytojo reabilitologo. Konsultacijai pas šį specialistą Ligoninės Konsultacinės poliklinikos registratūroje registruoja gydantis gydytojas arba pats pacientas. Gydytojui reabilitologui paskyrus procedūras, yra derinamas procedūrų laikas. Visi pacientai, nežiūrint kokioje savivaldybėje jie gyvena, registruojami į bendrą eilę. Pirmenybė teikiama tik ambulatorinės reabilitacijos II ir I pacientams (toliau – sanatoriniams pacientams), nes jie atvyksta su riboto galiojimo ligonių kasų pažyma. Ambulatorinė reabilitacija II ir I skiriamos su šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto siuntimu nesant gydomojo efekto po I-ojo reabilitacijos etapo griežtai pagal instrukcijas ir atitinkamus ligos kodus vadovaujantis LR sveikatos apsaugos ministro 2008 m. sausio 17 d. įsakymu Nr. V-50 „Dėl medicininės reabilitacijos ir sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo organizavimo“.

Eilę metų stebima tendencija, kad didžiąją reabilitacijos paslaugų dalį, t. y. apie 70 proc. suteikiame pacientams, atvykstantiems iš Švenčionių rajono savivaldybės. Tokį paslaugų pasiskirstymą lemia poreikis. Džiaugiamės, kad turime licenciją teikti tokias reabilitacijos paslaugas (vandens procedūras) ir kaimyninio rajono gyventojams, kurių savo savivaldybėje gauti jie neturi galimybės. Akivaizdu, kad dėl šios priežasties, taip pat esant nedideliam atstumui bei patogiam susisiekimui, Švenčionių rajono gyventojai, esant poreikiui, ištisus metus noriai renkasi reabilitacijos paslaugas mūsų Ligoninėje. Dėka jų pasirinkimo, Ligoninė suteikia šių paslaugų žymiai daugiau, nei teiktų tik Ignalinos rajono savivaldybės gyventojams, kas ženkliai pagerina mūsų sutartinių įsipareigojimų su Panevėžio TLK vykdymą.

(…)

Teikiant reabilitacijos paslaugas, skiriamų procedūrų teikimo datų intervalus gali įtakoti tuo metu besilankančių sanatorinių pacientų su riboto galiojimo ligonių kasų pažyma, kuriems suteikiama pirmenybė, nežiūrint kokioje savivaldybėje jie gyvena, skaičius, taip pat fizinės medicinos ir reabilitacijos darbuotojų atostogų, nedarbingumo metas, bei laikas, skirtas kvalifikacijai tobulinti. Reabilitologui paskyrus procedūras, dėl minėtų priežasčių ilgiausiai paslaugų retais atvejais reikia laukti 3–4 savaites. 

Direktorė Daiva Vinogradova

MI archyvo nuotr.

1 komentaras

  1. baltaki, o kur parašymas „nuo nepriklausomas laikraštis” ar kaip ten tu pezėdavai? Ar jau skūrą išvertei ir člienu patapai? Tik Vidmantas tau padeda paklausimus administracijai parašyti, bo kaip člienas per 20 metų net to nesugebi išmokti….


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here