Skip to content

Kriokiančių čiaupų detektyvas

Jonas BALTAKIS (Rajono savivaldybės tarybos narys)

Antradienį po pietų man pasipylė skambučiai iš Ignalinos Pavasario g. Gyventojai skundėsi, kad jiems, nieko nepranešus, parai išjungtas vanduo. UAB „Ignalinos vanduo“ direktorius Rimantas Adomėnas teisinosi, kad esą pranešta buvo įmonės interneto svetainėje (yra abstraktus pranešimas, nenurodant gatvių). Skambino daugiausia garbaus amžiaus žmonės, kurie sakė, kad jie nesinaudoja internetu, o ir naudojantis juo, kodėl staiga turi kilti mintis ieškoti to „Ignalinos vandens“ tinklalapio?..

Trečiadienį nuo pat ankstaus ryto čiaupai sausai užkriokė Turistų g. butuose, vanduo ir čia dingo. Ryte nei nusiprausti, nei kavos išsivirti. Vėl  skambučiai. Paskambinęs piktas vyriškis žodžių kišenėje neieškojo: „Kada baigsis šis bardakas Ignalinoje? Argi dabar laikas vandentiekio darbus daryti? Ką vasarą veikė? Dabar kažkokia pasamdyta firma knaisiojasi Turistų g. gyventojų daržuose, rausia duobes, o berausdami pažeidė ir reikalingą vamzdį. Nei meras, nei savivaldybės atsakingi klerkai telefono nekelia. Nors galva į sieną belsk…“ Pokalbį reziumavo taip: „Klouną išsirinkom, šis apsistatė dar kvailesniais klounais ir mieste chaosas…“ Kad būtų įtikimiau, savo pretenzijas (visiškai teisingas) papipirino gausiais rusiškais keiksmažodžiais.

Turistų g. (sankryžoje su Žilvičių g.) rausiamasi kelių sodybų teritorijose. Viena gyventoja būkštavo, kad tik nesunaikintų jos vertingo krūmo, kitos jurginai nukentėjo, per kuriuos prašliaužė ekskavatorius (o žalą gyventojams kas nors atlygins?). Knaisiojamasi čia seniai ir vis nebaigia. Vamzdžiai iš šių duobių žalčiais rangosi į Žilvičių g. Kerta šią vasarą išasfaltuotą Žilvičių g. atkarpą. Tai dabar, panašu, reikės vėl laužyti asfaltą, kad patiesti vamzdžius. O anksčiau apie tai pagalvoti ir juos nutiesti prieš asfaltuojant gatvę negalima buvo? Darbų tvarka tarsi Rusijoje, iš kurios šaipomasi. Ten norma vieną dieną kloti asfaltą, kitą jį ardyti, nes prireikė vamzdį užkasti…

Pavasario g. prieigose stovi šio projekto informacinė lenta. Joje rašoma, kad projekto tikslas – padidinti vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemos efektyvumą, patikimumą ir teikiamų paslaugų kokybę. Kur čia ginčysies, išties viskas „efektyvu ir patikima“. Toje lentoje nurodoma, kad darbų rangovas yra Utenos UAB „Medeniai“, statybos techninę priežiūra atlieka Vilniaus AB „Pro Bonus“. Darbų pradžia – 2021-06-28, pabaiga – 2022-06-28. Ar į kalendorių šitie uabai ir abai bent kartais pažiūri? Ir „Ignalinos vandens“ bei rajono savivaldybės valdžią tai tenkina? Kad gyventojams tokia tvarka – jalapenas gerklėje, jau įsitikinome.

P. S. Savivaldybės tinklalapyje mero personali rašytoja parašė, kad Pavasario g. vanduo jau yra, bet vakar, 10.30 val., paskambinę šios gatvės gyventojai tvirtino, kad vandens vis dar nėra keliuose namuose. Kaip toje Maximos reklamoje – nėra ir ten, ir ten, ir ten…

Autoriaus nuotr.

1 komentaras

  1. Kiek žinau, tai Ignalinoje ir visame rajone su vandentiekiu, fekaline ir lietaus kanalizacija problemos tęsiasi jau senai.Didžiausia problema, tai, kad po lauko darbų atlikimo, dažnai nebuvo atnaujinami planai ir vėliau pamiršdavo kur buvo klotas vandentiekis ar kanalizacija.Dar Šimonis sakydavo, kad sužinosime kur tiesėme, kai trūks vandentiekis, ar užsikimš kanalizacija.Tai ir dabar įvyko, jau sužinojo.Siūlau, pamatę, kai kas kasa, rausia žemę, pasiruoškite vandens ar šikpuodį.
    Už planų atnaujinimą atsakinga savivaldybė, jie išduoda leidimus.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje