Skip to content

Ukrainiečių Patronas gavo dviejų JAV veteranų organizacijų apdovanojimus 

Parengta pagal ukrinform.net.

Garsusis Černigovo srities šuo Patronas gavo sertifikatą ir monetą iš dviejų JAV veteranų organizacijų – Užsienio karų veteranų VFW ir „Bombų technikai be sienų“. Kaip skelbiama oficialiame Patrono „Facebook“ puslapyje, apdovanojimus įteikė organizacijos „Bomb Techs Without Borders“ gen. direktorius Matthew Howardas ir Amerikos karininkų asociacijos atstovė Donna Culp. 

Užsienio karų veteranai yra viena seniausių JAV organizacijų. Ji buvo įkurta 1936 m. ir dabar vienija apie 2 mln. žmonių. Užsienio karų veteranų pagrindinė būstinė yra Kanzaso mieste, Misūrio valstijoje, tačiau organizacijos padaliniai veikia visose valstijose ir Kolumbijos apygardoje, taip pat 19 pasaulio šalių, įskaitant Azijos ir Ramiojo vandenyno regioną, Europą ir Lotynų Ameriką. Organizaciją „Bombų technikai be sienų“ 2018 m. pabaigoje įkūrė grupė JAV kariuomenės veteranų. Viena iš organizacijos veiklos sričių – informavimo ir šviečiamojo darbo pagalba didinti informuotumą apie minas ir kitus sprogstamuosius objektus pačiose įvairiausiose pasaulio vietose – nuo Šiaurės Amerikos iki Europos. Dabar organizacija taip pat bendradarbiauja su Ukrainos valstybine nepaprastųjų situacijų tarnyba.

Patrono šlovė 

Jauniausias karo Ukrainoje aukas ligoninėje aplankė garsusis Patronas. Jis šventė gimtadienį, bet vietoje dovanų prašė padėti beglobiams gyvūnams. Gegužę šuo buvo Kanų kino festivalio apdovanojimo „Pal-Dog-manitarian Dog Award“ laureatu. Anksčiau jis jau buvo apdovanotas specialiu Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio apdovanojimu už pasiaukojamą tarnybą. Šuo taip pat buvo įamžintas freskoje Rovne ir daugelyje vaikų piešinių. Gelbėtojai taip pat sukūrė mokomuosius vaizdo įrašus, kuriuose Patronas moko vaikus ir suaugusiuosius, kokių saugumo taisyklių reikia laikytis vietovėse, kuriose yra minų ir sprogstamųjų objektų. Patronas yra išminuotojo Mychailos Ilyevo šuo, kuris kadaise dėl laiko stokos ėmė jį vežiotis į darbą. Užuot pasirodęs grynaveislių šunų parodose, Patronas ėmė pratintis prie sprogimų garsų, o netrukus paaiškėjo, kad jis puikiai veikia kaip minų ieškiklis. 

lrytas.lt, DELFI, ukrinform.net. nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje