Skip to content

Naujienų sprintas

MI informacija

Rajone

Krachas! Nuo rugsėjo 1 d. uždarytas Meikštų dvaras, sustabdyta veikla, darbuotojai ir besigydę narkomanai paleisti į visas keturias puses, iš interneto išnyko ir dvaro tinklalapis, o pats dvaras parduodamas (paskelbta), kaina – 1,4 milijono eurų. Dvarininkas persikraustė į Visaginą, ten, galimai, turi ne vieną butą. Tai tas pats dvarininkas, kuris J. Baltakiui buvo iškėlęs baudžiamąją bylą už tai, kad jį pavadino narkomanu. Tai nebuvo blefas, nes jis yra dukart teistas už narkotikų vartojimą ir dar 3,5 metų atsėdėjęs už vagystes iš butų, todėl bylas dvarininkas pralaimėjo ir Ignalinos, ir Panevėžio apygardos teisme. Tuo metu jis buvo rajono mero pavaduotojas partijos skyriuje. Kaip teisme verkšleno pats dvarininkas, jo verslą sužlugdė J. Baltakis, nes po informacijos laikraštyje esą ženkliai sumažėjo norinčiųjų gydytis jo reabilitacijos centre, buvo priverstas pasitraukti ir iš kandidatų į Seimo narius sąrašo. Iš dalies taip, bet buvo Meikštuose ir daugiau nuotykių, kai naktį dvarą atakavo ginkluotas specialios paskirties būrys, kuriam buvo pasipriešinta. Specai rado ginklų, turėjo garso įrašą, kur įrašyta, kaip dvarininkas galimai grasina nušauti vieną pareigūną, tikrinusį, kaip dvare naudojama iš ES gauta parama. Naktinio reido rezultatas – kelios galimai iškeltos bylos, kurios ir sužlugdė socdemų mecenatą. Antra vertus, dvaras gyvavo, kol nepradėta kištis į politiką, mat įstaiga ir jos vadovas galimai rėmė socdemus praėjusiuose savivaldos rinkimuose, o pats dvarininkas nuo socdemų buvo deleguotas kandidatu į Seimo narius.

Padėkojo! Šeštadienį Didžiasalyje vyko tradicinė Rudens mugė. Joje apsilankė ir rajono meras. Didžiasalyje jo kojos nebuvo nuo nelegalų krizės, kai čia norėta įsteigti jų stovyklą. Tiksliau, nuo tos didžiasaliečių sueigos, kurią tuomet organizavo „Mūsų Ignalina“. O dabar štai apsilankė. Nenuostabu – rinkimai artėja. Mugės vedančioji net padėkojo merui už šį jo žygdarbį.

Žolė! Seniūnijos be žolės ir krūmų pjovimo technikos dabar sunkiai beišsiverčia, tad savivaldybė nupirko naujų švediškų benzininių krūmapjovių, kurios perduotos Rimšės seniūnei Tatjanai Jarutienei, Kazitiškio seniūnui Drąsučiui Jelinskui, Ceikinių seniūnui Sauliui Zabolevičiui ir Linkmenų seniūnui Jonui Aleknai.

Dingo! Atnaujinus rajono savivaldybės interneto tinklalapį, dabar jame sunku rasti, ko ieškai, o daug informacijos iš viso nėra – dingo. Pasigendama daug išliekamąją vertę turinčios informacijos, kauptos daugelį metų. Taip tvirtina skambinę žmonės. Tai jau beveik pareigybinis nusikalstamas žingsnis…

Vedžioja už nosies! Dūkšto seniūnas ir Kaniūkų bendruomenės pirmininkas Antanas Šakalys viename (valstybės tarnautojas negali užimti kitų pareigų, bet užima) vėl pasimetė nenudirbtų darbų labirintuose. Norint sėdėti „ant dviejų sostų“, neužtenka tik norėti. Žmonės papasakojo įdomią istoriją. Daugiau nei prieš metus seniūnas bendruomenei pranešė, kad kapinėse statys kryžių. Paragino Kaniūkų gyventojus jam suaukoti pinigėlių. Sako, galimai buvo surinkta apie 400 Eur, kurie perduoti asmeniškai bendruomenės pirmininkui / seniūnui. Šis pažadėjo darbą greitai atlikti, pasakė ir vietinio meistro pavardę, kuris esą tą kryžių pagamins. Prasidėjo pažadai, kada jau tas kryžius atsiras. Tai Vėlinėms, tai Motinos dienai, tai Velykoms bus pastatytas, o kryžiaus jau antri metai kaip nėra, taip nėra. Dar keisčiau, kad meistras, esą turintis kryžių padaryti, žmonių paklaustas kada, apie tai, sakė, pirmąkart girdintis, nes jo niekas to neprašė. Tad kol kas nei pinigų, nei kryžiaus. Dabar Kaniūkų žmonėms pasakyta, kad kryžius kapinėse bus šventinamas per šias Vėlines. Liko kiek daugiau, nei mėnuo. Laukiam.

Įžuvino! Rugsėjo 20 d. atliktas dviejų vasarų lynų išleidimas į Aukštaitijos nacionalinio parko teritorijoje esančius Linkmeno ir Ūkojo ežerus. Įveista 5000 vienetų šios vertingos ir kiekvieno žvejo geidžiamos pagauti žuvies.

Lietuvoje

Raudona spalva – pavojinga! Tyrimo metu nustatyta, kad automobilio spalva turi įtakos tikimybei patekti į eismo įvykį. 60 proc. platformoje tikrintų raudonų automobilių yra buvę eismo įvykyje – galima daryti prielaidą, kad šios spalvos automobilius vairuoti turėtų būti pavojingiausia. Ruda (59 proc.) ir juoda (57) taip pat yra spalvos automobilių, kurie į eismo įvykius patenka dažniau nei kiti. Toliau seka geltona (55), mėlyna (54), balta (50) ir pilka (50). Nors skirtumai nėra labai dideli, tyrimo rezultatai įrodo, kad kai kurių spalvų automobiliai į eismo įvykius patenka dažniau.

Pratęsimas! Pagal šiuo metu galiojantį Seimo nutarimo „Dėl nepaprastosios padėties įvedimo“ projektą, nepaprastoji padėtis pratęsta iki gruodžio 16 d., nes pasak vidaus reikalų ministrės A. Bilotaitės, Rusijai pradėjus karinę agresiją prieš Ukrainą ir jos žmones, grėsmės Lietuvos visuomenės rimčiai ir saugumui išliko. O pastaruoju metu ir Baltarusijos režimas vis aktyviau naudoja migrantus, kaip hibridinės agresijos prieš Lietuvą formą – šiemet į Lietuvą jau neįleista daugiau nei 6000 migrantų. 

Algos! Pagal Vidaus VRM parengtą projektą, kitų kadencijų valstybės politikų darbo užmokestis siektų nuo 4547 eurų iki mokesčių iki 8624 eurų (Seimo pirmininko ir ministro pirmininko). Kai kurių ponų algų padidėjimą paskaičiuoti galima. Pavyzdžiui, eilinis Seimo narys šiuo metu gauna 3155 eurus (iki mokesčių, be priedų), gautų 6318 eurų. Kitaip tariant, „į rankas“ eilinis parlamentaras gautų nebe 2,1, o 3,8 tūkst. eurų. Ir dar jiems kas mėnesį ir toliau priklausytų po 0,8 vidutinio mėnesinio Lietuvos darbo užmokesčio suma vadinamoms parlamentinėms išlaidoms. Šiuo metu tai – 1424 eurai. Pirmiausia, jau kitais metais po Savivaldos rinkimų, naujomis algomis pasidžiaugtų tiesiogiai išrinkti merai. Garsinama, jog net mažiausios savivaldybės meras, tokios, kaip Ignalinos, į rankas gautų apie 3000 eurų.

Vidutiniokai! Lietuviai apgyvendino žmones, bėgančius nuo karo Ukrainoje. Už tai geradariams mokamos kompensacijos. Jų skyrimo laikotarpis pratęstas iki 9 mėnesių. Rugsėjį bus išmokėta apie 1,3 mln. eurų kompensacijų už rugpjūtį, o iš viso apgyvendinusiems ukrainiečius jau bus sumokėta beveik 6 mln. eurų kompensacijų. Daugiausia jų gavėjų yra didžiuosiuose miestuose. Tarp mažiausiai gaunančių kompensacijas savivaldybių Ignalinos nėra. Tai mes vidutiniokai… Kompensacijos dydis už būsto suteikimą panaudos pagrindais ukrainiečiams priklauso nuo to, kiek žmonių apgyvendinta. Už vieną apgyvendintą ukrainietį mokama 150 eurų, už kiekvieną paskesnį, apgyvendintą tame pačiame būste – po 50 eurų per mėnesį. Išmokos dydis nepriklauso nuo to, kurioje Lietuvos vietoje yra būstas, kuriame apgyvendinti ukrainiečiai.

4 komantarai (-ų)

 1. Laba diena,
  jūsų laikraštyje vis skaitau, kad dabartinė valdžia vienokia ar kitokia.. Vis kalbama apie mero neveiklumą ir aplamai, kad rajone raudona spalva yra blogis.
  Norėčiau sužinoti, kas buvo gero nuveikta žaliosios spalvos, be Ignalinos daugiabučių renovacijos. Ką gero padarėte per šitiek metų rajono žmonėms? Kiek sukūrėte naujų darbo vietų? Kiek žmonių neteko darbo? Kaip rajonas nusirito į paskutinę vietą?
  P.s. nepalaikau raudonų, tiesiog būtų įdomu sužinoti apie žalius. Per 19 metų juk Ignalina galėjo sužydėti, bet…

 2. Gal butu ir žydėjus,kad ne raudonasis maras.Ne vien renovacija,miesto sutvarkymas,šilumos ūkio renovacija,baseinas,gimnazija,tie patys Galapagai,Palūšės atgimimas ir tt.Svarbiausia požiūris į žmogų,jei nepatinki be darbo lieki,jei turi savo nuomone netinki.Kiek dėl laikmečio pokyčių statybos įmonių ir kitų įstaigų užsidarė bet žmonės gaudavo darbą rajone,dabar gi įdarbina Vilniečius,Utenos bendrapartiečių gimines,kas bus su Ignalina nerūpi.Pasidomėkit kiek projektų parašė,kad gautu finansavimą iš europinių fondų,bei ką be tualeto nuveikė.

 3. Baltakis visai isprotejo,
  Tokiu nesamoniu dar neteko matyti ar girdeti. Teismas nuosprendziu patvirtino jo Baltakis tiesiog gali nesuprasti ka raso, suprask tiesiog durnius. Visisku nesamoniu prirasyti daugiaiu tiesiog neymanoma. Nevisprotis ir tiek……

 4. Dar tokios melagienos nemačiau niekur, jam tikrai su galva negerai, senatvinis marazmas prasidėjas, visiškai informacijos neturi kaip sakoma “ skamba varpai tik nežino kurioje bažnyčioje “, Kol ne vėlu tegul kreipiasi pas Kiaupa gal dar padės, nors didelis klausimas 🙂


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje