Skip to content

„Išasfaltuotas“ kelias nekontroliuojamam alkoholiui, lošimų bizniui…

Jonas BALTAKIS (Rajono savivaldybės tarybos narys)

Rugsėjo 15 d. vyko eilinis rajono savivaldybės tarybos posėdis, apsvarstyta ir priimta 18 tarybos sprendimų. Dėl kelių projektų kilo nemenkų diskusijų.

Vėl buvo tikslinamas savivaldybės 2022 m. biudžetas. Iš valstybės iždo savivaldybei papildomai skirta 32,6 tūkst. eurų išlaidoms, susijusioms su pagalba Ukrainos piliečiams, 58 tūkst. eurų – kelio Stanionys–Švikščionys (Rimšės sen.) ruožo remontui bei Dysnos k. keliui iki Dysnos pasienio atraminio punkto taisyti. Iš Klimato kaitos programos finansavimo lėšų papildomai skirta 91,5 tūkst. eurų projektams, kurie nebuvo įgyvendinti 2021 m., t. y. saulės elektrinių Česlovo Kudabos gimnazijoje, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijoje ir Vidiškių gimnazijoje įrengimui. 

Savivaldybei neprireikė ir biudžetą mažina 40,2 tūkst. eurų tikslinės dotacijos socialinei pagalbai, nes esą nebuvo norinčių pasinaudoti asmeninio asistento pagalba. Šiuo sprendimu taip pat nutarta iš socialinės paramos ir sveikatos apsaugos paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimo programos įgyvendinimui skirtų lėšų, 200 tūkst. eurų perkelti elektros, šildymo, kuro, komunalinių paslaugų, remonto padidėjusių kainų padengimui. Iš jų didžiausia, net 156,6 tūkst. eurų suma, paskirta Ignalinos miesto seniūnijai, kitoms seniūnijoms skirta po 5–10 tūkst. eurų arba visai neskirta. Pasiteiravus, kodėl tokie skaičiai, buvo paaiškinta, kad tokius skaičius pateikė seniūnijos, tačiau seniūnijos raštuose nurodyta, kad papildomos lėšos reikalingos dėl padidėjusių kainų, o konkretesnė informacija nebuvo pateikta. Ir kodėl liūto dalis lėšų skiriama miesto seniūnijai? Kas jomis bus finansuojama?

Posėdžio metu buvo pasiteirauta kiek per mėnesį savivaldybei kainuoja elektromobilių pakrovimo stotelės išlaikymas. Meras informavo, kad savivaldybė įsipareigojo 5-erius metus už elektromibilių stotelėje sunaudotą elektros energiją mokėti iš savivaldybės biudžeto ir pridūrė, kad elektros pakrovimo stotelėje nėra elektros skaitiklio ir informacijos, kiek joje sunaudota elektros energijos, neįmanoma nustatyti. Elektros sąnaudos esą apskaitomos kartu su viso miesto viešosiose vietose sunaudojama elektros energija. Tai netiesa, skaitiklis stotelėje yra, o kodėl tai slepiama, tenka tik spėlioti. Dar įdomu, kiek rajono gyventojų turi įsigiję prabangių elekromobilių ir kiek jų pasinaudojo nemokama elektros energija? 

Patvirtintas mokinių klasių skaičius. Po reformų, kai Dūkštą ir Daugėliškį prijungė prie Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos, Dūkšte beliko vaikų darželis ir viena jungtinė pradinė klasė, o N. Daugėliškyje taip pat tik vaikų darželio grupė ir viena klasė. Moksleiviai susirado savo vietas, o jų mokytojai taip pat kuria savo ateities planus. Paklausus kokią naudą rajonas turėjo iš tokių reformų, konkretaus atsakymo nebuvo. Dabar akivaizdu, kad „nauda“ ta, jog nemaža dalis vaikų (ypač iš Dūkšto) pasirinko Visagino mokyklas. Opozicija jau prieš dvejus metus, kai buvo „stumiama“ reforma, sakė, kad taip ir bus, bet meras tuomet šaipėsi, kad mes nieko nesuprantame. 

Taryba galutinai nusprendė Ignalinos autobusų parką ir UAB „Ignalinos vanduo“ prijungti prie UAB „Ignalinos butų ūkio“. Valdančiųjų balsais pritarta prijungimo sąlygoms, tačiau niekas negalėjo paaiškinti, kokią ekonominę naudą iš šios reorganizacijos turės rajono gyventojai. Jokių konkrečių skaičiavimų nėra atlikta (sakyta, kad skaičiuos, kai naujas darinys kažkiek padirbs), todėl labai sunku vertinti ne tik reorganizavimo sąlygas, bet ir reorganizuotos bendrovės perspektyvas. Tarybai nebuvo pateikti ir dokumentai dėl reorganizavimo sąlygų vertinimo. Žmonės dažnai klausia, ką bendro turi Autobusų parkas ir „Ignalinos vanduo“, gal autobusai vandeniu važiuos? 

Tarybos sprendimu (valdančiųjų balsais) patvirtintas mero fondas, mėnesiui – 1,6 tūkst. eurų (metams – beveik 20 tūkst.). Fondo lėšomis meras įvairiems darbo susitikimams pirks suvenyrus ir kitas prekes, taip pat ir alkoholinius gėrimus. Juk, kaip rašė vienas laikraštis, galimai dažnai prireikia raliams, baliams ir festivaliams. Kitu tarybos sprendimu taip pat alkoholiui uždegta žalia šviesa – suteikta teisė automobilinėse parduotuvėse prekiauti alkoholiu ir tabako gaminiais. Policija prašė „autolavkoms“ nesuteikti tokios teisės, nes klestės nelegalus alkoholis ir kontrabandinės cigaretės, o sukontroliuoti bus neįmanoma, tačiau į tai nebuvo atsižvelgta.

Dabar kiekviename tarybos posėdyje žaidžiamas „nusišalinimo“ žaidimas. Kai svarstomas klausimas, susijęs su kokia nors įstaiga, kurioje dirba tarybos nario antroji pusė ar trečios eilės uošvės pusseserė, „kaltas“ tarybos narys turi pareikšti norą nusišalinti nuo to sprendimo svarstymo ir priėmimo (kad „nesusimuštų“ privatūs interesai). Nušalinti ar ne tą „kaltąjį“, balsuoja visi tarybos nariai. Dažniausiai kolegos nenušalinami, nes išties, kokie ten privatūs interesai vien dėl to, kad įstaigoje dirba giminaitis, kuris nieko ten nesprendžia svarstomu klausimu. Svarstant mero fondo klausimą, meras taip pat esą šalinosi, bet taip jau galimai su savais buvo suderinta, kad tas neįvyktų, nes neduokdie, dar mero balso trūks sprendimui priimti. Meras laimėjo balsavimą dėl nusišalinimo 10:9 ir liko salėje. O čia jau išties galimas interesų konfliktas, nes mero fondo tūkstančius jis žarstys pats, savo rankomis, o ne kokia uošvės trečios eilės pussesrė. Bet tokia valdančiųjų moralė.    

Dar patvirtintos taisyklės, kaip savivaldybė išduos sutikimus steigti lošimo vietas. Dėl pilnos laimės rajonui įvairių lošimo namų tik ir trūksta, tad tegyvuoja koks nors Pašvoginės kazino! Beje, taisyklėse numatyta, kad lošimo vietos gali steigtis ir daugiabučių butuose! Kai pasiūlėm į taisykles įrašyti sąlygą, kad tokiu atveju turėtų būti to namo gyventojų sutikimas, meras atsakė, kad prie ko čia gyventojai, jie mus išrinko, mes juos atstovaujam, tad jų nuomonės nebūtinos.

Buvo priimta ir daugiau abejones keliančių sprendimų, tačiau kadangi motyvuota informacija, kaip jau įprasta nepateikiama, tai apie juos vėliau, kai išsamiau bus išsiaiškinta. 

L. Kovalevskienės nuotr.

6 komantarai (-ų)

 1. Sekmės 2027m rinkimuose karbauskio klapčiukams.

 2. Kol bolševikai valdžioje, vyksta rajono naikinimas. Palikit juos dar 4 matams ir iki 2027 m. rajono nebeliks, pusę prijungs prie Švenčionių, pusę dar prie ko nors. Socdemai (bolševikai) sugeba tik ralius per žmonių daržus rengti, balius per pandemiją ir prastos prabos festivalius, bet nė vieno rimtesnio projekto, kaip buvo prie „karbauskio klapčiukų“, nė vienos žadėtos darbo vietos per 3,5 metų, vien melas, visuomenės sukiršinimas ir intrigos. Teisūs sakantys, kad klouną išrinkom, tas dar kvailesniais klounais apsistatė ir visur raudonas chaosas…

  • Tai jau tikrai nevispročiai,ne veltui mažina reikalavimus savivaldybės įmonių vadovams,tuoj užteks buhalterio -apskaitininko į visus konkursus,rasikas tiktu į kulturnamį režisieriumi,tai nors pateisintu savo gebėjimus.

   • Pritariu, savivaldybe turi valdyti agronomas arba veterinaras. Pliusas jeigu matė visus naisiu vasaros sezonus.

    • Kas pagal išsilavinimą nėra skirtumo,aišku jei toki turi,nes išsilavinimas prideda žinių,bet ne proto ,o dabar nei to nei ano.

 3. Žiūrint tarybos posėdį iš šalies, gali tik spėlioti, kaip jie buvo ruošiami. Manau, panašiai kaip sovietų laikais- sėdi TSKP politbiuras keli žmonės ir kuria Ignalinos ateitį tarybos sprendimais, o dalis paruoštų tarybos narių (bolševikų) kilnoja rankas (šiai dienai maigo knopkes). Įdomu, ar jie juos skaito ? Jei norite sužinoti, kaip tai atrodo iš šalies, reiktų paprašyti vaikų, kad pažaistų tarybos pasėdį. Lengviausia būtų išmokti vaikui vicemero žodžius: baigiam diskusijas, balsuojam !
  Ir apskritai, kaip yra neparuošti sprendimai, gal „politbiurui” reikia daryti generalinį posėdi, kad būtų galima pasiruošti posėdžiui, Mere. Sprendimas dėl įmonių jungimo apgailėtinas. Naujas direktorius Jatulis matosi, kad nenori jungti įmonių. Jam net neįdomų kiek žmonių dirbs, koks ekonominis pagrindimas, kaip viešas susisiekimas bus organizuojamas it t.t., su tokia nežinia žengiame į Ignalinos ateitį…


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here