Skip to content

Grybėniškiai vėl susitiko ,,Po gimtinės dangum“

Elvyra MATAČIŪNIENĖ (Grybėnų kaimo bendruomenės narė)

Saulėtą rugpjūčio šeštadienio popietę prie buvusios Grybėnų kaimo seklyčios rinkosi esami ir buvę šio krašto gyventojai. Čia vyko tradicinė bendruomenės šventė ,,Po gimtinės dangum“. Ištikimiausi jos gerbėjai nė vienos nėra praleidę, nors šventė organizuota jau septintąjį kartą. Ir vėl susitiko seni pažįstami, kaimynai ar buvę klasės draugai – pasidžiaugti vieni kitais, pabūti kartu. Ir kaip gali pamiršti savo šaknis, nesugrįžti ten, iš kur esi kilęs…

Šventę pradėjo Grybėnų kaimo bendruomenės pirmininkė Jolita Rimkovienė. Ji pristatė atvykusius svečius ir pasveikino visus susirinkusiuosius: ,,Visada gera sugrįžti ten, kur esame laukiami, į vietą, su kuria sieja glaudus ryšys, šilti, gražūs prisiminimai. Džiaugiamės kiekvienu iš Jūsų ir visais kartu. Linkiu šilto bendravimo, gražaus pabuvimo, geros nuotaikos ir noro dar ne kartą sugrįžti į šią šventę ir į gimtuosius kraštus.“ 

Sveikinimo žodį tarė ir rajono savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Rokas, linkėdamas visiems patirti tokių įspūdžių, kurie sugrąžintų į šią šventę ir po daugelio metų. Mero pavaduotojas dėkojo šventės organizatoriams, bendruomenės pirmininkei J. Rimkovienei už organizacinį darbą, idėjas, gebėjimą sukviesti, suburti išsklidusius kraštiečius ir kaimo gyventojus. 

Rajono tarybos narė Ona Zaleckienė priminė, kaip svarbu tęsti ir palaikyti šią gražią kraštiečių susitikimų tradiciją, nes kur žmogus benueitų, kur bekeliautų – visada gera sugrįžti į savo tėviškę. 

Į tėviškę – nauju keliu

Sveikinimo žodžius palydėjo ir geroji šių metų naujiena. Išsipildė sena grybėniškių svajonė – į kaimą atvykti greitai, švariai ir patogiai, neprisikvėpavus žvyrkelio dulkių. 2021 m. pabaigoje buvo pradėti kelio Naujasalis–Grybėnai– Naujasis Daugėliškis asfaltavimo darbai. Šią vasarą jau matomas rezultatas – pirmieji trys kilometrai žvilga naujutėlaičiu asfaltu. Bendruomenės pirmininkė džiaugėsi naujuoju bendro darbo vaisiumi ir dėkojo visiems, kurie išgirdo, rašė prašymus ar savo parašu patvirtino, kaip svarbu turėti asfaltuotą kelią.

Gyvenimas gamtos apsuptyje

Šventės dalyviai turėjo kur akis paganyti, grožėdamiesi puikiais paveikslais. Bibliotekininkė Dalia Koršul pakvietė visus apžiūrėti naujai surengtą tapybos darbų parodą ,,Gyvenimas gamtos apsuptyje“. Parodos autorė Aldona Verbickienė gyvena ir kuria Linkmenyse. Nepaprastai šviesūs, linksmi paveikslai, kuriuose atsispindi gamtos ir gėlių grožis, tarsi kvietė džiaugtis gyvenimu, pastebėti, kokia graži mūsų aplinka, ir gėrėtis ja.

Apdovanoti gražiausių sodybų šeimininkai

Tradicinėje bendruomenės šventėje antrus metus iš eilės atgaivinta sena tradicija – gražiausių sodybų apdovanojimai. Jas išrinko komisija, kurios narėms teko nelengva užduotis, nes kaimo gyventojai nestokoja idėjų, išradingumo ir gražiai tvarkosi bei prižiūri savo sodybas. Šiais metais nominuotos septynios sodybos: Aldona ir Stasys Čepuliai pelnė apdovanojimą už tvarkingai puoselėjamą sodybos aplinką, Alicija Galinienė – už gražiai prižiūrimą gėlyną, kurį kadais pasodino jos mama, Abaravičių šeima – už etnografinės sodybos puoselėjimą, Ona Kopūstienė – už vasaros spalvomis padabintą sodybą, Teresė Poškienė – už jaukiai tvarkomą sodybą, Natalija ir Juozas Baušiai – už tai, kad kiemas ir darželis – gyvenimo dalis, Teresė ir Juozas Kaubriai – už tradicinės sodybos, taikant pažangias technologijas, išsaugojimą. Nugalėtojai apdovanoti padėkos raštais, prizais.

Bendruomenė – kaip bičių avilys

Renginio vedėja Teresė Poškienė Grybėnų bendruomenę palygino su bičių aviliu, kurį darbščiosios bitutės lašas po lašo pildo prasmingais darbais ar įgyvendintais projektais. Ir savo teiginio patvirtinimui kvietė šventės dalyvius apžiūrėti suremontuotas, atnaujintas naujais baldais bendruomenės patalpas. Galima tik džiaugtis bendruomenės ir kaimo žmonių vieningumu ir pasiryžimu ieškoti, kurti ir atlikti įvairius darbus. Kaip gera žinoti, kad prie bendruomenės namų žydinčias gėles neraginama palaistys Albina Būgienė, o kaimo kryžius nepasislėps žolėse, nes joms užaugti neleis Stasys Čepulis, iniciatyvi Audra Panavienė su savo darbščiąja komanda vieną dieną nuvalys visus kaimo šaligatvius.

Dėkojame kiekvienam žmogui, kuris bent maža dalelyte, be jokio atlygio, o tik vedamas tikėjimo ir gerų minčių padarė ką nors gero ir svarbaus mūsų Grybėnams.

Linksmybių netrūko

Šventėje netrūko trankios muzikos, skambių dainų, vaišių ir smagių akimirkų. Šiais metais grybėniškius linksmino, bendruomenišką ir giminišką susitikimo dvasią palaikė šaunus kolektyvas – Dūkšto krašto bendruomenės ansamblis. 

Bendruomenės švenčių šeimininkė Teresė Kaubrienė ir šį kartą nė vieno nenuvylė – vaišėmis nukrautas stalas džiugino akis ir kvieste kvietė visko paragauti. Ypatingąja žuviene iš Dysnų ežero žuvies visus vaišino Vitalijus Koženkovas.

Gražiausias šventės akimirkas įamžino fotografas Algirdas Brazaitis.

Grybėnų kaimo bendruomenė dėkoja

Kraštiečių šventė nebūtų buvusi tokia graži, matoma ir turininga, jei ne rėmėjai ir visi, kurie prisidėjo, kad ji įvyktų. 

Už pagalbą ruošiantis šventei dėkojame Kazitiškio seniūnijos komandai.

Už paramą – UAB „Idavang“, ūkininkui Tadeušui Koršuliui. 

Už visokeriopą pagalbą ir parodos organizavimą – bibliotekininkei Daliai Koršul, vietos darbštiesiems pagalbininkams: Audros ir Antano Panavų šeimai, Editai Švilpaitei ir visiems kitiems talkininkams.

Už ypatingąją žuvienę – Vitalijui Koženkovui ir draugams, o už gausų vaišių stalą – šeimininkėms.

Už šventiškos nuotaikos sukūrimą ir dekoracijas – Daivai Šalnaitei-Karlienei.

Už puikų koncertą – Dūkšto krašto bendruomenės ansambliui ir Dūkšto krašto bendruomenės pirmininkei Jūratei Rudokienei.

Už šventės akimirkų įamžinimą – fotografui Algimantui Brazaičiui.

A. Brazaičio nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here