Skip to content

Ignalinos krašto muziejui – 10 metų

Ignalinos krašto muziejaus informacija

Prieš 10 metų įkurtas Ignalinos krašto muziejus šiemet švenčia pirmąjį dešimtmečio gyvavimo jubiliejų. Lankytojams jis atidarytas 2012 m. Kas gi kūrė muziejų Ignalinoje? Tai – žmonės, kurie projektavo, statė, ieškojo eksponatų, ir tie, kurie juos dovanojo, perdavė ar papasakojo apie senolių darbus, papročius bei buitį. Taip pat tie žmonės, kurie talkininkavo, koncertavo, dalyvavo šventėse ar paprasčiausiai bent vieną kartą apsilankė muziejuje. Tai darbuotojai, kurie ieškojo veiklos, kad čia lankytis būtų įdomu, kurie rinko istoriją žodis po žodžio, kūrė naujas ekspozicijas ir kvietė čia užsukti menininkus su įvairiausiomis parodomis.

Muziejus ne visuomet buvo toks, kokį matome dabar. Muziejus ne kartą tvarkytas ir pertvarkytas, kol kiekvienas eksponuojamas daiktas rado savo vietą, kol kiekviena nuolatinė ekspozicija buvo sukurta taip, kad ji atitiktų neįprasto muziejaus erdves. Ir dabar jau galime pasidžiaugti, kad per dešimtmetį muziejus tapo ta vieta, kurioje sutelpa šio krašto istorija, kurioje dvelkia įvairių laikmečių dvasia. Nebuvo lengva formuoti muziejaus rinkinius, bet norime pasidžiaugti kad yra gausu žmonių, kurie suvokia daikto svarbą istorijoje ir kaskart papildo muziejaus fondus. Puikus pavyzdys 2021 m., kai muziejaus fondai pasipildė net 1617 eksponatų. Dabar muziejus ne tik pastatas su sienomis, tai ir gyvenimo būdas, tai reiškinys, kuris mūsų gyvenimuose vaidina vis didesnį vaidmenį kaip mokytojas ar patarėjas.

Apie tai, koks muziejus buvo, kokiu keliu ėjo ir koks jis yra šiandien su lankytojais mes pasidalinsime jubiliejinės šventės metu spalio 6 d. Kviečiame į šventę visus, kurie muziejų kūrė nuo idėjos, iki tų, kurie šią idėją palaikė bei palaimino, ir tuos kurie muziejų augino, puoselėjo, į bendrą darbų aruodą įnešė savo svaresnį ar kuklesnį indėlį.

Ignalinos krašto muziejus yra šiuolaikinis, gyvas muziejus, kuriame nuolat vyksta pokyčiai. Tačiau, vykdydamas įvairiapusę veiklą, muziejus jokiu būdu nenutolsta nuo pagrindinių savo funkcijų – kaupti, saugoti ir eksponuoti krašto kultūros istoriją atspindinčius muziejinių vertybių rinkinius. Todėl gimtadienio proga parengėme savo lankytojui daug staigmenų ir tikimės, kad šventė pavyks. Pridedame renginio programą. 

Renginio atidarymas 15 val. – įžanginis žodis.

Katalogo „Ignalinos krašto muziejui – 10 metų “ pristatymas.

Muzikinė programa (Ingrida Rupaitė (smuikas ) ir Roma Jaraminaitė (violončelė).

Parodos „10 metų – 10 eksponatų“ pristatymas ir apžiūrėjimas.

(Parodoje tik 10 eksponatų, tiek, kiek metų skaičiuoja pats muziejus. Muziejuje jų yra daugiau kaip 7000. Todėl parodoje pamatysite tuos, kurie, galbūt, atrodė muziejininkams įdomiausi ar brangiausi.)

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here