Skip to content

Naujienų sprintas

MI informacija

Rajone

Mero feikas! Ceikinių Žolinėje vėl buvo pakartotas mero kišamas feikas, kad jis esą vaikams padovanojo batutą ir kitas pramogas. Tai dabar skamba kiekviename didesniame renginyje. Kartojama įkyriai, po kelis kartus, kad kiekvienam pragręžtų smegenis, koks tas meras esą yra „dosnus“. Kai sakoma, kad kažkas kažkam ką padovanojo, suprantama, kad tai atliko savo sąskaita arba, kaip žmonės sako – iš savo kišenės. Ar meras vaikams pramogas taip pat kaskart dovanoja iš savo kišenės? Kvailystė – iš mūsų visų kišenės, iš rajono biudžeto. O tas klykavimas apie dovanas – tik gražus propagandinis feikas.

Medikų atostogos! Ignalinietis Arūnas, paskambinęs į redakciją, skundėsi Ignalinos sveikatos centro darbu. Jam pritvinko piršte pūlinys, kurį ėmė skaudėti. Žolinių dieną nutarė nekentėti, kreipėsi į ISC, kad pūlinį pašalintų, tačiau jam tik parekomendavo… išgerti tabletę nuo skausmo ir pakentėti, ateiti po išeiginių, nes nėra kam gydyti, dauguma gydytojų atostogauja. Tuomet tą pačią dieną jis nuvažiavo į Švenčionis, kur, sako, maloniai priėmė ir jam tą skaudulį kaip mat pašalino. Liepė dar kelias dienas pavaiščioti pas savo medikus, kad žaizdą perrištų. Kai nuėjo į ISC, jam ir perrišti atsisakė. Arūnas turi neįgalumą, yra praradęs 50 proc. darbingumo. Gal šį nemalonumą galėtų pakomentuoti ISC vadovybė?

Alkis! Pirmadienį Stripeikiuose nuaidėjo tradicinis Medkopis. Jame buvo daug ko, bet pasigesta bent kiek rimtesnio maitinimo. Šią funkciją atliko kioskas, kuriame sauja bulvyčių fri su neaiškios kilmės padažu kainavo 5 eurus, o su gabalėliu žuvies – 10 eurų. O kur nacionalinis paveldas, tarkim žuvienė? Kaip sakė tokį paveldą siūlantys rajono verslininkai, jų niekas neprašė, tiesiog nepriėmė į kompaniją. 

Lietuvoje

Kaitra! Antrą kartą šiemet registruojamas stichinis reiškinys – kaitra. Ji visoje šalyje registruojama, kai daugiau nei trečdalyje šalies teritorijos temperatūra tris ir daugiau dienų siekia 30 ar daugiau laipsnių karščio. Kai kuriose stotyse kaitra tęsiasi keturias, penkias dienas. Trečiadienį aukščiausia dienos temperatūra didesnėje šalies dalyje siekė 30–32 laipsnius. Rugpjūčio 18–20 d. daugelyje rajonų aukščiausia temperatūra bus 30–33 laipsniai karščio. Rugpjūčio 21-ąją, sekmadienį, kaitra turėtų atlėgti. 

Elektros šokas! Pranešta, kad biržoje elektros kilovatvalandė kainuoja… 4 eurus! Kiek kainuos gyventojams – neaišku, nors kainos tarsi paskelbtos, tačiau jau įsitikinta, kad jos kaip pavasario sniegas: ryte balta, per pietus – balos, o kitam ryte vėl balta, bet tas baltumas jau brangesnis. Kur čia neprisiminsi mūsiškės atominės, kur elektros kilovatvalandės savikaina buvo 2 lietuviški centai, o parduodama buvo po 6 centus. Dabar Lietuva pasigamina tik apie 20–30 proc. reikiamo kiekio elektros energijos. Kita dalis perkama, žinovai sako, kad aplinkiniais keliais ir iš Astravo AE. Nežinia kodėl neveikia Elektrėnų HE (gal kad elektros kainomis galima būtų manipuliuoti?). O ir Ignalinos AE skubiai buvo uždaryta ne todėl, kad ji tam laikui buvo nesaugi. Greičiau tam, kad chaotiškoje elektros rinkoje, kaip dabar, savo naudą gaudytų apsukrūs vertelgos.

Naisiai! Kai dar bendravom su baltarusiais ir jie atvažiuodavo į mūsų šventes, atvykę dažnai klausdavo, kodėl nėra svečių iš Vilniaus? Kai sakydavom, kad jų nekviečiam, nes nematom tam poreikio, svečiai labai nustebdavo. Kitas jų klausimas – ar mes su Vilniumi derinam šventės programą: kas dainuos, kas kalbės? Išgirdę ne, baltarusiams dar labiau akys iš nuostabos išsiplėsdavo, mat pas juos kiekvienas rajonas tai privalo daryti su Minsku. Atrodo, kad šį virusą ir baltarusių pasigavom ir mes. Mat Vilniaus valdžia taip (primygtinai rekomenduodama nevykti) liepą sužlugdė tradicinį Naisių festivalį, kai buvo atkalbėti vykti ir daugelis artistų. Ir viskas tik dėl to, kad tą festivalį rengia R. Karbauskis. Per šias Žolines festivalis įvyko su didžiuliu pasisekimu žiūrovų ir artistų gausos atžvilgiu. Buvo važiuojančių ir iš Ignalinos. O vykstantis Vytautas paklaustas, kodėl taip toli važiuoja, sakė: „Tuos artistus ir per TV matau, bet važiuoju todėl, kad valdžia draudžia…“

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here