Skip to content

Pagerinti emocinę būklę – ypač paprasta

MI informacija

Puiki emocinė būklė yra geros mūsų savijautos, energijos, žvalumo bei produktyvumo pagrindas. Tad turime dėti pastangas, kad užtikrintume puikią emocinę būklę. Na, o, jei jaučiate poreikį ją pagerinti, tai verta atminti, jog tai galima padaryti ypač įvairiais, o svarbiausia – labai paprastai būdas. 

Vienas patarimų, kaip pagerinti savo emocinę būklę – tai sveika mityba. Jei kone kasdien valgote greitą maistą, vartojate daug perdirbtų produktų ir mažai vaisių bei daržovių, tai, nieko keista, kad jaučiatės prislėgti, esate prastos nuotaikos, greitai susierzinate, neturite jėgų bei energijos svajonėms įgyvendinti – jūsų organizmui tiesiog trūksta vitaminų bei mineralų. Tad vienas svarbiausių dalykų, ką turite padaryti, kad pagerintumėte emocinę būklę tai – pradėti sveikai maitintis. Kasdien suvalgykite bent po kelias porcijas vaisių ir daržovių, jei jų nesinori – tiesiog plakite iš jų gardžius kokteilius, taip gausite pakankamai vitaminų bei ląstelienos, tad būsite žvalesni bei energingesni. Taip pat gausiai vartokite riešutų, sėklų ir augalinių aliejų – juose daug nervų sistemą stiprinančių medžiagų. 

Jei pastebite, kad jūsų emocinį būklė yra prasta, pats metas savęs paklausti: kiek laiko praleidžiate gamtoje? Buvimas joje yra labai naudingas: padeda atsipalaiduoti, nusiraminti, pamiršti rūpesčius, greičiau surasti problemų sprendimus, taip pat žadina kūrybines žmogaus galias. Visa tai teigiamai paveikia emocinę būklę. 

Kiekvienas iš mūsų turime mėgstamą veiklą (ar net kelias). Na, o mėgavimasis jomis, gali atnešti puikius rezultatus ir vienas jų yra pagerėjusi emocinė būklė. Būtent tuo metu, kai veikiame tai, kas mums patinka, mes patiriame daug gerų emocijų, stiprėja pasitikėjimas savimi bei aplinka. Tad kiekvieną dieną bent valandą skirkite tai, veiklai, kurią mylite. 

Aromaterapija taip pat gali būti labai veiksminga siekiant pagerinti emocinę būklę. Įvairūs aromatai (levandų, greipfrutų, citrinžolės, verbenos ir t. t.), padeda nusiraminti, atsipalaiduoti, stiprina pasitikėjimą savo jėgomis, suteikia energijos bei žvalumo. Tad maloniems aromaterapijos seansams rinkitės eterinius aliejus, taip pat nepamirškite ir namų kvapų. Didelį pasirinkimą, iš  aukštos kokybės, kruopščiai atrinktų žaliavų pagamintų namų kvapų rasite šioje svetainėje

Fotolia nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje