Skip to content

Nevažiuosime į Sibirą

Štai ir rudenėlis atėjo. Net Palanga tuštėja, net šunys ten grįžta į savo būdas. Gyvulių teisių kontrolieriai prižiūri, kad šeimininkai jas (būdas) dezinfekuotų ir išvėdintų nuo čia gyvenusių vasarotojų kvapo.

Vaikučiai džiaugsmingai nubėgo į mokyklėlę. Na, dėl „džiaugsmingai“ gal galima būtų ir kitaip parašyti, bet kitaip negalima, nes taip priimta. Nuo tų senų laikų, kai visi dėl visko džiaugdavosi. 

Kokia didžiausia rugsėjo pirmosios problema šiemet buvo? Ne, ne kainos, nors ir su tomis įvairios įdomybės dėjosi. Viename „respublikiniame“ portale rašė, kad šiemet suruošti vaiką į mokyklą kainuoja 200 eurų, kitame – kad be 300 neapsieisi, ir tik kartą mačiau nesusipratusios mamos pasisakymą, kad jai pirmokėlio išleidimas į mokyklą nė 50 eurų nekainavo. 

Tikrai, nenusipratusi, nežino, kad valdžia šiemet dujas ir elektrą nežmoniškai pabrangino. Ne valdžia? Paklauskit kokių opozicionierių, ypač tų, kurie aktyviausiai „feisbuke“ protestuoja, jie jums paaiškins, kad dėl visko kalta Čmilytė ir ypač Šimonytė.

O čia dar Zelenskienė, na, Ukrainos prezidento žmona, pasakė, kad mums verkšlenti nederėtų: mes skaičiuojame centus, o ukrainiečiai – aukas. Neteisinga, mums degtinei nebeužtenka, ar ne?   

Bet štai vienas išskirtinis šių laikų bruožas: niekas (Lietuvoje) nesako, jog taip atsitiko todėl, kad į vadžią atėjo „bobos“. Net tie, kuriems namuose visada dėl visko nuosava „boba“ kalta. Kodėl? Nesakysi, kad visi „lygių teisių“ kontrolierių bijo, gal tiesiog visiems proto šiek tiek padaugėjo. 

O jūs ar kontrolierių nebijote? Ar savo sūneliui mokinukui, ruošdami jį į mokyklą, sijoną nupirkote? 

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kviečia skųsti jai mokyklas, diskriminuojančias vaikus dėl lyties tapatybės. Ji paskelbė, kad mokyklinių uniformų skirstymas į mergaitiškas ir berniukiškas yra diskriminacinis, o berniukams turėtų būti leista į mokyklą eiti su sijonais.

Tik nereikia piktintis. Jeigu piktinatės – esate retrogradas, ar kaip ten tokius vadina. Apskritai šiais laikais tokiais dalykais (lyčių lygybe ir pan.) piktintis galima tik tyliai. Savyje. Arba, kaip anais laikais sakydavo, tik virtuvėje. 

O gal jums koks nors šiuolaikinis, ypač žurnališių aukštinamas gyvenimo būdas nepatinka? (Matote, net neužsimenu, kad čia gali būti kalbama apie kokius gėjus ar kastratus.) Jei nepatinka, protestuokite savyje. 

Žinoma, galiu susilaukti kaltinimų, kad neteisinga lyginti šiuos laikus su anais. Dabar žodžio laisvė. Ir kalbos policijos ar ministerijos dar nėra, kaip garsiojoje Orvelo knygoje. Dar ne „Gyvulių ūkis“. Bet jau žvalgomasi, kas socialiniuose tinkluose pavartojo ne tokius žodžius, patys žinote, kokius. Nerašysiu tokius, nes nevalia! Nes pateksiu „į sąrašiuką“. 

Netolerantiškumas, matote, neeuropietiškumas. „Neapykantos kalba“. Už tai reikia bausti, žmones perauklėti, knygas perrašyti. „Dėdės Tomo trobelę“ gal skaitėte, gal  prisimenate? Neprisiminkite. Ir neklauskite, kodėl iki šiol egzistuoja šalis Nigerija, upė – net ne viena – Nigeris. 

Kodėl visi tie kovotojai už visokias teises nevartoja žodžio „pakantumas“ vietoj „tolerancija“? Gal todėl, kad pakęsti tuos, kurie ragina berniukus į mokyklą sijonais aprengti, maža. Įsivaizduokite, sakote: „Aš visai pakenčiu sijonais aprengtus berniukus“.  Neskamba, ar ne? „Toleruoju“ – visai kitas reikalas. Beveik kaip „myliu“.

Beje, apie meilę. Seimūnė Morgana Danielė, ar atvirkščiai, nesuprasi, kur čia vardas, kur pavardė, pasipiktino, girdi, Lietuvos lytinio ugdymo vieta – šiukšlių dėžėje“. Kaip čia suprasti: Lietuva lytiškai turi būti auklėjama šiukšlių dėžėje? Taigi lietuviškai taip išeitų. Neraštinga šita seimūnė ar apsirūkiusi? Ir ar nebaus niekas manęs, jeigu pasakysiu, kad tokių politikų vieta – šiukšlių dėžėje?

O mokyklos, kurios neleis į pamokas berniukų su sijonais, bus baudžiamos. Bauda nuo 40 iki 560 eurų. Matote, ne taip baisu. Mokytojų dar niekur neveš. 

Iš tikrųjų, per daug liūdnai aš čia viską surašiau. Niekas neveš mūsų šiais laikais į Sibirą. Sibiras taigi Rusijoje. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje