Skip to content

Duokim valstybę į teismą

Baisių dalykų sužinai, kai klausai arba skaitai, ką žiniasklaida šneka ir rašo. Pavyzdžiui, sužinai, kad reikalavimas aukoti pinigų Ukrainai (šiaip jau tokių reikalavimų girdėjęs nesu, tik prašymus, bet gal kiekvienas girdi tai, ką nori girdėti) esantis vos ne amoralus, nes patiems pavalgyti pinigų trūksta, o ukrainiečius užtektų užjausti. Mat Lietuvoje visokios krizės, dėl visko valdžia kalta, kuri viską pabrangino. 

Šiaip tai pasikartosiu – Lietuvoje seniai karo nebuvo, tada turbūt irgi džiaugtumėmės, kaip dabar siūlome daryti ukrainiečiams, kad mus, užuot pagelbėję, užjaučia.

O kaip jums patinka, kai ukrainietė rašo: „Nebevežkite vaikų maisto, nes vaikų pas mus nebėra“. Nebėra vaikų. Pinigų mažiau reikės. Užjauskime.

Dar sužinojau, kad jau bent Ignalinoje žmones nuo skurdo išgelbėtų „Lidl“. Ten, girdi, viskas ženkliai pigiau, savaitės krepšelis ženkliai pigesnis, negu kitur. Gal ir ateis į Ignaliną tas tinklas, įsivaizduokite, kaip tada pigiai gyvensime, kaip kokie vilniečiai, kurie tokių parduotuvių ne vieną ir ne dvi turi.

Šiaip jau apie kažkokius savaitės krepšelius ir jų pigumą gal nereikėtų šnekėti, ypač „paguglinus“ ir sužinojus, kokia ta tikroji padėtis. Vėl, jau kelintą kartą, tenka atsiprašyti už ilgą citatą, šį kartą iš „Delfi“: „Palyginti su geguže, pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis birželį brango 3,1 proc. (2,11 euro), o palyginti su praėjusių metų birželiu buvo 30 proc. (16,11 euro). Pigiausias krepšelis buvo „Maximoje“ – 62,76 euro (brango 3,22 euro), antroje vietoje – „Rimi“ – 67,03 euro (pigo 2,18 euro), trečioje „e-Rimi“ – 70,01 euro (pigo 0,25 euro), ketvirtoje „Norfa“ – 70,21 euro (brango 2,39 euro), penktoje „Barbora“ – 70,68 euro (brango 5,91 euro), šeštoje „Iki“ – 70,93 (brango 5,3 euro), septintoje „Lidl“ – 71,54 euro (brango 1,8 euro), aštuntoje „Last Mile“ – 74,35 (pigo 11,58 euro)“.

Šitokius duomenis už birželį „Delfi“ pateikė liepos 5 d., duomenų už liepą dar neradau. Taip, „pigiausių maisto produktų“ vidutiniame krepšelyje tie produktai, atvirai šnekant, ne tik pigiausi, bet ir prasčiausi. Bet kai norisi valgyti, o pinigų nėra, belieka pigiausių produktų ieškoti – tik ne „Lidl“, o „Maximoje“. 

„Guglinti“ reikia, tada bus aišku, kad nėra tikslo Ignalinoje „Lidl“ laukti. Ir mero čia pripaišyti nereikia, tegul jis kitais reikalais užsiima. 

Ne, tikrai nerašysiu, kad kai alkoholiui išleidi daugiau, negu gauni pensijos, tada gyventi tikrai sunku. O ir tokių aplinkui yra, bet ne apie juos kalba, tiems visada bus blogai. O šiaip – būtų įdomu paskaityti straipsnį, kurio herojus ar herojė išdėstytų, kiek pensijos gauna, ir kodėl tiek, o ne daugiau, kiek išleidžia maistui, ir smulkiai nupasakotų, ką parduotuvėje perka, kiek išeina už šildymą (ir kiek kambarių bute), kiek už elektrą…

Beje, dabar aplinkui dideli verksmai dėl „keletą kartų“ pabrangusios elektros. Penktadienį gavome sąskaitą už liepą sunaudotą elektrą. Tai štai, išėjo 40 eurų su centais – 4 eurais daugiau, negu už birželį. Na, pridėjus 11 su trupučiu euro, kuriuos kompensuoja valstybė, būtų daugiau, bet vis dėlto brangimas ne kartais. 

Tiesa, mes likome pas ankstesnį tiekėją, kažką bendro su loterijomis turintis „Perlas Energija“ pasirodė nepatikimas, nes dar ir reklamavosi kaip „patikimas nepriklausomas elektros energijos tiekėjas“. Ir matote, kaip išėjo: šnipštas, žmonės apgauti. Įdomu, pasodins ką nors ar ne už tokią apgavystę, kaip manote? Mūsų šeimos nuomonė sutapo: „Ne“.

Ir kaip sau norite, bet nesu girdėjęs, kad jeigu sutartyje numatyta viena kaina, o tiekėjo už prekes mokama kaina sumažėjo – jis klientui pasiūlytų: mažinam kainą. Didinti – taip, biznieriai tik didinti sugeba. O ką teismai?

Dabar Lietuvoje teisėjai vienas po kito duoda į teismą valstybę dėl per mažų atlyginimų. O kas tai spręs – ar ne tokie patys teisėjai, kurie, nutarę, kad atlyginimai per maži, irgi pradės gauti didesnius atlyginimus?

Po to, kai prieš gerą dešimtmetį Konstitucinis Teismas nusprendė, kad Konstitucinio Teismo teisėjų atlyginimų sumažinimas prieštarauja Konstitucijai, kuo nors, kas su teisėjų atlyginimais susiję, stebėtis nedera.

Tik vienas klausimas mane dar šiek tiek domina. Tik šiek tiek, nes atsakymas, manau, visiems aiškus. Tai štai, jeigu aš paduočiau valstybę į teismą (mano darbai su teismais susijęs nebuvo) dėl per mažos pensijos – ar teismas apskritai imtųsi nagrinėti tokią bylą?

LRT nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje