Skip to content

JK ambasadorius Dūkšte sveikino didžiausią britų investiciją Lietuvoje

MI informacija

„Jau būdama nepriklausoma nuo rusiškos energijos šaltinių, Lietuva žengia žingsnius tampant atsinaujinančios elektros energijos tiekėja Europai“, – trečiadienį Dūkšte vykusiame susitikime su miesto bendruomenėmis kalbėjo Jungtinės Karalystės (JK) ambasadorius Lietuvoje Brian Olley. Dūkšto seniūnijoje per artimiausius kelis metus britų kapitalo energetikos kompanija „Aura Power“ įgyvendins 375 MW galios saulės parko projektą, į kurį bus investuojama apie 300 mln. Eur.

„Aura Power“ projektas taps vienu didžiausių saulės parkų Lietuvoje ir Europoje, didžiausiu pačios kompanijos projektu 8-se jos veiklos šalyse ir didžiausia britų kapitalo investicija Lietuvoje.

Tad dalyvaudamas jo pristatyme Dūkšte, JK ambasadorius atkreipė dėmesį į Lietuvos lyderystę energetinės nepriklausomybės srityje, kuri mūsų šalį ilgainiui gali vėl paversti energijos eksportuotoja.

„Sveikinu Lietuvą. Jūs lyderiavote pasaulyje su atsaku į Rusijos įsiveržimą Ukrainoje. Įspūdinga, kad Lietuva jau yra nepriklausoma nuo rusiškos naftos, dujų ir elektros. Jungtinė Karalystė didžiuojasi dirbdama kartu su Lietuva siekiant padaryti įtaką likusiai Europai kuo greičiau atsisakyti rusiškos energijos. Įspūdinga ir tai, kad jau būdama nepriklausoma nuo rusiškos energijos šaltinių, Lietuva žengia žingsnius tampant atsinaujinančios elektros energijos tiekėja likusiai Europai. Galimybę parduoti šią energiją atneš didžiulę ekonominę naudą. Man itin malonu būti čia kartu su „Aura Power“ bei švęsti šį perėjimą žalesnės ir švaresnės ateities link“, – Dūkšte kalbėjo ambasadorius.

Pasak ambasadoriaus, tiek vėjas, tiek saulė yra „naujoji nafta“, galinti padėti sušvelninti geopolitinius, klimato, migracijos ir kitus iššūkius.

Užbaigs per 2025 m.

„Aura Power“ saulės jėgainių parką vystys 600 ha teritorijoje Dūkšto seniūnijoje. Kompanija jau ne tik pasirašė ketinimų protokolą su tinklo operatore „Litgrid“, bet ir sumokėjo 5,625 mln. EUR užstatą bei vykdo paruošiamuosius techninius, inžinerinius, planavimo, aplinkosaugos ir kitus darbus. Parkas, kurį planuojama užbaigti per 2025 m., bus įjungtas į 330 kV perdavimo liniją, jo elektros pakaktų maždaug 190.000 Lietuvos namų ūkių. Didžiąją dalį žemės nuomos sutarčių kompanija pasirašė su stambiais avių augintojais, kurie šią veiklą parko teritorijoje galės tęsti. Vystydama projektą, „Aura Power“ sieks įtraukti kuo daugiau Lietuvos verslo – projektavimo, inžinerijos, rangos, aplinkosaugos ir kitų paslaugų bei produktų tiekėjų. 

Kaip Dūkšte kalbėjo kompanijos direktorius ir įkūrėjas Simon Coulson, „Aura Power“ visuomet didelį dėmesį skiria vietos bendruomenėms.

„Džiaugiuosi, kad nuo pat pradžių buvome šiltai priimami. Mums labai svarbu, kad vietos gyventojai, bendruomenės ir žemės savininkai palaikytų mus ir projektą. Vystysime šiuos santykius artimiausius 40 metų bei įvairiais būdais prisidėsime prie bendruomenės gerovės. Jau preliminariai sutarėme dėl pirmųjų paramos iniciatyvų, jų bus ir daugiau“, – sakė „Aura Power“ vadovas.

Jam pritarė Dūkšto seniūnas Antanas Šakalys, tvirtinęs, kad užmezgus ryšius su bendruomenėmis, atsiranda pasitikėjimas ir nebelieka erdvės nesusipratimams.

„Norėčiau padėkoti tiek „Aura Power“, atkreipusiai dėmesį į Dūkštą ir jo žmones, tiek patiems žmonėms, sutikusiems bendradarbiauti ir patikėjusiems kompanija. Linkiu, kad elektros energija pradėtų suktis kuo greičiau“, – sakė A. Šakalys.

„Aura Power“ siekia tapti vienu didžiausių investuotojų į saulės energetiką Lietuvoje su 1000 MW bendros instaliuotos galios vystomų projektų portfeliu. Atsiradus teisinei galimybei, patyrusią bendrovę Lietuvoje domintų ir elektros energijos saugojimo – akumuliatorių projektai.

„Aura Power Developments“ yra 2013 m. Didžiojoje Britanijoje įkurta didelio masto saulės fotovoltinių (PV) ir elektros energijos kaupimo įrenginių projektų vystymo kompanija. Jos portfelyje – projektai D. Britanijoje, Airijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Kanadoje, JAV ir Lietuvoje. Bendrovė siekia prisidėti prie pasaulio be CO2 emisijų atsinaujinančios energetikos srityje, kartu saugant ir vystant natūralias buveines, skatinant bioįvairovę, bendradarbiaujant su vietos gyventojų bendruomenėmis bei prisidedant prie taršos ir įtakos klimatui mažinimo iniciatyvų. Technologijų srityje „Aura Power“ bendradarbiauja su pirmaujančia Vokietijos inžinerijos įmone „ib Vogt GmbH“, visame pasaulyje įgyvendinusia daugiau kaip 2 200 MW bendros galios saulės parkų projektų.

„Aura Power“ tekstas ir nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here