Skip to content

Dovanos kūdikiams: kaip išrinkti tinkamą?

MI informacija

Mažylio gimimas – tai puiki proga švęsti. O šventės neįsivaizduojamos be dovanų: nuo būtiniausių, praktiškų iki stilingų ar atminimo dovanėlių. Kiekvienas renkasi pagal savo suvokimą ar šeimos, pas kurią eis į palankynas, poreikius. Vis dėlto, daugumai svečių tenka rimtai pagalvoti – ką dovanoti ir kas labiausiai patiktų. Apžvelgsime, kokios dovanos galėtų būti geriausios.

Būtiniausios, pagrindinės dovanos

Kaip sakoma, būtiniausių dalykų mažyliai negali turėti per daug! Tokie daiktai kaip antklodės ar užklotukai, seilinukai, buteliukai, naujagimio drabužėliai, pirmieji žaisliukai (barškučiai, kramtukai, migdukai ir pan.) – puiki dovana, kurią lankomo mažylio tėveliai, tikėtina, naudos kasdien. Šie daiktai labai naudingi jauniems tėveliams, kurie laukiasi ar jau susilaukė mažylio – minėti daiktai gali būti labai reikalingi  pirmosiomis mažylio dienomis.

Atminimo dovanėlės

Atminimo dovanos gali būti ne vien pirmosios knygelės albumas, kuriame užfiksuojamos pirmos ypatingos mažylio akimirkos. Dovanoti tinka ir klasikinius barškučius, ir aukštos kokybės kramtukus, ir medvilninius žaisliukus – viskas, kas dovanota iš širdies, padeda sukurti gražią akimirką ir išreikšti nuoširdžius jausmus. Tokias dovanėles kūdikiams dauguma šeimų puoselėja daugelį metų.

Lavinamosios dovanos

Neužmirškite – mažieji visada mokosi! Lavinamųjų dovanų pasirinkimas – išties nemažas. Vieni mano, kad geriausia lavinamoji dovana galėtų būti pasakų knyga, skatinanti bendrą tėvų ir mažylio laiką, ji nuo mažų dienų stimuliuoja žinias ir kūrybiškumą. Labai populiaru rinktis ir medžiagines knygutes – tai jutiminė knyga, kuri vienu metu ir moko, ir lavina, ir linksmina. Sensorinei knygai siūti naudojamos saugios medžiagos, kurias labai malonu liesti. Kiekviename puslapyje pasakojama atskira istorija su elementu, kuriame galima įterpti ir pritvirtinti gyvūnų ar bet kokius kitus teminius personažus. Šios medžiaginės knygutės knygos vertinamos dėl kelių esminių privalumų, t. y. jos stimuliuoja kūdikio pojūčius, ugdo smulkiąją motoriką, moko koncentracijos ir loginio mąstymo.

Prie lavinamųjų dovanų priskiriami ir statymo indeliai ar stumdukai, kurie skirti aktyviems tyrinėtojams. Tokie edukaciniai žaislai padeda palaikyti vaiko motorinę ir fizinę raidą, lavina pusiausvyros ir koordinacijos jausmą. Vaikščiojimas su žaislu, kuris juda priklausomai nuo vaiko valios, gali pagerinti ėjimo įgūdžius. Kai kurie žaislai, pavyzdžiui statymo indeliai, padeda vystytis tiek kūnui, tiek smegenims bei garantuoja linksmą ir kūrybišką žaidimo procesą. Lavinamieji žaidimai gali būti naudojami daug kartų ir netgi perduodami vieno mažylio – kitam. 

Madingos dovanos

Stilinga apranga – šliaužtinukai, romperiukai ir kt. – visada yra puikus pasirinkimas tiek mergaitei, tiek berniukui. Renkantis dovanoti drabužius, būtina atsižvelgti ne tik į jų dydį, bet ir į sezoną. Pavyzdžiui, jei nusprendėte dovanoti vasarišką šliaužtinuką, bet šiuo metu yra sausio mėnuo (žiema), pagalvokite, koks bus kūdikio dydis atėjus šiltesniems mėnesiams.

Vis dėlto iš madingiausių dovanų pozicijos jau ilgą laiką nesitraukia ir kokybiški žaisliukai, ypač kramtukai ir barškučiai. Jų asortimentas toks platus, kad atrasti tai, kas tinkamiausia konkrečiam atvejui – nesunku. Barškučiai vertinami dėl daugybės savybių tokių kaip kognityvinių įgūdžių lavinimas, klausos ir lytėjimo stimuliavimas, smalsumo sužadinamas. Kai kurie šiuolaikiniai barškučiai turi ir papildomų efektų – skleidžia šviesas ar garsus, leidžia mažylio pirštukams pajausti žaislo išskirtinę tekstūrą. Barškučių viduje yra karoliukai, kurių kiekis labai skirtingas – vienuose jų daugiau, kituose vos keli. Nuo karoliukų kiekio priklauso, ar barškėjimas bus tylesnis ar garsesnis. Teigiamai vertinama tai, kad barškučius mažyliai mokosi tvirtai suimti, tinkamai juos laikyti, išlaikyti ar papurtyti. O kramtukai, pagaminti iš natūralios gumos ar silikono, paruošia mažylio burną kietam maistui, stiprina žandikaulį, gali suteikti kūdikiui jutimo stimuliaciją. Kramtukai lavina rankos – akių – burnos koordinaciją, kuri praverčia bendram vystymuisi ir kognityvinių įgūdžių lavinimui. Tiek kramtukai, tiek barškučiai yra mažylio kasdienybės reikmenys, kuriuos būtina turėti. Tad padovanoję tokią dovaną, tikrai neprašausite pro šalį.

Rinkdamiesi dovanas kūdikiams, ypač jei nežinote jų lyties, prioritetą teikite neutralioms dovanoms, geriausia – žaisliukams. Pasirinkite dovaną švelnių šviesių spalvų, pavyzdžiui, baltą ar kreminę, nes šie atspalviai puikiai tiks ir berniukui, ir mergaitei. Paprasto dizaino žaisliukai taip pat padeda užtikrinti, kad dovana bus tinkama bet kuriai lyčiai.

Su tinkamais, įdomiais ir kokybiškais žaislais leisti laiką daug maloniau ir prasmingiau. Jeigu norite įsigyti kokybiškų žaislų ar ieškote dovanos kūdikiams, apsilankykite elektroninėje vaikiškų daiktų parduotuvėje Smelinukas.lt – čia rasite įvairiausių kramtukų, barškučių, pakabinamų žaisliukų, medžiaginių knygučių ar medvilninių žaisliukų, edukacinių žaislų. Iš „Smėlinukas“ asortimento įsigytos dovanos kūdikiams nepaliks abejingo nei mažylio, nei jo tėvelių. 

https://www.smelinukas.lt/

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here