Skip to content

Papildų reikia ir žmonėms, ir augintiniams

Ieva ADOMAVIČIŪTĖ (Veterinarijos gydytoja)

Laimingas ir sveikas gyvūnas – kiekvieno šeimininko svajonė. Atėjus rudeniui, vyresnio amžiaus šunims ir katinams reikalingi papildai sąnarių ir imuniteto stiprinimui. Kodėl papildai ir vitaminai jiems yra būtini ir kokią realią naudą jie suteikia?

Aukštos klasės pašarai užtikrina visavertę ir subalansuotą augintinio mitybą su visais reikalingais vitaminais ir mineralinėmis medžiagomis. Jei augintinis šeriamas žemesnių klasių pašarais arba namuose gaminamu maistu, gali būti, jog jo sveikata ims šlubuoti.

Todėl rinkdamiesi pašarą, pirmiausia žiūrėkite, ar maistas atitinka jūsų šuns skonio ir organizmo poreikius, ar pagamintas iš natūralių medžiagų, ar jame yra pakankamas kiekis vitaminų ir mineralinių medžiagų bei kitų gerai augintinio būklei palaikyti reikalingų ingredientų.

Veterinarijos gydytoja Ieva ADOMAVIČIŪTĖ 

Kaip ir žmonėms, taip ir mūsų augintiniams, bėgant metams dėvisi sąnariai, atsiranda įvairių kitokių sveikatos problemų. Ypač visų chroninių skausmų, ligų paaštrėjimas jaučiamas vėstant orams. Veterinarijos farmacijoje sukurta aibė papildų, gelbstinčių nuo minėtos problemos, padedančių išlikti augintiniams judriais ir aktyviais vyresniame amžiuje. Jie įtakoja tinkamam sąnarių vystymuisi, hialinės kremzlės regeneracijai, uždegiminiams procesams sąnariuose slopinti, esant sąnarių sutrikimams (klubo ar alkūnės sąnario displazijai), artrito metu, po chirurginių sąnarių operacijų, padeda stiprinti sausgysles ir raiščius. Paprastai tinkamus papildus augintiniui geriausiai rekomenduoja veterinarijos gydytojas, žinantis jūsų augintinio sveikatos būklę ir gebantis reikiamai patarti. Todėl nebijokite klausti specialistų, nebijokite ieškoti tinkamesnių sprendimų įvairiose situacijose.  

Be abejo, labai svarbu laikytis ir šėrimo normų – rekomendacijų kiek tam tikro svorio augintinis turi suėsti maisto per dieną. Šėrimo normas galima koreguoti atsižvelgiant į keturkojo aktyvumą, į tai, ar jis linkęs priaugti viršsvorio, o galbūt yra po ligos.

Taigi, ar augintiniui reikia papildomai duoti vitaminų, priklauso nuo maisto, kuriuo jį šeriate. Jei tai visavertis pašaras, o jūsų augintinis yra visiškai sveikas, vadinasi, jis gauna visų reikiamų vitaminų ir mineralinių medžiagų kartu su maistu. Šeriant žemesnių klasių pašarais, reikia pasirūpinti jūsų augintiniui tinkamais papildais. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje