Skip to content

Rimšiškiai festivalyje „Duonos kelias“

Vilhelmina URBONIENĖ

Dar nuo senų laikų kiekvieną rytą vakarą žmogus dėkojo ir maldavo Aukščiausiąjį: „Duok, Dieve, duonos kasdieninės, sveikatos, taikos ir tikrų žmonių šalia“. Tik kurdamas gėrį, grožį, dalindamas savo talentus, žmogus išsaugos tikrą rytojų, kuriame žydės laimė.

Jau devintus metus Lietuvos kūrybinės raiškos asociaciją „Menų sodas“ organizavo tarptautinį festivalį, kuris kasmet vyksta Šilaičiuose, Seirijų sen., Lazdijų r. „Menų sodas“ prezidentės Danutės Katkauskaitės-Ruseckajos tėviškėje, šiemet buvo skirtas duonai. Mini spektakliai apie duonelės gimimą parodyti nuo Adomo ir Ievos laikų, pirmykštės bendruomenės, pagonybės, baudžiavos, prieškario, pokario ir iki šių dienų.

Švenčionėlių Kultūros centro teatro trupė, vadovaujama režisieriaus Richardo Leleivos, pakvietė kartu vykti ir Rimšės saviveiklos kolektyvą „Kuperkas“, kuriam vadovauja Ignalinos KC Rimšės padalinio kultūrinių veiklų organizatorė Svetlana Panavienė.  Mūsų kolektyvams teko papasakoti apie duonelės kelią pokario laiku.

Šių dienų situacija pati keičia žmonių planus. Švenčionėliškiai nuoširdžiai dėkoja „Kuperko“ kolektyvui už neįkainojamą pagalbą, atliekant sutartines. Epideminė situacija sutrukdė „Lakiūtės“ ansambliui vykti  į šventę, todėl renginio vedėjos ir vienos iš ansambliečių Jurgitos Tamulavičienės dėka, sugebėjome atlikti mums patikėtas sutartines.

Nuoširdžiai dėkojame „Kuperko“ narėms, mieloms atlikėjoms Bronei Abaravičienei, Danutei Mačiulienei, Vidmantei  Visakavičienei ir jų vadovei šauniajai Svetlanai Panavienei už tautinio paveldo išsaugojimą, gebėjimą dalintis ne tik daina, žodžiu, bet ir dvasiniais turtais.

Kiekvienas susitikimas ne tik praturtina, bet ir ugdo. Kviečiu visus pažinti šį nuostabų kolektyvą, kūpantį ne tik dainų grožiu, turiningu ir prasmingu išminties skleidėju „Kuperku“, bet ir patiems įsitraukti į Lietuvos kūrybinės raiškos asociacijos „Menų sodas“ veiklą. Kiekvieno festivalio visi scenarijai, poetų kūryba, menininkų darbai, renginio akimirkos atgula į almanachus.

„Kuperko“ kolektyvui linkime suburti dar didesnį žmonių būrį, nes X festivalis 2023 m. rugpjūtyje bus skirtas RETRO. Išmokę džiaugtis kito talentais, sėkme, gabumų raiška, praturtėjame gerumu.  Pasidžiaukime talentingosios Svetlanos savo rankomis sukurtu kuperku, išaustu gėlių kilimu.

Nuoširdžiai sveikiname kolektyvo grupę, dalyvavusią Šilaičių festivalyje ir mini spektaklių pasirodymuose pelniusiems III vietos diplomą. Nuoširdžiai dėkojame abiejų kolektyvų vardu Švenčionių r. savivaldybės merui Rimantui Klipčiui, savivaldybės administracijos direktorei Jovitai Rudėnienei, Sporto centro direktoriui Artūrui Paulauskui, Socialinių paslaugų centro direktoriui Miroslavui Lazdiniui už suteiktą transportą.

Mielieji, tik Jūsų visų pasiaukojimo dėka, kiekvienas sumanymas sukuria šventę.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here