Skip to content

Iš įvykių suvestinių…

Parengė Jonas BALTAKIS

Kontrabanda dujų balionuose

Rugsėjo 23 d. Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai, vykdydami tarnybą prie Tverečiaus miestelio, patikrinti sustabdė per Tverečiaus pasienio kontrolės punktą į Lietuvą atvykusį  automobilį „VW Passat“, pažymėtą baltarusiškais valstybiniais registracijos numeriais.

Transporto priemonę vairavęs 42-ejų Baltarusijos pilietis pasieniečiams pateikė tvarkingus dokumentus. VSAT pareigūnams kilo įtarimų, kad automobiliu gali būti gabenamas nelegalus krovinys, todėl „VW Passat“ buvo pristatytas į Tverečiaus užkardą ir patikrintas detaliai. VSAT pareigūnų įtarimai pasitvirtino: paaiškėjo, kad mašinos kėbule buvo du dujų balionai. Juose užsienietis vežė 1499 pakelius cigarečių, paženklintų Baltarusijos akcizo ženklais.

Sekmadienio vakarą pasieniečiai automobilius tikrino tame pačiame rajone prie Padysnio kaimo. Sustabdyto automobilio „Peugeot 807“ vairuotojas, 58-erių Švenčionių r. gyventojas, VSAT pareigūnams ištiesė tvarkingus dokumentus. Iš Baltarusijos per Tverečiaus punktą atvykęs automobilis pasieniečiams sukėlė įtarimų, kad juo gali būti gabenamas kontrabandinis krovinys. Automobilis buvo pristatytas į Tverečiaus užkardą ir patikrintas nuodugniai. Įtarimai dėl gabenamo nelegalaus krovinio vėl pasitvirtino. Mašinos salone ir bagažinėje, ertmėse ir specialiai tam įrengtose slėptuvėse, aptikta 2000 pakelių cigarečių su Baltarusijos akcizo ženklais.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo, pažeidžiant nustatytą tvarką, abiems vyrams pradėtos administracinės teisenos. Už tai baltarusiui gresia bauda nuo 400 iki 1900 eurų, o Švenčionių r. gyventojui – bauda nuo 3500 iki 6000 eurų. Neteisėtus krovinius gabenusių vairuotojų bylas nagrinėsiantis teismas taip pat gali konfiskuoti ir jų automobilius, kuriais gabenti neteisėti rūkalai. Po apklausų abu vairuotojai paleisti. Jiems įteikti šaukimai atvykti į teismą. Automobiliai ir cigaretės saugomi Tverečiaus pasienio užkardoje.

Vagystė

Rugsėjo 26 d., 51-erių moteris pareiškė, kad iš gyvenamojo namo Ignalinoje, Liaudies g., pavogti du auksiniai žiedai ir 20 eurų. Padaryta 520 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Smurtas

Rugsėjo 27 d., apie 18.50 val., namuose, Ignalinoje, Versmės g., neblaivus 61-erių vyras (2,16 prom.) smurtavo prieš 62-ejų moterį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Panevėžio aps. VPK areštinę. 

VSAT nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here