Skip to content

Reidas Ignalinos aplinkosaugininkams ypač pasisekė: nė vieno pažeidėjo

Aplinkos ministerijos informacija

Aplinkos apsaugos departamento Ignalinos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai, bendradarbiaudami su Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnais, atliko patikrinimus saugomose teritorijose pasienio ruože, ties Baltarusija.

„Per reidą išžvalgėme labiausiai į šalies rytus nutolusias saugomas teritorijas: Dysnos hidrografinį draustinį, Birvėtos biosferos poligone esančią paukščių apsaugai svarbią teritoriją – Birvėtos šlapžemes, Adutiškio-Guntauninkų miškų biosferos poligono Adutiškio telmologinį draustinį ir Milašiaus telmologinį draustinį“, – sako Ignalinos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnė Augustė Laurinaitytė.

Prie vandens telkinių – Birvėtos upės senvagės, Milašiaus, Lukošiškės ežerų, taip pat Tverečiaus ir Svirkų ežerų – sutikti žvejai laikėsi visų numatytų mėgėjų žvejybos reikalavimų.

Spanguoliautojai taip pat uogas rinko atsakingai ir nė vienas jų nesinaudojo šukomis. „Džiugu, kad pažeidimų nebuvo, – atkreipia dėmesį A. Laurinaitytė. – Kad tokie patikrinimų rezultatai būtų visada, žmonėms tereikia prieš apsilankymą saugomose teritorijose pasidomėti aktualia informacija. O jei kyla neaiškumų, visada galima kreiptis elektroniniu paštu konsultacijos@aad.am.lt.

Taip pat aplinkosaugininkė primena spanguoliautojams, kad renkant uogas draudžiama naudoti specialias šukas ir kitas mechanines priemones (įskaitant ir savadarbes šukas). „Šios šukos pažeidžia uogienojus, nualina augalus, nudžiovinti viršūnes ir kitais metais uogų derlius būna labai menkas“, – primena Ignalinos AAI pareigūnė.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje