Skip to content

Kokią medieną rinktis lauko terasai?

MI informacija

Nors daug yra medienos rūšių, nė viena iš jų savo fizinėmis savybėmis negali pralenkti degintos medienos lentų, nes ji visiškai pateisina jai skirtas pagyras dėl neišpasakyto tvirtumo ir ilgaamžiškumo, o lauko terasai labiausiai tinka degintos terasinės lentos, nes jos nebijo nei lietaus, nei sniego, nei ugnies, nei kaitros. Be to, šios rūšies lentos ir atrodo nepakartojamai įspūdingai.

Kodėl deginta mediena pasidaro tokia unikali?

Deginta mediena tampa ypatingai patvari ir išvaizdi, dėl pasaulyje plačiai žinomos medienos deginimo technologijos, kurios išmokino japonai. Šią technologiją vertina dėl to, kad jos dėka užkonservuojamos pačios geriausio medžio savybės, jis pasidaro labai atsparus ir tvirtas, tuo pačiu gražiai atrodo.

Be to, po medienos deginimo procedūros jos paviršius būna ne tik kruopščiai nuvalomas, bet ir ištepamas gamtinės kilmės alyva. Todėl mediena įgyja išskirtinę išvaizdą, pro jos tamsiai rudus atspalvius išorėn prasimuša įspūdingas medžio rievių tinklo raštas. Jis ypač tinka lauko terasoje, kur žmonės šiltesniuoju metų laiku susirenka papietauti ar šiaip pasišnekučiuoti gryname ore.

Kodėl deginta mediena yra laikoma pačia tinkamiausia lauko terasai?

Degintos medienos lentos ir dailylentės – geriausias pasirinkimas tiek lauko fasado, tiek lauko terasos paviršių dengimui, nes jos yra neįtikėtinai atsparios – nebijo nei drėgmės, nei pelėsio, nei karščio, nei šalčio, joms negali pakenkti ir tiesioginiai saulės spinduliai. Be to, šios rūšies medienos neliečia nei įprastinei, ugnimi neapdorotai medienai kenkiantys vabzdžiai, nei graužikai. Deginta mediena nebijo ir ugnies, tad priešgaisriniu atžvilgiu ji yra visiškai saugi. Šios medienos lentas kuo puikiausiai galima naudoti sodybinio sklypo tvoros tvėrimui, pastatų stogų dengimui, nes jos yra giriamos ne tik už tvirtumą, ilgaamžiškumą, bet ir nepriekaištingą estetinę išvaizdą, jos išskirtinumą.

Kokios spalvos vyrauja degintos medienos paviršiuose?

Nemanykite, jog deginta mediena būna tik juodos arba tamsiai rudos spalvos. Nors joje ir nerasite visų vaivorykštės spalvų spektro, visiškai pakanka ir tarpinių rusvos, gelsvos bei pilkšvos spalvų paletės. Intensyvesnės spalvos geriau atrodo pastatų išorėje arba atvirose lauko erdvėse. Itin gražiai atrodo juodai apdegintų lentų tvora arba namo stogas. O švelnesnių atspalvių degintos medienos dailylentes galima sėkmingai priderinti prie bendro interjero patalpų viduje. Pavyzdžiui, šviesiai ruda, gelsva, ir pilkšva degintos medienos sienų apdailos dailylenčių spalvos turėtų kuo puikiausiai derintis prie kambariuose esančių baldų ir kilimų, kitų viduje naudojamų aksesuarų. Tokias dailylentes galima naudoti ir kambarių grindų dangai.

Kokio medžio degintos lentos dažniausiai būna pasirenkamos lauko terasai įrengti?

Lauko terasose dažniausiai būna naudojama degintos maumedžio arba pušies lentos. Maumedis lauko terasoms pasirenkamas dėl neįtikėtino patvarumo ir neišpasakytai gražios išvaizdos. Tuo tarpu degintos pušies dailylentės savo grožiu, įspūdingais rievių raštais pralenkia ir stilingąjį maumedį. Tiesa, lauko terasoje kuo puikiausiai galima suderinti ir degintą abiejų šių medžių medieną. Pavyzdžiui, maumedžio lentomis galima grįsti grindis, o pušies dailylentes panaudoti terasos sienelių, stogelio apdailai. Jeigu norite daugiau sužinoti apie degintos pušies medienos savybes, jus dominančią informaciją rasite interneto svetainėje: deginta pušis iš sugibanwood.com.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here