Skip to content

Latviją garsinantys teniso žaidėjai

MI informacija

Latvija jau kuris laikas garsėja savo teniso žaidėjais. Kai kurie iš jų dar ir dabar vis dar aktyviai žaidžia, o kai kurie iš jų jau baigė savo karjeras. Šie atletai garsina ne tik savo sporto įgūdžius, bet ir gimtosios šalies vardą.

Antai, Anastasija Sevastova, 32-jų metų amžiaus teniso žaidėja, 2018-aisiais metais sugebėjo pakilti net į 11-ąją WTA (angl. „Women’s Tennis Association“) arba Moterų teniso asociacijos reitingo vietą. Tiesa, prieš kelis mėnesius ji buvo priversta sustabdyti savo karjerą neribotam laikui dėl buvusių traumų pasekmių.

Anastasijos močiutė supažindino Anastasiją su tenisu, kai jai buvo tik penkeri. Iki 14-os ji treniravosi Liepojos teniso sporto mokykloje. Liepojos teniso sporto mokykla yra įsikūrusi Jurmalas parks, 5, Liepojoje. Joje yra puikios būklės teniso lauko kortai. Tiesa, teniso salę galima rasti Liedaga, 7, taip pat Liepojoje, ir treniruotis joje šaltuoju metų laiku.

Sevastova taip pat treniravosi Vokietijoje, žymaus teniso žaidėjo Niki Pilic’iaus įkurtoje Miuncheno teniso akademijoje. Vėliau ji persikėlė į Austriją ir treniravosi Better Tennis Academy („Geresnio teniso akademija“), Vienoje.

Tiesa, Latvijos Teniso Asociacijos tinklapyje rasite visą informaciją, skirtą tenisui, jo žaidėjams ar tiesiog šio sporto fanams.

Ernests Gulbis yra dar vienas žymus Latvijos teniso žaidėjas, pakilęs į 130-ąją ATP (angl. „Association of Tennis Professionals“) arba Profesionalių teniso žaidėjų asociacijos vietą. Įdomu yra tai, kad jį į Rygos „AJ Teniso Akademijos“, esančios Krasta iela 68 B, teniso kortus taip pat atvedė močiutė, kai Ernestui buvo tik penkeri. Be to, kai Gulbiui suėjo 12, jis pagrindinai taip pat treniravosi Miuncheno teniso akademijoje. Visai kaip Anastasija, ar ne?

Tiesa, jo senelis buvo gerai žinomas Latvijos krepšininkas, žaidęs „ASK Riga“ krepšinio klubo komandoje. Jo jaunesnė sesuo Laura Gulbe taip pat yra teniso žaidėja. Taigi, akivaizdu, kad šis atletas yra kilęs iš sportu besidominčios šeimos.

Jelena Ostapenko yra dar viena puikiai teniso fanams pažįstama Latvijos teniso žaidėja. Ji sugebėjo pakilti net į penktąją WTA reitingo vietą. Be to, 2017-aisiais metais ji laimėjo Prancūzijos atvirąjį „Roland Garros“ teniso turnyrą ir taip tapo pirmąja Latvijos teniso žaidėja istorijoje, sugebėjusia laimėti „Didžiojo kirčio“ teniso turnyrą. 

Jelena taip pat pradėjo treniruotis Rygos „AJ Teniso Akademijoje“, kai buvo vos penkerių, nuolat prižiūrima savo mamos. Tarp kitko, Jelenos mama ir dabar yra viena iš Ostapenko teniso trenerių, na, o tėtis yra jai padedantis fitneso treneris. Beje, jos tėtis Jevgenijs Ostapenko yra gerai žinomas buvęs Ukrainos futbolininkas, savo laiku žaidęs „Zaporizhya Metalurh“ futbolo klube.

Verta pastebėti, kad puikūs teniso sporto žinovai iš Latvijos gali pelnytai didžiuotis savo pasiekimais. Savo darbu ir atsidavimu šiam sportui jie pasiekė aukštumas ir nuolat garsina savo šalies vardą visame pasaulyje.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje