Skip to content

Naujienų sprintas

MI informacija

Rajone

Dvigubi standartai! Kai šiam merui prieš pusketvirtų metų valdžia nukrito kaip aklai vištai grūdas, meras ėmėsi daug juokingų veiklų esą stiprinant darbuotojų drausmę. Jų kabinetų spintose ir stalų stalčiuose kurį laiką ieškojo pilnų ir tuščių butelių, ėmėsi kontroliuoti, kaip naudojamas valdiškas transportas. Vienos įstaigos vadovas užsipultas, kad jis per pietus su įmonės automobiliu apie 2 km važiuoja į namus pietauti (žinoma, buvo ir nuodėmingų šiuo klausimu). O štai naujasis Ignalinos šilumos tinklų direktorius (gyvena Vilniuje, tėvų namai – Ignalinoje) su įmonės mašina kartais savaitgaliams parvažiuoja ir į sostinę. Labai nustebome, kai apie tai redakciją informavo jo kaimynai iš Vilniaus. O pirmadienį jau 7 val. ryte vėl skambutis – direktoriaus valdiškas automobilis stovi tėvų namų kieme. Tokiu atveju sakoma – dvigubi standartai.

Už ką mokam! Po namų renovacijos praėjo jau nemažai laiko ir šen bei ten namų sienose atsiranda įtrūkimų, plyšių, aptrupėjimų. Žmonės kreipiasi pagalbos į Butų ūkį, o ten, sako, kalba visada sunki. Aukštaičių g. 32-ojo namo gyventojai tik po ilgų ginčų sulaukė, kas atsiradusį įtrūkimą užtaisytų, dabar vargo slenksčius Butų ūkyje mina Atgimimo g. 16-ojo namo gyventojai. Sako, jų namo sienoje atsirado 2 cm plyšys, o Butų ūkyje su žmonėmis arba visai nešneka, arba sako, kad gali suremontuoti, bet už tai turės susimokėti patys žmonės. O už ką tuomet daugiabučių gyventojai Butų ūkiui moka įvairius mokesčius?

Mačo! Ignalinoje dieną naktį triukšmą keliantys motociklininkai kai kuriuos ignaliniečius varo iš proto. Laksto didžiuliais greičiais, žviegiančiais motorais. Žmonės skambina į redakciją ir klausia, kodėl policija ar kitos institucijos nesiima jokių veiksmų tam suvaldyti. Pro pirštus žiūri ir valdžia, tiksliau, niekaip nereaguoja. Gal todėl, kad meras pats laksto ant motociklo („šmirgelio“). Vaizduoja „kietą“ mačo?..

Lietuvoje

Nulis! Dvejus ateinančius sezonus centralizuotam šildymui bus siūloma įvesti nulinį PVM tarifą. Tai iš valstybės biudžeto pareikalaus apie 110 mln. eurų. O šildymo kompensacijas bus siūloma skirti iš karto 6 mėnesiams, o ne 3, kaip yra dabar. „Tai reiškia, kad žmonės gaus sąskaitas už šildymą su nuliniu PVM tarifu. Atsižvelgiant į rinkos analizę ir dabartines kainas, šis pasiūlymas teikiamas dar dviem šildymo sezonams“, – sakė finansų ministrė G. Skaistė. Lengvata galiotų nuo šių metų spalio 1 d. iki 2023 m. balandžio 30 d., taip pat nuo 2023 m. spalio 1 d. iki 2024 m. balandžio 30 d.

Reidai! Rugsėjį šalies keliuose policijos pareigūnai tradiciškai rengs respublikines prevencines eismo dalyvių kontrolės priemones. Paskelbtas reidų sąrašas: 8–11 d. – Pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolė. 13–15 d. – dviračių ir elektrinių paspirtukų vairuotojų kontrolė. 26–29 d. – Privalomų saugos priemonių (saugos diržų ir šalmų bei vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolė. Apskričių vyriausieji policijos komisariatai savo teritorijose gali organizuoti ir kitas papildomas prevencines priemones.

Greičiausias! Antrajame Zarasų pusmaratonyje, kurio ambasadorius – pasaulio rekordininkas vilnietis Aleksandras Sorokinas, dalyvavo daugiau kaip 300 bėgikų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio šalių. Jame dalyvavo ir vienintelis ignalinietis, 35-erių Marius Ramanauskas. Šis bėgikas 1,2 km distanciją įveikė greičiausiai: per 3,45 min.

Redkolegija

2 komantarai (-ų)

  1. Nieko nuostabaus su naujuoju šilumos tinklų Suliuku,sako jau ir buhaltere iš Vilniaus darbo biržos įdarbino ,mažina bedarbius Vilniuje,važinės dviese su tarnybine.Tiki įdomu,kas per persona ta buhalterė,jei vietoje darbo neranda,liko tik Ignalina ir tai per pažystamus,toks rasikelio planas Vilnių į Ignalina,nors darbietis pijokas žadėjo kitaip.

  2. Pijokėlis žadėjo atvirkščiai, kad vilniečiai dirbs kaip dirbę sostinėje, o į Ignaliną nakvoti atrūks greituoju traukiniu. Mat Ignalinoj pastatys Vilniaus miegamąjį rajoną. O baigiantis jų kadensijai pasirodo greitąjį traukinį pakeitė valdiškas transportas, ir dar vilniečiams sukuriamos darbo vietos. Puiku.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here